Pasienyje su Baltarusija – stambi cigarečių kontrabanda: vertė siekia virš milijono eurų

Pasienyje su Baltarusija šios savaitės pradžioje vėl sulaikyta stambi cigarečių kontrabanda. Ją muitininkai aptiko, patikrinę į Lietuvą medieną gabenusį vilkiką.

7

Paaiškėjo, kad tariamame lentų krovinyje kontrabandininkai įrengė slėptuves, kur pareigūnai rado 640 dėžių rūkalų, kurių vertė – daugiau nei milijonas eurų, rašoma Muitinės kriminalinės tarnybos pranešime spaudai. 

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pasienyje su Baltarusija – stambi cigarečių kontrabanda: vertė siekia virš milijono eurų

Naktį iš pirmadienio į antradienį (kovo 1 – 2 d.), apie 24 val., į Raigardo kelio postą krovininiu vilkiku atvažiavęs Baltarusijos pilietis deklaravo gabenantis 22 tonas lentų. Tačiau pareigūnams sukėlė įtarimų tiek pats krovinys (mediena – tradicinė priedanga cigarečių kontrabandai), tiek krovinio maršrutas – lentos turėjo būti tranzitu per Lietuvą gabenamos į Estiją.

Buvo nuspręsta lentas patikrinti rentgeno kontrolės sistema, tačiau Raigardo kelio poste tuo metu tam nebuvo galimybės, tad vilkikas su apsauga palydėtas į Medininkų pasienio kontrolės punktą. Peršvietus krovinį rentgenu, pareigūnų įtarimai tik sustiprėjo, tad medieną nuspręsta iškrauti detalaus patikrinimo vietoje – angare. Tuomet galutinai ir paaiškėjo, kad lentų krovinys tėra imitacija: viduje aptiktos slėptuvės, kur rasta 320 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Fest“ „NZ“ ir „Minsk“. Bendra jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 1,14 mln. eurų.

Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriuje dėl šios kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Nelegalios cigaretės ir vilkikas buvo sulaikyti, mašinos vairuotojas Vilniaus apylinkės teismo sprendimu suimtas mėnesiui,


Rašyti komentarą...
s
spalva
2021-03-13 08:52:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
sitas verslas kuruojamas ir Lietuvos puseje, nieks taip aklai neveztu, tik labai keista kodel tarnybos net nebando atsekti viso tinklo ir neseka krovinio iki paskyrimo punkto...
Atsakyti
0

d
dar
2021-03-13 08:53:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
tu tik dirbk valkata pasalpine
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų