Per kovą – ir 8 paskiepytų žmonių mirtys: vienas mirusių susirgo COVID-19, nors gavo dvi vakcinos dozes

Per kovą gautas 541 pranešimas dėl nepageidaujamo poveikio į COVID-19 vakcinas. Taip pat fiksuotos 8 paskiepytų žmonių mirtys, tačiau, kaip pranešama, tai buvo senyvo amžiaus žmonės, turėję lėtinių ligų. Vienas iš asmenų mirė susirgęs COVID-19, nors buvo gavęs abi vakcinos dozes.

Kaip nurodė Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus vyresnioji patarėja Rugilė Pilvinienė, tai buvo senų ir senyvų 69–91 m. amžiaus žmonių mirtys.

„Tai buvo 5 moterys ir 3 vyrai. Regionai, iš kurių pranešta, keli – ir iš Vilniaus, Tauragės, Šiaulių, Panevėžio, Joniškio, Druskininkų esame gavę pranešimų apie mirusius pacientus. Tačiau, mūsų vertinimu, visos praneštos mirtys iš esmės buvo susijusios su prognozuojama šių pacientų gyvenimo baigtimi. Dalis pacientų buvo slaugomi namuose, jau sergantys lėtinėmis ligomis.

Vienas atvejis buvo iš slaugos įstaigos, kur vienas pacientas susirgo COVID-19 liga ir mirė, nepaisant to, kad buvo atlikta vakcinacija. Kiti atvejai arba buvo staigios kardialinės mirtys arba žmonės netikėtai buvo namuose rasti mirę neilgai trukus po vakcinacijos. Bet tie žmonės buvo lankomi slaugos darbuotojų, prižiūrimi artimųjų, tai nebuvo aktyvūs, sveiki ir guvūs seni žmonės, kurie dar galėtų gyventi sveiką gyvenimą“, – dėstė ji.

Vienas mirusysis buvo gavęs dvi vakcinos dozes

Paprašyta patikslinti dėl po vakcinacijos COVID-19 susirgusio asmens mirtį, VVKT specialistė labai daug detalių dėl šio atvejo pateikti negalėjo, bet nurodė, kad atvejis siejamas su protrūkiu Tauragės rajone, senų žmonių priežiūrą vykdančiame pensionate.

„Tai buvo dviem vakcinos dozėmis paskiepytas žmogus, kuris mirė jau atėjus tam laikotarpiui, kai jau turėjo būti susidaręs imunitetas. Bet labai konkrečių dienų, kada atsirado simptomai, ar jie buvo labai arti datos, kai turėjo būti susidaręs imunitetas, negalėčiau išsamiai papasakoti. Situacijai buvo ta, kad ten ne vienas buvo susirgęs žmogus po vakcinacijos, nors tuo metu kai darbuotojai jau kaip ir buvo vakcinuoti“, – aiškino R. Pilvinienė.

REKLAMA

Ji pažymėjo, kad miręs asmuo buvo senas, lėtinėmis ligomis sirgęs žmogus.

Portalas tv3.lt primena, kad iš viso nuo skiepijimo pradžios Lietuvoje iš viso sulaukta 1742 pranešimų apie nepageidaujamas reakcijas į vakcinas nuo COVID-19. Bendrų vakcinacijų atlikus jau yra pusę milijono, šalutinių reakcijų reiškiniai siekia 0,34 proc. nuo bendrų įskiepytų dozių.

Praėjusią parą pirmą skiepo dozę gavo 11 tūkst. 102 žmonės, antrą – 1001, ketvirtadienį skelbia Statistikos departamentas.

Šalyje nuo COVID-19 pirma vakcinos doze paskiepyti 415 tūkst. 942 asmenys, abiem – 180 tūkst. 563. Bent viena vakcinos doze yra paskiepyti 48,2 proc. 70–79 metų gyventojų ir 41,8 proc. vyresnių nei 80-ies gyventojų.

Lietuva iki šiol yra gavusi 717 tūkst. 245 vakcinos dozes, visos jos pristatytos į skiepijimo centrus. Juose iki šiol sunaudotos 596 tūkst. 505 dozės. Šiuo metu yra 120 tūkst. 740 kol kas nepanaudotų vakcinos dozių.


Rašyti komentarą...
G
Gitanas
2021-04-08 16:30:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai sakykit, ar tai ne įrodymas, kad skiepai neveiksmingi??? Plius dar ir i mirti nuvarė!! 69 metai - ne mirtinas amžius..Galvokit,žmonės!!
Atsakyti
-15

M
Manau
2021-04-08 17:11:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Yra tik gripas ir kitos negydomos ligos, o vakcina reikalinga visai kitam tikslui..
Atsakyti
-7

b
blyn
2021-04-08 16:46:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
tik jus skiepykites ir bukit laimingi gave skiepa, kaip saldaini, tik paskui neraudokit.
Atsakyti
-10

SKAITYTI KOMENTARUS (30)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų