Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus miesto savivaldybė, skelbusi viešą konkursą esamų paskolų perfinansavimui, sudarė sutartį su konkursą laimėjusiu DNB banku, pasiūliusiu mažesnes palūkanas. Savivaldybė taip sumažins paskolos kaštus ir per 5 metus sumokės per 11 mln. litų mažiau palūkanų nei mokėtų, jei DNB bankas neperfinansuotų kitų bankų išduotų paskolų.

REKLAMA

DNB bankas perfinansuoja šių metų pirmoje pusėje dviejų šalies komercinių bankų penkeriems metams savivaldybei išduotas 58 ir 22 mln. litų paskolas.

Vilniaus savivaldybės skolos per 2007-2011 metų tarybos kadenciją padidėjo daugiau nei 500 mln. litų. Finansų analitikų teigimu, viena iš svarbiausių priežasčių, dėl kurios miesto skolos ženkliai didėjo 2007-2010 metais buvo Vyriausybės netinkamas Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) pajamų planavimas. Dėl to savivaldybės biudžetas negavo apie 300 mln. litų.

REKLAMA
REKLAMA

Konstituciniame Teisme spalį priimtas prašymas ištirti, ar įstatymai, numatantys, jog Vilniaus biudžetui skiriama 40 proc. mieste sumokamo gyventojų pajamų mokesčio, o tuo tarpu beveik visoms kitoms savivaldybėms paliekama 100 proc. mokesčio, atitinka konstituciją.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba šių metų balandį kreipėsi į teismą dėl įpareigojimo Vyriausybę pateikti Seimui svarstyti įstatymo projektą, kuriame Vilniui būtų skiriama ne mažesnė kaip 60 proc. GPM (gyventojų pajamų mokesčio) dalis ir atlygintas 939 milijonų litų nuostolis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų