Pasakė, kaip vyksta vaiko pinigų dalinimas Lietuvos šeimoms

Nuo sausio savivaldybės gavo per 322 tūkst. prašymų skirti vaiko pinigus, šiuo metu 71 proc. jau patvirtinti ir išmokos skirtos, sako socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis.

„Prašymų dėl vaiko pinigų jau turime 322 tūkstančius, jau daugiau nei kas antram vaikui išreikštas poreikis, kad tos pagalbos reikia, ir manome, kad iki metų pabaigos pasieksime maksimalų skaičių vaikų“, – trečiadienį per spaudos konferenciją Seime sakė E. Bingelis.

Anot jo, iš 60 šalies savivaldybių 49 spėjo laiku apdoroti gautus prašymus.

Universali išmoka vaikui siekia 30 eurų per mėnesį.

„Iš pateiktų prašymų jau 71 proc. yra patvirtinti, priklausomai nuo to, kada prašymai pateikti, bus pinigai pervesti“, – teigė ministerijos atstovas.

Anot jo, išmokos už praėjusį mėnesį turėtų būti pervedamos iki kito mėnesio 25 dienos, o savivaldybėse, nespėjusiose apdoroti visų prašymų, išmokų mokėjimas atnaujinamas kas savaitę-dvi.

„Tos savivaldybės, kurios turi daugiau iššūkių susidoroti su krūviais, jie įsivedę, kad pildo žiniaraščius kas savaitę, kai kurios savivaldybės kas dvi savaites, kiekvienoj situacija skirtinga", – dėstė E. Bingelis.

REKLAMA

Seimo pirmoji vicepirmininkė „valstietė“ Rima Baškienė teigė, kad atsisakius neapmokestinamųjų pajamų (NPD) lengvatos už vaikus pasirinktas teisingas kelias, nes lengvata galėjo pasinaudoti ne visi tėvai.

„Matome, kad einame teisingu keliu, grįždami prie visuotinio vaiko pinigų įvedimo. 2008 metais vaiko pinigai buvo įvesti kiekvienam vaikui – 52 litai, 15 eurų, deja, sunkmetis neleido vystyti šio tikslo“, – kalbėjo R. Baškienė.

Ji patvirtino, kad kitąmet bus siekiama vaiko pinigus didinti iki 50 eurų už vaiką.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pavaduotojas „valstietis“ Tomas Tomilinas teigė, kad neapmokestinamųjų pajamų lengvatos nauda pasiekdavo mažiau nei pusę vaikų – apie 200 tūkst. iš daugiau kaip 500 tūkstančių.

„Šimtaprocentinės naudos gavėjų skaičius buvo 150 tūkst. vaikų, dalinę naudą galėjo gauti ir daugiau vaikų, kai šeimai prisitaikydavo nepilnas NPD, iš viso iki 200 tūkst.“, – per spaudos konferenciją sakė T. Tomilinas.

Nuo šių metų sausio šalies vaikams skiriama 30 eurų dydžio išmoka, pakeitusi pajamų mokesčio lengvatą, per mėnesį vaikus auginantiems dirbantiems tėvams leidusią už vieną vaiką susigrąžinti iki 30 eurų.

Mažai uždirbantiems arba daugiavaikiams tėvams bus mokamos papildomos išmokos. Jiems išmoka sudaro 58,5 euro už vaikus iki dvejų metų ir 45,2 euro – už vyresnius vaikus.

Sausio mėnesį savivaldybes užplūdus prašymams dėl „vaiko pinigų“, šios nespėja jų įvertinti ir išmokos tikriausiai bus išmokėtos kovo mėnesį.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų