Paruošė skaudžią staigmenėlę vairuotojams: ruoškitės atverti piniginę

Vairuojantiems dyzelinu varomus automobilius – nekokios naujienos. Vyriausybė į savo planą įrašė punktą siekti sumažinti gamtą teršiančių dyzelinių mašinų ir keisti apmokestinimą. Valdžia savo planų neaiškina, tačiau dalis ekonomistų mano, kad valdantieji planuoja ne ką kita, o visų automobilių mokestį.

Kiti sako, kad kažką daryti reikia, nes lietuvių automobiliai išties labai seni, o jų išmetamais teršalais kvėpuojame visi.

Vilnietis Paulius dyzelinį „opelį“ pirko prieš metus. Vaikinas sako svarstęs, kas geriau – benzininis, dyzelinis ar anksčiau išbandytas dujomis varomas variklis. Po ilgų skaičiavimų visgi išsirinko dyzelinį.

Mašinai devyneri metai. Pasak Pauliaus, dar nesena, taigi ir teršia mažiau. Visgi ekspertai su tuo nesutinka: kur kas labiau nei benzininiai aplinką teršia ir seni, ir nauji dyzeliniai automobiliai.

O valdžia savo ruožtu puse lūpų jau kalba apie mokesčius. Vyriausybės plano priemonių įgyvendinimo plane rašoma apie siekį mažinti paskatas naudoti taršius dyzelinu varomus automobilius. Taip pat – keisti transporto priemonių apmokestinimo sistemą pagal tai, kiek mašina skleidžia teršalų.

Valstiečių idėjos nepalaiko opozicija

Galima suprasti, kad pirmiausia nukentėtų senų dyzelių vairuotojų piniginės. Iš viso Lietuvos keliais rieda pusantro milijono automobilių ir du trečdaliai jų – dyzeliniai. Šios rūšies varikliai populiarūs pirmiausia dėl pigesnio kuro. Litras dyzelino kainuoja 10-15 centų pigiau nei benzino. Vairuotojai žinią apie mokesčius priima įvairiai.

Valdžia planų apmokestinti dyzelines mašinas nekomentuoja, kaip ir bet kokių kitų savo planų šiomis dienomis. Esą projektas dar tik rengiamas. Beje, į taršą spjauna ne tik eiliniai vairuotojai. Dyzeliniais automobiliais dažnai važinėjasi ir ministrai. Štai ir į vos vakar pristatytų naujų policijos automobilių bakus bus pilamas dyzelinas. Ir net 90 proc. visų Lietuvos autobusų yra dyzeliniai. Taigi papildomai būtų apmokestinamas net ir iš valstybės ar savivaldybių biudžetų išlaikomas transportas. Dalis ekonomistų rėžia, kad valdžia čia turi savų planų.

REKLAMA

Jeigu įsipilame dyzelino už šimtą eurų, iš jų akcizas dabar sudaro net 54 eurus. „Valstiečių“ idėjos nepalaiko nei koalicijos partneriai socdemai, nei opozicija.

Visgi Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos valstybių, netaikanti jokio apmokestinimo automobiliams. Dalis valstybių taiko mokesčius būtent dyzeliniams automobiliams arba tam tikromis dienomis miestų centruose draudžia jų eismą. Ekspertų teigimu, susimąstyti, kuo kvėpuojame, būtų pats laikas.

Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: 

 


Rašyti komentarą...
t
tadas
2017-02-28 22:23:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
svolociu valdzia.
Atsakyti
-2

G
Gintaras
2017-02-28 22:54:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne amžius sprendžia teršimą, o rida. Galima vos per tris metus automobiliu nuvažiuoti 700 000 km ir galima tą patį kilometražą surinkti per 20 metų... Spidometras ir išmetimo kiekiai pamatuoti su įranga turi apspręsti kam ir kiek mokėti už taršą. Tai viena. O antra- kokia valdžios politika, tai ir automobiliai tokie. Uždirbtų žmonės ne 300€, o bent 1500€ ir automobilių parkas kitokį vaizdą turėtų. Šiais laikais automobilis ne prabanga. Daugumai vienintelė viltis išlaikyti darbą yra tik jo dėka. Be automobilio lieki ir neturi kaip į darbą vykti. Taigi, nereikia visko kopijuoti iš vakarų. Mūsų sąlygos kitos, pajamos ne tokios ir įstatymai turi būti kitokie. Dabar viską kopijuoja pažiūrėję į kitas valstybes. Tik kodėl atlyginimų ir mokesčių nekopijuojate? Padarykit darbo užmokestį ir mokesčių tvarką kaip Vokietijoje ir viskas, jei patys savo galvos neturite kaip ką daryti. Net policininkų uniformą nuo estų kopijuojam, nes patys nesugebėjome nei medžiagų parinkti, nei modelių. Esam buki, buki, buki ir dar kartą buki! Nevykėliai ir tiek. Verti būti po padu ir tokie esame.
Atsakyti
-1

S
Sudas
2017-03-01 09:24:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal vazinejam su senais automobileis nes neturim is ko nusipirkt naujausiu!!!! Speju apie tai net nepagalvojot....eikit sikt su savo tais mokesciais. Ir tai daugiau nei puse pinigu praleidziam mokesciam... debilai prisigalvojat viskokiu veju
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų