Pavojaus signalas išsiųstas: šalyje kaukė sirenos, gyventojai sulaukė pranešimų

Šiandien, trečiadienį, Vidaus reikalų ministerija su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) organizavo valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas, kuriose dalyvauja ir Vilniaus miesto savivaldybė. 

Per pratybas tikrinta gyventojų apie galimą pavojų perspėjimo ir informavimo sistema. Vilniuje, kaip ir visoje šalies teritorijoje, buvo įjungtos sirenos, taip pat gyventojams per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą (GPIS) į mobiliuosius telefonus buvo siunčiami pranešimai. Lietuvos radijo ir televizijos eteryje buvo transliuojamas tekstinis ir balsinis perspėjimo pranešimas. 

„Visi turėtų likti ramūs ir tęsti savo veiklas. Tačiau visada reikia išlikti budriems ir žinoti svarbiausius žingsnius realaus incidento atveju: kaip apsaugoti save ir savo artimuosius daugiau - www.LT72.lt. Vilniečiai kviečiami pasitikrinti, ar perspėjimo pranešimai juos pasiekia. Instrukciją, kaip įsijungti perspėjimo pranešimų priėmimo funkciją savo mobiliajame telefone, rasite čia www.lt72.lt/?page_id=1969“, – trečiadienio rytą buvo rašoma pranešime. 

Taip pat svarbu žinoti, kaip apsaugoti save ir savo artimuosius nelaimės atveju, todėl neatidėliokite ir apsilankykite ekstremaliosioms situacijoms pasirengti skirtoje svetainėje www.lt72.lt.

Šiose pratybose bus vertinamas institucijų gebėjimas operatyviai perduoti ir atnaujinti informaciją branduolinės avarijos atveju. Be to, bus tikrinama gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos (GPIS) veikla ir tai, kaip teikiama pirminė informacija bei rekomendacijos gyventojams. Tokios pratybos reikalingos ir tam, kad visos institucijos gebėtų tinkamai atlikti savo funkcijas, prireikus užtikrinti visuomenės saugumą ir informavimą tikro pavojaus atveju.  


Rašyti komentarą...
T
Tautietis
2021-05-12 15:46:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rusai puola
Atsakyti
0

1
123
2021-05-12 15:54:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
is visko daro sou
Atsakyti
0

A
Anupras iš kalabybiškio
2021-05-12 16:10:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
O aš jau pualiau įsijungti savo senuka"Taura"ir abruzdeli Sv, mergelės pasidėjau, tik laukiu kada praneš, kad po ilgų klajonių pasimirė mūsų mylimas visos Lietuvos, ganytojas patriarchas, Šimašiaus karunuatasis, garbės pilietis, ir dar kaip tyčia sirenos sulaukė, na sakau d, b, tai jau tikrai rusai puala, bet ačiū aukščiausiąją vėl nušvito saulė ir vėl gegužio žiedai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų