Vilniuje planuojamo statyti daugiafunkcinio kultūros centro, kuriame įsikurs Ermitažo-Guggenheimo muziejus bei Jono Meko vizualinių menų centras, statybos finansavimo ir išlaikymo klausimus nagrinės speciali darbo grupė.

Premjero Gedimino Kirkilo potvarkiu sudaryta darbo grupė, kuriai vadovauja Vyriausybės kancleris Valdemaras Sarapinas, Vyriausybės Strateginio planavimo komitetui informaciją apie planuojamas statybas turi pateikti iki rugsėjo 1 dienos, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

Vyriausybei turės būti pateikta informacija apie lėšų poreikį ir galimus finansavimo šaltinius, įskaitant Europos Sąjungos paramos lėšas, pasiūlymai dėl teritorijų planavimo dokumentų ir techninio projekto parengimo terminų.

Darbo grupėje dirbs Finansų, Ūkio ir Kultūros ministerijų bei Vilniaus miesto savivaldybės atstovai.

Irakiečių kilmės architektės iš Londono Zahos Hadid suprojektuotas Ermitažo-Guggenheimo muziejus Vilniuje, prie Baltojo tilto, turėtų iškilti iki 2013 metų.

Skaičiuojama, jog muziejaus statybos kainuos apie 260 mln. litų. G.Kirkilas anksčiau teigė, jog valstybė jo statyboms galėtu skirti ne daugiau kaip 10-15 proc. reikalingų lėšų. Likusias lėšas skirtų Vilniaus miesto savivaldybė, privatūs rėmėjai, būtų ieškoma ES fondų paramos.


Rašyti komentarą...
t
tiesiog_as
2008-07-14 14:52:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
As nelabai suprantu kam tokio baisaus reikalo reikia tokioje fantastiskai grazioje vietoje? negi negalima kur kitur pastatyti, kad ir vietoj vieno is Akropoliu ar pan?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų