• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Puslapis „Orai ir klimatas Lietuvoje“ skelbia, kad ateinančios dienos bus sausos ir kasdien vis karštesnės. Karščio pikas bus pasiektas penktadienį arba šeštadienį. Būsim arti naujų tos dienos karščio rekordų.

REKLAMA

Dalyje šalies pasitaikys tropinių naktų, todėl taps sunkiau gerai išsimiegoti. Džiaugsis visi namuose turintys ventiliatorius ir kondicionierius.

Taigi, dėl laukiančių karščių jau po truputį galima pradėti skųstis. Kentėti teks maždaug iki savaitės pabaigos, o kaip bus vėliau dar neaišku. Labiausiai tikėtina, kad orai nuo sekmadienio-pirmadienio vėl bent trumpam atvės, dažniau palis. Todėl, jei tik galit, poilsiaukit prie jūros ar ežero jau nuo rytojaus, o ne nuo kitos savaitės.

Iliustracijoje - orų prognozė Kauno miestui iš windy (keturių modelių palyginimas)

Kokie orai laukia?

Žinoma sinoptikė Elvyra Latvėnaitė savo socialiniuose tinkluose praneša, kad į Lietuvą su šiltais ir tvankiais orais atkeliauja anticiklonas pavadinimu Bie. Prognozuojama, jog šią savaitę net kelias dienas sulauksime 33 laipsnių karščio. Itin šiltos bus ir šios savaitės naktys.

REKLAMA
REKLAMA

E. Latvėnaitė tvirtina, kad lietingus orus su savimi atsinešęs ciklonas Xandria traukiasi iš Lietuvos, o atkeliaujantis anticiklonas Bie pradžiugins tuos, kurie mėgsta itin didelę šilumą

REKLAMA

„Iš pietų sauso, vis šiltesnio, o vėliau ir labai šilto oro srautai mus pasieks, tad laukia karštos dienos ir tvankokos naktys“, – teigia sinoptikė.

Tiesa, specialistė perspėja, kad savaitgalį galime sulaukti drėgnesnių orų iš šiaurės ir lietaus su perkūnija. Palyti gali ir kitos savaitės pradžioje.

„Su tokiu šiauriečiu savaitgalyje Lietuva gali būti padalinta į vėsesnę vakarinę, šiaurės vakarinę ir dar kaistančią rytinę ir pietinę puses. Turėtų ir trumpos liūtys su perkūnija nušniokšti. Kitos savaitės pradžia gali būti kiek vėsesnė ir su trumpu, bet ramesniu lietumi“, – sako E. Latvėnaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Savaitės orų prognozė

Savo socialiniuose tinkluose sinoptikė dalinasi ir kokių orų galime tikėtis šią savaitę bei kokie orai turėtų būti kitos savaitės pradžioje.

Antradienį, birželio 25-osios pačioje nakties pradžioje dar gali truputį palyti, labiausia tikėtina pačiam rytiniam pakraštuke, vėliau be lietaus. Naktį rūkai nusidrieks, tirštesni pietiniuose ir rytiniuose rajonuose. Vėjas šiaurinių krypčių 3-7 m/s, pajūryje dieną šiaurės vakarų 5-10 m/s. Naktį 11-14°C, pajūryje apie 16°C, dieną 23-27°C, vėsiausia pajūryje 19-22°C.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį, birželio 26 d. be lietaus. Vėjas nepastovių krypčių naktį 3-6 m/s, dieną 4-8m/s. Naktį 11-14°C, pajūryje apie 16°C, dieną 25-30°C, vėsiausia pajūryje 20-24°C.

Ketvirtadienį, birželio 27 d. be lietaus. Vėjas nepastovus naktį 3-6 m/s, dieną 4-8 m/s. Naktį 14-17°C, dieną 6-31°C.

Penktadienį, birželio 28 d. be lietaus. Vėjas nepastovus naktį 3-6 m/s, dieną 4-8 m/s. Naktį 15-19°C, dieną karštis 28-33°C.

Šeštadienį, birželio 2-osios naktį be lietaus, dieną, pradedant vakariniais rajonais gali trumpai, su perkūnija nulyti. Vėjas pietų, pietryčių 5-10m/s, pajūryje dieną 7-12m/s. Naktį 17-22°C, dieną karštis 28-33°C, vakariniuose rajonuose 24-27°C.

REKLAMA

Sekmadienį, birželio 30-osios naktį gali trumpai palyti rytiniuose rajonuose, dieną be ženklesnio lietaus. Vėjas vakarinių krypčių 4-8 m/s, dieną pajūryje 6-11 m/s. Naktį 16-21°C, dieną 24-28°C, vakariniuose rajonuose 21-23°C.

Pirmadienį, liepos 1-osios naktį be lietaus, dieną gali trumpai palyti. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų 4-8 m/s. Naktį 13-18°C, dieną 24-27°C, pajūryje 20-23°C.

Antradienį, liepos 2 d. palis, dieną gausiau. Vėjas šiaurinių krypčių 4-8 m/s, dieną pajūryje 6-11 m/s. Naktį 11-16°C, dieną 17-22°C, rytiniuose rajonuose iki 24°C.

smogė,kirto,rėžė, trenkė...nu dar yra keli žodžiai,nerandate???blogi jūsų mokslai buvo-pavyzdžiui,tvojo,vožė,...
oras yra nuo 18-20 ir be saules
Ilgąjį savaitgalį buvo geriausi orai ,nereikia nei laipsnio daugiau
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų