Pavasario orų karuselė: po saulėto šeštadienio – pokyčiai

Šeštadienį džiugins saulė ir šiluma, rytoj atslinks lietaus debesys ir atvės, praneša sinoptikai.

44

Sinoptikai sako, kad šeštadienį dieną vyraus sausi orai, tik vakare kai kuriuose vakariniuose rajonuose palis. Vėjas pietinių krypčių, 7–12 m/s, vakare pajūryje gūsiai 15 m/s. Temperatūra 11–16 laipsnių šilumos.

(44 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Karantinas Lietuvoje

Sekmadienį daug kur palis, dieną vyraus trumpas lietus. Vėjas nakties pradžioje pietryčių, vėliau vakarų, pietvakarių, 8–13 m/s, kai kur gūsiai 15 m/s. Temperatūra naktį 0–4, dieną 5–10 laipsnių šilumos.

 Bus minima Žemės diena

Šeštadienį Lietuvoje išjungus šviesas bus minima Žemės diena, rašo BNS.

Šviesas visi raginami išjungti nuo 20.30 val. iki 21.30 valandos.

Šia iniciatyva siekiama atkreipti dėmesį į planetos sveikatą, padidinti supratimą apie gamtos svarbą ir įkvėpti rūpintis aplinka.

Šiemet dėl besitęsiančios pandemijos daugelis šalių Žemės valandą minės internetu, sutelkiant žmones iš viso pasaulio pasisakyti už gamtą. 

Kasmetinėje akcijoje drauge su Europos Parlamentu, kitomis Europos Sąjungos institucijomis ir ES valstybių narių parlamentais dalyvaus ir Lietuvos Seimas.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė kviečia prie šios iniciatyvos prisidėti ne tik valstybės institucijas, savivaldybes, mokslo ir kultūros įstaigas, verslą, bet ir visus neabejingus aplinkai, klimatui, gamtosaugai.

„Tikiuosi, kad užgesusios šviesos kiekvienam iš mūsų primins, ką turime ir ką privalome saugoti“, – Seimo pranešė sakė A. Gedvilienė.

Žemės valandos iniciatyva  – tai pasaulinis judėjimas, įtraukiantis milijonus žmonių visoje planetoje. Pasak organizatorių, tai ir priminimas, kad nedideliais kasdieniniais darbais kiekvienas galime prisidėti prie aplinkos išsaugojimo ir tvaraus vystymosi.  

Žemės valanda pirmą kartą surengta 2007 metų kovo 31 dieną Australijos mieste Sidnėjuje. Dabar idėją remia 185 šalys. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų