Patiks ne visiems vairuotojams: policija 300 tūkst. eurų išleis specialiai įrangai

Karas keliuose ir toliau tęsiasi. Policijos pareigūnai greitį viršijančius vairuotojus bando tramdyti mobiliais trikojais. Įvairiose atkarpose įrenginėjami funkcionalūs greičio radarai. Pareigūnai tikina, kad tai – dar ne pabaiga. Dar šiais metais Lietuvos policija planuoja įsigyti papildomos įrangos, kuri bus įdiegta nežymėtuose policijos automobiliuose.

Teisėsauga beveik kasmet pasipildo naujais nežymėtais policijos automobiliais, kuriais siekiama pažaboti kelių eismo taisyklių nesilaikančius asmenis. Tiesa, šių metų pabaigoje naujų nežymėtų automobilių perkama nebus. Nuspręsta, kad pinigai bus skirti jau esančių nežymėtų automobilių įrangos atnaujinimui ir papildymui.

Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus viršininkės Lauros Salokaitės teigimu, pareigūnai šiam papildymui planuoja išleisti beveik 300 tūkst. eurų. Atsižvelgus į esantį poreikį pasirinkta įsigyti ne papildomų nežymėtų automobilių, o naujos įrangos.

Įranga perkama, atsižvelgiant į esamą poreikį, siekiant užtikrinti eismo automobilių keliais priežiūrą bei kitų policijos uždavinių vykdymą“, – komentavo L. Salokaitė.

Tikrins ir techninę apžiūrą, ir draudimą

Beveik 300 tūkst. eurų kainuosianti įranga, anot kelių policijos tarnybos atstovės, nežymėtuose policijos automobiliuose išplės įrangos galimybes.

Pareigūnai realiu laiku, nuskaičius transporto priemonių valstybinius numerius, galės patikrinti net ir tai, ar automobilis nėra ieškomų transporto priemonių sąraše.

„Įranga stacionariame ir judėjimo režimuose automatiškai fiksuos transporto priemonių leistino greičio pažeidimus, bus atliekama privalomosios techninės apžiūros ir civilinės atsakomybės privalomojo draudimo kontrolė, taip pat kitų Kelių eismo taisyklių pažeidimų fiksavimas bei atliekama automatinė ieškomų transporto priemonių paieška pagal nuskenuotus transporto priemonių valstybinius numerius.

Užfiksuoti pažeidimų duomenys automatiškai bus perduodami į Administracinių nusižengimų registrą“, – pasakojo Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus viršininkė.

Nupirkta įranga bus įdiegta į 12 nežymėtų policijos automobilių. Atsakyti, kiek Lietuvos policija jų turi iš viso, L. Salokaitė negalėjo: „Duomenų, kiek policija turi nežymėtų automobilių Lietuvos kelių policijos tarnyba nekaupia, tačiau įranga bus diegiama į 12 nežymėtų policijos automobilių.“

Siūlo skelbti nežymėtų policijos automobilių sąrašą

Dar praėjusių metų pabaigoje naujienų portale tv3.lt buvo rašyta apie naują socialiniuose tinkluose užgimusią idėją. Vairuotojai ar eismo entuziastai siūlė skelbti ne tik, kur patruliuoja policijos ekipažai ar kur įvyksta eismo įvykiai, bet taip pat sukurti atskirą puslapį, kuriame būtų galima išvysti nežymėtų policijos automobilių sąrašą.

REKLAMA

Vienoje iš „Facebook“ grupių užgimusi idėja sukurti atskirą puslapį, kuriame būtų galima išvysti nežymėta policijos automobilio nuotrauką, sužinoti jo modelį, spalvą ar netgi valstybinio numerio ženklinimą.

Tačiau minėtai idėjai pritaria ne visi – štai Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Žilinskė sako, kad toks pasiūlymas simbolizuoja sąmoningumo stoką.

„Tai galime vertinti tik kaip tam tikros asmenų grupės sąmoningumo stoką. <...> Svarbu mums, visuomenės nariams, ugdyti savo sąmoningumą, keisti požiūrį ir supratimą apie saugų dalyvavimą eisme.

Turime suprasti, kad ne kažkas kitas yra atsakingas už tavo elgesį ir saugumą kelyje, bet tu pats. Privalome gerbti save, kitus, esančius šalia, paisyti visuotinai priimtų elgesio normų. Ir neturime jausti baimės, kad policijos pareigūnai vykdo, šiuo atveju, eismo dalyvių elgesio kontrolę, nes taip užtikrinimas visų mūsų saugumas kelyje“, – įvertino policijos atstovė.

Daugiau apie tai skaitykite čia.


Rašyti komentarą...
A
Algis
2021-08-01 14:06:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuostabu, puiku.
Atsakyti
-2

A
Algis Algiui
2021-08-01 14:12:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Senai reikėjo tai padaryti ir išlaidas dar padvigubint
Atsakyti
-1

K
Kitas
2021-08-01 16:27:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriau jau sienos apsaugai skirti tuos pinigus
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų