Patikrinimų sulaukiančios grožio paslaugų įmonės nepatenkintos: „Apie šviesų rytojų galime jau tik pasvajoti“

Karantino suvaržymai Lietuvoje ilgam laikui buvo sustingdę dalies verslų veiklą. Paslaugų sektoriuje dirbantys asmenys ne kartą savo pasitenkinimą liejo ne tik socialiniuose tinkluose, tačiau ir gyvuose protestuose. Galiausiai jų pastabos ir prašymai išklausyti – Vyriausybė priėmė karantino atlaisvinimus, kurie sudarė sąlygas dirbti verslams, turintiems atskirus įėjimus iš lauko į patalpas.

Ribojimai, net ir atvėrus kelią verslams, išliko. Pagal Vyriausybės sprendimą, šiuo metu leidžiama teikti kai kurias ilgesnes nei 15 minučių trunkančias individualias paslaugas (pvz. kirpyklos), jei užtikrinamas 20 kv. metrų plotas vienam klientui arba aptarnaujamas vienas asmuo.

Priėmus tokius sprendimus buvo kalbama, kad paslaugas teikiančios įmonės sulauks patikrinimų. Bet kuriuo momentu paslaugų teikimo vietoje apsilankę specialistai vertina, ar lankytojams užtikrinami saugumo reikalavimai.

Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos ir Lietuvos grožio specialistų federacijos atstovė Jolanta Mačiulienė naujienų portalui tv3.lt tvirtino, kad tokių patikrinimų paslaugas teikiančios įmonės sulaukia, tačiau pažeidimų neužfiksuojama. 

„Tikrinimai  vyksta: žiūri plotus, dezinfekciją, ar paslaugos teikėjas dėvi kaukes, respiratorius. Negirdėjau, kad (dėl pažeidimų, – aut. past.) būtų ką nubaudę. Norint sureguliuoti srautus, ne ten skirtas perteklinis dėmesys. Grožio sektoriuje darbai vyko ir vyksta pagal išankstinę rezervaciją. Niekas neužeina be išankstinės rezervacijos gauti grožio paslaugas. Visada buvo ir yra laikomasi visų  reikalavimų“, – pasakoja J. Mačiulienė.

Organizuoti patikrinimus ministerija pavedė rajonų savivaldybėms. Pavyzdžiui, Skuodo rajono savivaldybė savo internetiniame tinklalapyje dalijasi vasario paskutinę savaitę vykdytų patikrinimų rezultatais.

REKLAMA

„Vasario 25 d. buvo vykdomi prevenciniai patikrinimai ir Skuodo rajone. Patikrintos 5 viešojo transporto priemonės, pažeidimų nenustatyta. Patikrintos 7 prekybos vietos, nustatyti 3 kaukių dėvėjimo pažeidimai. Patikrinti 6 grožio salonai, pažeidimų neužfiksuota.“

Institucijos paaiškino, kas atlieka tikrinimus

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis naujienų portalui tv3.lt teigė, kad pagal teisės aktus, už tokius pažeidimus bausti gali tiek Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), tiek policija, tiek kitos institucijos.

„Kartais vykdomi bendri reidai su NVSC, ar kitomis institucijomis. Taip pat institucijos reaguoja į gautą informaciją ar pranešimus. Policija vasario mėnesį pradėjo 15 administracinių teisenų dėl neteisėtos įmonių veiklos karantino metu“, – sako R. Matonis.

NVSC Vidaus administravimo skyriaus specialistė Austina Vžesniauskaitė atskleidė, kad patikrinimus organizuoja ir koordinuoja centras, tačiau juos atlieka ir kitos institucijos. Tai ir Lietuvos policijos pareigūnai, ir savivaldybių įgalioti asmenys, NVSC ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai.

„Pastebima, kad dauguma tikrintų ūkio subjektų dirba drausmingai, tačiau buvo fiksuota ir pažeidimų: darbuotojai nedėvėjo medicininių veido kaukių; vietose, kuriose gali susidaryti eilė, nepažymėti privalomi bent 1 m atstumai; nesudarytos sąlygos tinkamai rankų higienai (nėra šilto vandens, prie tualeto ir įėjimo į prekybos vietą nėra rankų antiseptiko); nesudarytos sąlygos matuoti darbuotojų temperatūrą; nėra dezinfekcijos priemonių rankoms ir aplinkos paviršiams dezinfekuoti; prie įėjimo į prekybos vietą nepateikta informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę“, – tikina A. Vžesniauskaitė.

„Apie šviesų rytojų galime jau tik pasvajoti“

Paklausta, ar tokie ribojimai trikdo verslo veiklą, grožio paslaugas teikiančių įmonių atstovė nedvejoja:

REKLAMA

„Ribojimai sutrikdė darbą grožio sektoriuje. Grožio specialistai negali dirbti pilnu pajėgumu dėl konkretaus 20 kv. metrų ribojimo paslaugų teikėjui ir gavėjui. O ar iš viso galima sakyti, kad šiuo metu esi verslus? Tiek daug žalos – ir materialinės, ir psichologinės pridarė šie du karantino laikotarpiai, kad abejoju, jog visi išliks verslūs ir gyvybingi.“

J. Mačiulienė, kritikuodama stringančius verslo kompensavimo mechanizmus, išdavė pesimistines nuotaikas. Anot jos, apie „šviesų rytojų“ dabar galima tik pasvajoti.

„Liūdna žiūrėti, kaip grožio sektorius išpuoselėtais grožio ir SPA namais merdėja, nes situacija, esanti šiuo metu, tikrai ardo visą sukurtą grožio industriją. Jau nekalbant apie žadėtus kompensavimo ar subsidijų mokėjimo mechanizmus, kurie, deja, neveikia. Apie šviesų rytojų galime jau tik pasvajoti.“


Rašyti komentarą...
d
djt
2021-03-05 17:32:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
bet is kur tu tikrintoju tiek daug, veltedziai aplinkui
Atsakyti
-2

E
Ele
2021-03-05 17:14:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiems sunku tai išbandymų metas ir išliks tie kurie karantino metu vos spėja suktis savo kūrybingumo dėka ir svarbiausia legaliai
Atsakyti
-2

V
Vaidas
2021-03-05 17:17:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodel jos neturi kasos aparatu?
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų