Žydrūnė JANKAUSKIENĖ

Kiekvieną pavasarį nutirpus sniegui ir prasidėjus automobilių padangų keitimo sezonui miškuose tarsi grybai „dygsta“ nebetinkamos naudoti automobilių padangos. Aplinkosaugininkai stebisi: padangos iš gyventojų priimamos nemokamai, tai kam šias atliekas mėtyti kur papuola ir rizikuoti užsitraukti atsakomybę?

Nebetinkamos naudoti automobilių padangos praeivių akis bado ir mieste, jų dažnai randama prie buitinių atliekų konteinerių ar šiaip sukrautų pakelėje. Neseniai redakcija užfiksavo Sandėlių gatvėje pradėtą krauti naudotų padangų krūvą. Nuo šios vietos iki Didžiųjų atliekų surinkimo aikštelės (DASA) Paberžių g. – vos keli šimtai metrų. Tauragės DASA atliekų priėmėjas paaiškino, kad kiekvieno automobilio naudotojas per metus gali nemokamai pristatyti penkias padangas.

– Dirbame kiekvieną darbo dieną, nuo 8 iki 18 valandos, šeštadieniais – nuo 9 iki 13 val. Būna, kad randame sukrautų prie DASA vartų padangų. Bet jas palikusieji paprastai lengvai nustatomi ir jiems tenka sumokėti už paliktą turtą. Tada žmonės pyksta. Bet nereikėtų piktnaudžiauti. Už priimamas automobilių padangas imamas nedidelis mokestis – 50 ct už kilogramą, – pasakojo DASA darbuotojas.

REKLAMA

Pašnekovas akcentavo, kad padangos priskiriamos ne automobilio valdytojui, o pačiam automobiliui. Todėl atvežus padangas būtina pateikti ir transporto priemonės techninės apžiūros dokumentus.

Tauragės rajono aplinkos apsaugos agentūros vyriausiasis specialistas Petras Jukna paaiškino, kad keičiant automobilių padangas jas turėtų pasilikti padangų keitėjai, t.y. autoservisai.

– Lietuvos Respublikos aplinkos ministro patvirtintame aplinkos apsaugos reikalavimų techninei priežiūrai ir remontui apraše sakoma, kad „veiklos vykdytojas privalo priimti visas transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto veiklos metu susidariusias nepavojingąsias ir pavojingąsias atliekas.

Jas grąžinti transporto priemonės savininkui ar naudotojui draudžiama. Šis punktas netaikomas pakartotiniam naudojimui tinkamoms detalėms.“ Tačiau, kiek žinau, padangų keitimo punktuose šio nurodymo nesilaikoma, o vairuotojai jiems įbruktomis niekam nereikalingomis padangomis stengiasi atsikratyti kuo greičiau – išmeta, kur pakliūva. Mūsų, aplinkosaugininkų, misija – saugoti, kad šios atliekos neatsidurtų gamtoje. Padangos nėra pavojingos atliekos. Tačiau jos gamtoje nesuyra ir yra labai degios, – aiškina gamtosaugininkas P.Jukna.

Pasak jo, užfiksavus tokius teršimo atvejus teršėjų laukia administracinė atsakomybė: už aplinkos teršimą atliekomis (jeigu teršalų yra iki 0,5 kub. m) gresia 100–300 litų bauda.


Rašyti komentarą...
t
tomuxs
2014-03-23 21:34:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
labas vakaras ,rasote kad padangos yra priimamos nemokamai,,Sutinku priimamos bet noreciau kad jus zmonems informacijos duotumete daugiau ,surengus bet kokiam lietuvos miestelyje apklausa manau keli zmones zinotu kur tas priemimo punktas ,daugiau lesu skirtu tam ,tai ir kruvu miskuose nebutu ir informacijos teiktumete kur kas ir kaip? pvz mano senelis net nezinodavo kad dar padangas priema ,o jau ruosesi i miska vezt ,tad nera ko kaltint o tik valstybe
Atsakyti
0

P
PP
2014-03-24 11:04:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Betvarkė dėl padangų Lietuvoj nušviečiama iš įvairių varpinių,ale va,neturime gaspadoriaus... Paprastas reikalas - valstybė pigiai turi supirkti padangas ,gumą, plastmases, metalo laužą ir tinkamai jos viduje perdirbti tas medžiagas .Bus naudos ir darbo vietos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų