Pasidavė geros kainos vilionėms: dabar nei batų, nei pinigų

Artėjant Kalėdoms šventinei prekybai ruošiasi ne tik verslininkai. Kaip suvilioti pirkėjus galvas suka ir nesąžiningi pardavėjai. Jų apstu internete. Vis dažniau pasitaiko atvejų, kai pervedę pinigus, norimos prekės pirkėjai taip ir nesulaukia. Policijos pareigūnai ragina išlikti budriems ir rinktis tik patikimas internetines parduotuves.

Lietuvos policijos atstovai teigia, kad kalbant apie prekybos internete sukčiavimo būdus, pasitaiko atvejai, kai nesąžiningi būna tiek pardavėjai, tiek ir pirkėjai. Todėl patartina būti atidesniais tiek perkant, tiek ir parduodant paslaugas ir/ar prekes internetu.

Nei batų, nei pinigų

Sukčiai itin suaktyvėja prieššventiniu laikotarpiu. Visi karštligiškai pradeda ieškoti dovanų. Primenama, praėjusiųjų metų istorija. Kuomet pigiais, populiarios ir gan brangios firmos batais susiviliojo šimtai pirkėjų. Šie buvo raginami pirkti neva Kinijoje pagamintą avalynę. Tačiau kiek vėliau suvokė, kad nebus nei batų, nei pinigų.

Policijos atstovai tikina, kad kartais apsaugoti pirkėjų nuo apgavystės nepadeda net skambučiai iš banko.

„Jie padaro pavedimą, gauna skambutį iš banko su klausimu ar tikrai pervedat pinigus tam kam reikia? Ir vis tiek jie perveda, o paskui paaiškėja, kad tai buvo sukčiavimas,“ - teigia Lietuvos kriminalinės policijos biuro Sunkaus ir organizuoto nusikalstamumo tyrimo 5-osios valdybos viršininkas Donatas Mažeika.

Policijos atstovai pataria nuolat tikrinti informaciją – tiek perkant, tiek ir parduodant prekes. Tą esą padaryti nesunku.

„Tikrinti reputaciją internete. Jeigu perki nelabai girdėtame tinklalapyje, parduotuvėje, reiktų įsitikinti ar tai nebus sukurtas panašus pavadinimas į jau egzistuojančios, garsios parduotuvės pavadinimą. Atkreipkite dėmesį, kokia informacija pateikiama tinklalapyje, ar nurodomi normalūs kontaktai, adresai, ar tik pateikta duomenų užklausimo forma. Svarbu ir tai, ar už prekę atsiskaityti galima tik pavedimu ar ir grynaisiais, atsiimant prekę. Jeigu tik pavedimu – tai jau atsargiai į tai reikėtų žiūrėtų,“ - kalbėjo D. Mažeika.

Per gerai ir per pigiai – nebūna 

Anot pašnekovo, kartais pakanka įvesti pardavėjo duomenis į internetinės paieškos sistemą. Nurodyti jo numerį ar vardą, pavardę. Tokiu būdu dalį sukčių galima atsijoti. Kiekvieną kartą perkant iš nežinomos internetinės parduotuvės ar pardavėjo, vertėtų pasidomėti reputacija – paieškoti informacijos apie konkretų pardavėją internete.

REKLAMA

„Visada sakau, jeigu atrodo labai gerai reiškia bus blogai, per daug pigu taip pat negali būti,“ - primena D. Mažeika.

Tačiau atskirti, kuri patikima, o kuri ne, pasak policijos atstovų nėra lengva. Mat sukčių sukuriama internetinė svetainė, vizualiai atrodo labai patraukliai ir nė nesukelia įtarimų. Skaičiuojama, kad per masinį išpardavimą prieš Kalėdas internetinėse parduotuvėse apsiperka trečdalis lietuvių. Jie naudojasi tiek lietuviškomis, tiek ir užsienyje įkurtomis elektroninėmis parduotuvėmis.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos Nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimų skyriaus viršininkas Jurijus Domnėnko sako, jog pirkėjams, kaip ir ardavėjams inernete reiktų kuo daugiau komunikuoti. Galbūt jau kažkas naudojosi šios parduotuvės paslaugomis, o galbūt buvo apgautas.

Sulaukę pinigų – sukčiai dingsta kaip į vandenį

Dar vienas populiarus pirkėjų mulkinimo būdas internete – kuomet siūloma kartu įsigyti prekių. Neva jų parsisiųsti iš užsienio parduotuvių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų