Pažvelgę į šiuos maišus nepatikėsite – aptiktas milijono eurų vertės radinys

Muitinės pareigūnai tranzitu iš Baltarusijos į Lenkiją gabentuose anglių maišuose aptiko daugiau nei 1 milijono eurų vertės kontrabandinių cigarečių siuntą.

Muitininkai visą naktį iš pirmadienio į antradienį tikrino anglių maišus. Dalyje maišų išties būta medžio anglių, tačiau kituose aptikta net 360 tūkst. cigarečių pakelių kontrabandinių cigarečių, skelbia Muitinės kriminalinė tarnyba.

Krovinys sulaikytas dar pirmadienio vakarą, Lenkijos pasienyje, netoli buvusio Kalvarijos pasienio kontrolės punkto, kai pareigūnams sukėlė įtarimų ten kažko lūkuriuojantis vilkiko vairuotojas.

(20 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Anglių maišuose – netikėtas radinys

Keliu Kaunas–Marijampolė–Suvalkai pirmadienio rytą važiavę muitinės kriminalistai atkreipė dėmesį į netoli buvusio Kalvarijos pasienio kontrolės punkto esančioje aikštelėje stovintį vilkiką „Scanią“. Aplink mašiną vaikštinėjo vyriškis, labai intensyviai su kažkuo bendraujantis telefonu. Tuo metu įtarimų pareigūnams šis asmuo nesukėlė, tačiau grįžtant po reido tuo pačiu keliu, jau apie 17 val. vakaro, MKT pareigūnai minėtoje aikštelėje vėl pamatė tą patį vilkiką, tik jau pervarytą į kitą aikštelės vietą. Aplink mašiną vis dar nervingai vaikščiojo tas pat vyriškis, nepaliaujamai kalbantis telefonu.

Lenkijos pasienyje šitiek laiko lūkuriuojantis vilkikas nėra labai įprastas reiškinys, tad pareigūnai nusprendė patikrinti „Scanią“.

Čia paaiškėjo, kad vilkikas į Lietuvą iš Baltarusijos, tranzitu gabendamas anglių krovinį į Lenkiją, įvažiavęs dar praėjusią savaitę – rugsėjo 30 dieną, o jo vairuotojas – Baltarusijos pilietis V.Y. kartą jau yra teistas Lietuvoje.

Nusprendus detaliau patikrinti gabenamą krovinį, „Scania“ palydėta iki Kybartų kelio posto. Čia nustatyta, kad dalyje anglies maišų slypi baltarusiškos cigaretės „Fest“ ir „Minsk“. Tai buvo matyti net plika akimi, taip pat apčiupinėjus maišus – kadangi cigaretės į pastaruosius buvo sugrūstos pakeliais, daugelio „anglių“ forma net iš išorės atrodė keistoka.

Trys MKT pareigūnai visą naktį iš pirmadienio į antradienį ardė ir tikrino vilkiko puspriekabėje sukrautus maišus. Iš viso buvo patikrinta 1300 maišų, iš kurių didesnėje dalyje – 800 aptiktos cigaretės, o 500 buvo su teisėtu kroviniu – anglimi. Antradienio ryte jau buvo žinoma, kad šiuo vilkiku mėginta pervežti didžiulį kiekį – net 360 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei milijonas eurų.

MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. V.Y. buvo sulaikytas dviem paroms. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokurorai.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų