Pasieniečiai sulaikė 19 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių

Praeitą savaitę Lietuvos pasieniečiai sulaikė 19 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių bei tris įtariamuosius jų gabenimu.

Šalčininkų rajono miške Purvėnų užkardos pasieniečiai sulaikė 3 vyrus, įtariamus 12 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių gabenimu. Sulaikymo metu pasižymėjo belgų aviganis Elas.

Trečiadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Purvėnų užkardos pareigūnai ties Šalčininkų rajono Beržiškės kaimu pastebėjo tris asmenis su nešuliais. Ši vieta yra apie 200 metrų nuo valstybės sienos su Baltarusija.

Kai pasieniečiai bandė nešikus sulaikyti, šie juos pastebėjo, metė krovinį ir pasileido bėgti. Vieną jų VSAT pareigūnai sučiupo čia pat, kiti du nėrė į krūmus. Į įvykio vietą atskubėjo pasienietis kinologas su belgų aviganiu Elu. Keturkojis kolega netoliese surado ir padėjo sulaikyti dar du, įtariama, su kontrabandos gabenimu susijusius asmenis.

Kaip pranešė VSAT, paaiškėjo, kad pasieniečiams įkliuvo 18-os, 24-erių ir 30-ties Šalčininkų rajono gyventojai. Iš viso jie gabeno 12 tūkst. pakelių cigarečių „NZ Gold Super Slims“ ir „Minsk Capital“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

REKLAMA

Dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Varėnos rinktinės pareigūnai sulaikytiesiems pradėjo ikiteisminį tyrimą. Kontrabandininkams taip pat teks administracine tvarka atsakyti už Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimus.

Tuo metu Švenčionių rajone Adutiškio užkardos pasieniečiai sulaikė 7 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Jos gulėjo ant Kamojos upės, kuria eina siena su Baltarusija, kranto.

Keisdamiesi informacija su kolegomis iš Baltarusijos VSAT Ignalinos rinktinės Adutiškio užkardos pareigūnai ketvirtadienį prie pat sienos su Baltarusija aptiko krovinį.

Ši vieta yra Švenčionių rajono Ramoniūnų kaimo prieigose, prie Kamojos upės. Ja eina siena su Baltarusija.

4 ryšuliuose, suvyniotuose į polietileno plėvelę, buvo 7 tūkst. pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ ir „Premjer QS“ su Baltarusijos akcizo ženklais

Dėl kontrabandos bei neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Ignalinos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Čia saugomi rasti rūkalai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų