• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasieniečiai demaskavo Baltarusijos pilietį, po Europą sumaniusį keliauti svetimu vardu, prisidengus netikra, neva Bulgarijoje jam išduota tapatybės kortele.

Pasieniečiai demaskavo Baltarusijos pilietį, po Europą sumaniusį keliauti svetimu vardu, prisidengus netikra, neva Bulgarijoje jam išduota tapatybės kortele.

REKLAMA

Antradienį tarnybą vykdę Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos bei šios rinktinės Migracijos skyriaus pareigūnai kelyje Marijampolė–Suvalkai ties Salaperaugio kaimu (Kalvarijos sav.) patikrinti sustabdė Suomijoje registruotą keleivinį autobusą „Scania“.

Tarptautiniu maršrutu Talinas–Varšuva iš Lietuvos vykstančio autobuso keleivių dokumentus tikrinusius pasieniečius sudomino vieno iš jų pateikta 33-erių Bulgarijos piliečio tapatybės kortelė. VSAT pareigūnai suabejojo, ar šis dokumentas – tikras.

Atidžiai ištyrę pateiktą kortelę, VSAT pareigūnai užfiksavo keletą požymių, skiriančių klastotę nuo autentiško dokumento. Pagamintas jis ne pagal vertybinių popierių gamybos reikalavimus, ne iš polikarbonato, mikrotekstas – imituotas, apšvietus ultravioletiniais spinduliais, įrašų, atspausdintų rašaliniu spausdintuvu, spalva nesikeičia. Visa tai pasieniečiams leido padaryti prielaidą, kad pateikta tapatybės kortelė – visiška klastotė.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip pranešė VSAT, supratęs, kad Lietuvos pasieniečių suklaidinti nepavyks, į Varšuvą keliavęs vyras prisipažino esąs 33-erių Baltarusijos pilietis, kuriam prieš mėnesį, kovo 9 d., nustojo galioti Lenkijos išduota nacionalinė viza. Todėl jis internetu užsisakė ir už 300 eurų nusipirko Bulgarijos piliečio asmens tapatybės kortelę su savo veido nuotrauka.

REKLAMA

Sulaikytas baltarusis atsidūrė areštinėje

Iš autobuso išsodintą baltarusį VSAT pareigūnai sulaikė ir pristatė į Kalvarijos pasienio užkardą, vėliau – į Kauno policijos areštinę.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo juo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras.

Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta arešto arba laisvės atėmimo iki 4 metų bausmė.

Ketvirtadienį Baltarusijos piliečiui skirta kardomoji priemonė – suėmimas vienam mėnesiui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų