Petro Gražulio buvusiai draugei – nemalonumai: teismas nusprendė nubausti raginimų nepaisančią merginą Papildyta 11:40

Vilniaus apygardos teismas ir toliau nagrinėja baudžiamąją bylą, kurioje piktnaudžiavimu Seimo nario padėtimi kaltinamas parlamentaras Petras Gražulis. Buvusi Seimo nario padėjėja ir artima draugė Patricija Pachomovaitė ketvirtadienį pakviesta kaip pagrindinė liudytoja, tačiau neatvyko. Teisėja praneša, kad moteriai už teismo vengimą teks susimokėti 500 eurų baudą.

13

Baudžiamosios bylos nagrinėjimui pirmininkaujanti teisėja Daiva Kazlauskienė paskelbė, rugpjūčio 30 dieną P. Pachomovaitė gavo šaukimą į teismą liudyti, tačiau neatsakė.

Pakartotinis šaukimas moteriai į posėdį buvo siųstas rugsėjo mėnesį, bet spalio mėn. 5 dieną teismas gavo atsakymą, kad „jei vyktų 16 val., tai atvyktų, nes nėra kam prižiūrėti vaiko“.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. P. Gražulis Vilniaus apygardos teisme

Teismas jai pranešė, kad į posėdį ji kviečiama  – nuo 9 iki 13 val., o nuo 13 iki 17 val. yra iškviesti kiti liudytojai. 

P. Gražulio advokatas teismo prašė leidimo liudytojai kito posėdžio metu dalyvauti nuotoliniu būdu: „Tokiu būdu nenukentėtų vaiko interesai. Nuotoliniu būdu galėtume taip pat ją apklausti.

Tačiau teismas šio prašymo nepatenkino.

„Atsižvelgs į situaciją, kiek įmanoma ir jos apklausai paskirs popietinį laiką“, – sakė teisėja.

Už neatvykimą moteriai bus paskirta 10 MGL (500 eurų) bauda.

Buvusi Seimo nario padėjėja ir buvusi šaldyto maisto gamybos įmonės „Judex“ komercijos direktorė P. Pachomovaitė turi liudyti P. Gražulio galimo piktnaudžiavimo byloje. Bylos duomenimis, ją su Seimo nariu siejo ne tik darbo, bet ir asmeniniai santykiai.

Gražulis bendrovės reikalais vyko į Kaliningradą

Teismas pagarsino Rusijos pareigūnų pagal teisinės pagalbos sutartį apklaustų Karaliaučiaus srityje gyvenančių trijų Rusijos piliečių parodymus, tarp jų – tuometinių veterinarijos  ir maisto tarnybos atstovų.

Lietuvos tyrėjams buvo patvirtinta, kad buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Jonas Milius  prašė priimti Seimo narį Petrą Gražulį į Kaliningradą, o  šis atvykęs tikino, kad „Judex“ eksportuoja kokybišką produkciją.

Rusijos Federacijos veterinarijos tarnybos Karaliaučiaus srities padalinio vadovas Andrejus Ivanovas patvirtino, kad 2015 metais jam skambino tuometinis Lietuvos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius ir prašė susitikti su P. Gražuliu.

Susitikimas įvyko Karaliaučiuje. Pasak A. Ivanovo, P. Gražulis buvo su moterimi, kurios nepristatė, ir teigė, kad „Judex“ eksportuoja kokybišką produkciją, tuo metu Rusijos laboratorija savo tyrimus atlieka nekokybiškai. A. Ivanovas tvirtino, kad laboratorija dirba gerai, o jos tyrimo rezultatai – patikimi. Jo teigimu, P. Gražulis jam nieko nesiūlė ir neprašė, materialinių vertybė nedavė.

REKLAMA

A. Ivanovas neigė, kad vėliau buvo atskirai susitikęs su buvusia „Judex“ komercijos direktore Seimo nario padėjėja Patricija Pachomovaite, tvirtino jos nepažįstantis, ši jam 500 eurų neperdavusi.

Tarpsritinės veterinarijos laboratorijos Karaliaučiuje vedėjas Vladimiras Popovas liudijo, kad dėl „Judex“ produkcijoje rastų listerijos bakterijų iš jokių Rusijos pareigūnų nurodymų nefiksuoti pažeidimų negavęs. Jis sakė nei su P. Gražuliu, nei su „Judex“ atstovais nebendravęs.

Planavo dovanas

2015 metų vasarą Rusijos Karaliaučiaus srities pareigūnams „Judex“ produkcijoje radus listerijos bakterijų, tų metų liepos 6 dieną P. Gražulis paskambino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovui J. Miliui ir siūlė drauge su juo vykti į Karaliaučiaus sritį spręsti „Judex“ problemų. J. Milius iš esmės sutiko, tačiau sakė, kad šiuo metu sirguliuoja.

Per šį pokalbį parlamentaras nuogąstavo, kad Rusijoje kilusios problemos gali pakenkti „Judex“ produktų eksportui į Baltarusiją.

J. Milius patarė P. Gražuliui vykti į Karaliaučių, sakė pažįstantis tenykštį atsakingą pareigūną.

2015 metų liepos 7 dieną kalbėdamas su P. Gražuliu J. Milius patarė jam su Rusijos veterinarijos pareigūnu nekalbėti jo kabinete, nes jame gali būti klausoma pokalbių.

Svarstė, ką vežtis dovanų

Viename iš klausytų pokalbių P. Gražulis su buvusiu J. Miliumi kalbėjo apie bendrovės „Judex“ produkcijos tiekimą į Kaliningradą. Jis taip pat kalbėjo apie rastą bakteriją šaldytoje produkcijoje bei prašė VMVT vadovo patarimo, kaip pasielgti.

Su VMVT vadovu taip pat jis tarėsi, ką vežti dovanų Karaliaučiaus pareigūnams, atsakingiems už produktų patikrą, rodo baudžiamosios bylos duomenys.

J. Milius parlamentarui ne kartą pasiūlė nekalbėti apie bendrovės reikalus savo kabinete, nes kažkas gali išgirsti.

„Gal kažką paduoti?“ – dėl būsimo susitikimo su Rusijos pareigūnu tarėsi Seimo narys.

„Gal kokį buteliuką. Kažkokių lauktuvių reikia“, – pritarė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas.

REKLAMA

Seimo narys užsiminė, kad gal pinigų reikėtų nuvežti, J. Milius į atsakė, jo to daryti nereikėtų.

„Gal gerą parkerį“, – svarstė P. Gražulis.

„Sakykit, kad technologiją keisite“, – mokė J. Milius.

Seimo narys su savo tuometine padėjėja, „Judex“ komercijos direktore Patricija Pachomovaite Karaliaučiuje lankėsi 2015 metų liepą. Jis ten susitiko su Rusijos Federacijos veterinarijos tarnybos Karaliaučiaus srities padalinio vadovu Andrejumi Ivanovu. Dėl šio susitikimo, kaip rodo A. Ivanovo liudijimas, tarpininkavo J. Milius.

Prokuroro teigimu, P. Gražulis kartą vyko į Rusiją, o P. Pachomovaitė – keturis, kartą su Seimo nariu, tris – viena. Lietuvos parlamentaras pats skambino A. Ivanovui, kad šis priimtų P. Pachomovaitę.

Kiti pokalbiai parodė, jog politikas rūpinosi, kad „Judex“ komercijos direktorė važiuodama į Rusiją turėtų pinigų. 2015 metų lapkritį skambindamas tuometiniam „Judex“ generaliniam direktoriui Rimantui Kičui jis prašė P. Pachomovaitei pervesti 500 eurų.

„Reikia vežtis pinigus, gal tai laboratorijai paduoti, kokių 500 eurų reikia“, – R. Kičui sakė Seimo narys.

„Apie pinigus buvo kalba dėl dviejų susitikimų su Kaliningrado tarnautojais“, – po teismo posėdžio žurnalistams sakė prokuroras.

Paprašytas pakomentuoti kalbas apie pinigus P. Gražulis BNS teigė niekam kyšių nedavęs, o rūpinęsis, kad P. Pachomovaitė turėtų lėšų užsienyje.

„Juk kai žmogus vyksta į kelionę, jis turi turėti pinigų“, – teigė parlamentaras.

Prašė teikti infromaciją bendrovės naudai

Seimo narys taip pat skambino VMVT Kauno skyriaus vadovui Vytautui Pamakščiui ir taip pat teiravosi apie produkcijoje rastą bakteriją bei prašė ateityje tolimesnius duomenis pirmiausia teikti bendrovei „Judex“, o oficialiuose dokumentuose pažeidimų nefiksuoti, pateikti informaciją įmonės naudai: „Rasta ar nerasta, būtų labai gerai mums žinoti. Būtų labai gerai, kad mums padėtumėte.

REKLAMA

<…> Mes norime žinoti viską, viską, o dokumentuose gali būti ir kitaip“, – sakė Petras Gražulis, prašydamas, kad informacija apie netinkamą produkciją būtų tiekiama bendrovei, neva kitaip produkcijos negalės tiekti į Kaliningradą.

Kiek vėliau J. Milius pokalbio metu su P. Gražulio leido ir šaldytų produktų bendrovei ir toliau prekiauti kokybės neatitinkančia produkcija.

„Tegul išsiparduoda. Ir jūs netrukdykite išsiparduoti žmonėms“, – sakė J. Milius.

Žurnalistams prokuroro paklausus, koks P. Gražulio indėlis bendradarbiaujant su Kaliningradu ir Lietuvos tarnybomis, jis teigė, kad akivaizdu, jog parlamentaras „rūpinosi ir atstovavo „Judex“ interesus įvairiose valstybės institucijose, bendraudamas su įvairiais valstybės pareigūnais, tame tarpe ir Rusijos“.

Džiaugėsi „viską sutvarkęs“

Per pokalbius su įvairiais Lietuvos pareigūnais P. Gražulis džiaugėsi, kad Karaliaučiuje „viską sutvarkė“.

Be to, jis rūpinosi, kad „Judex“ ateityje neturėtų panašių problemų.

„Kaip pasiekti tokią stadiją, kad pas mus būtų ideali situacija? Mes ir plovimo įrangą atsinaujiname, ir (…) reikalaujame, kad žaliavoje nieko nebūtų“, – 2015 metų rugpjūčio  20 dieną Seimo narys sakė tuometiniam Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Kauno skyriaus vadovui Vytautui V. Pamakščiui.

Per tą patį pokalbį jis prašė pareigūno pranešti, jei kas nors būtų rasta „Judex“ produktuose, tačiau to nefiksuoti dokumentuose.

„Norime žinoti viską viską, bet kad dokumente, jeigu kažkas ir yra, būtų biškutėlį kitaip“, – sakė P. Gražulis.

2015 metų spalio 30 dieną per pokalbį su J. Miliumi politikas pasakojo apie savo viešnagę Ukrainoje ir skundėsi, kad ten „kainos žemos, o muitai dideli“.

Lapkričio 3 dieną P. Gražulis su J. Miliumi tarėsi, kaip gauti amerikietišką sertifikatą produkcijai, su kuo kalbėti, ką įmonei padaryti tuo klausimu.

REKLAMA

„Bandysime sertifikuotis tada“, – sakė jis.

Dar vienas pokalbis lapkritį atskleidė, kaip Seimo narys rūpinosi kalėdinių maišelių užsakymu. Jis sakė radęs „labai gražių kalėdinių maišelių, bet labai brangiai prašo“ ir svarstė, kaip būtų galima jų nupirkti ar atspausdinti pigiau.

P. Gražulis anksčiau yra teigęs su bendrove „Judex“ neturįs nieko bendro. Ši įmonė priklauso jo draugui Sigitui Mačiuliui

Politikas kaltinamas žalos valstybei padarymu

Generalinė prokuratūra kaltina P. Gražulį nuo 2015 metų gegužės iki 2017 metų vasario piktnaudžiavus Seimo nario padėtimi, dėl ko žalos patyrė valstybė.

Bylos duomenimis, parlamentaras iš privačios bendrovės „Judex“ galbūt siekė gauti ir gaudavo turtinę naudą veikdamas šios bendrovės interesais bei neleistinai kišdamasis į kitų valstybės tarnautojų Lietuvoje ir Rusijoje veiklą.

Taip pat jis esą siūlė Rusijos pareigūnams duoti pinigų, prašydamas neteisėtai veikti nurodytos bendrovės interesais. Į Rusiją eksportuojamoje „Judex“ šaldyto maisto produkcijoje Rusijos pareigūnai 2015 metais aptiko listerijos bakterijų.

Kaltinamajame akte rašoma, kad Seimo narys padėjo tvarkyti bendrovei „Judex“ su tuo susijusias problemas: ne kartą skambino Lietuvos ir Rusijos pareigūnams, ragino duoti kyšius, prašė pažeisti galiojančias tvarkas.

Politikas, įtariama, tuometinį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovą Joną Milių prašė veikti „Judex“ interesais, kad nebūtų uždrausta eksportuoti „Judex“ produkciją į Rusiją į Baltarusiją. 

Anot teisėsaugos, už savo veiksmus P. Gražulis, būdamas Seimo nariu, iš privačios bendrovės galbūt gavo turtinės naudos: bendrovės lėšų, neatlygintinai naudojosi lizinguojamu bendrovės automobiliu, kuro kortelėmis, už bendrovės lėšas nupirktais skrydžių bilietais į Stokholmą.

Seimo narys kaltę kategoriškai neigia.


Rašyti komentarą...
T
Tituška
2021-10-07 09:56:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada pastatys į vietą šitą nelaiminga juokdari
Atsakyti
-1

H
Harold
2021-10-07 10:10:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gargzdu DUN DUN
Atsakyti
0

R
Remigijus
2021-10-07 10:03:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atlyginimas atrodo didelis tai gali ,jis.ir isidirbineti bet vistiek sumokes,anksčiau ar veliau
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų