Būrys šou verslo įžymybių skelbiasi ateinantys „gelbėti šalies“ - ir nuo populistų, ir nuo valdančiųjų „cirkų“.

Vienas iš „Tautos prisikėlimo partijos” steigimo iniciatorių, pramoginių TV laidų vedėjas ir prodiuseris Arūnas Valinskas penktadienį spaudos konferencijoje teigė, kad naujoji partija ketina pakeisti ir tuos, kurie „žadėjo tvarką ir teisingumą ir dabar yra areštuoti”, ir tuos, kurie iniciavo alkoholio reklamos uždraudimą, bet kurių atstovai „girti šlaistėsi Seime”.

Vilios vardų gausa

„Kaip gali būti dar didesnis cirkas, negu jau yra?”, - padėtį Lietuvos politinėje arenoje kritikavo A.Valinskas, kurio bendražygiais kuriant partiją yra ne mažiau spalvingi pramogų pasaulio atstovai, dažnai mirgantys TV ekranuose ir spaudos puslapiuose dainininkai Deivis Norvilas, Žilvinas Žvagulis, Stasys Povilaitis, taip pat Jogaila Morkūnas, Gytis Daugėla, Rūta Mikelkevičiūtė, Donalda Meiželytė, Mindaugas Stasiulis - Saulėnas, Vytautas Šapranauskas, Kristupas Krivickas.

A.Valinsko teigimu, partijos steigimo iniciatyvą palaiko ir daugiau pramogų pasaulio atstovų - Saulius Korsakas, Linas Kunigėlis, Inga Valinskienė, Asta Baukutė, Daiva Tamošiūnaitė - Budrė, Tomas Augulis, Linas Karalius, Česlovas Gabalis, Irena Starošaitė, Algis Radzevičius ir kiti.

REKLAMA

A.Valinskas pažymi, kad garsių vardų gausa partiečių būryje nereiškia, kad visos jo žvaigždės būtinai nori parlamentaro kėdės.

“Tai visiškai nereiškia, kad mes juos garantuotai matysime tarp kandidatų į Seimą”, - į klausimą, kiek realus yra partijos steigėjų užmojis keisti profesiją, atsako A.Valinskas. Jo teigimu, partijos “veidai” padės į politiką patekti tiems, kurie iš tikrųjų tai moka ir gali daryti. Tačiau esą ir tarp žvaigždžių yra ir pasiryžusių atlikti “ne tik atviruko vaidmenį” - tai Marius Berenis, Remigijus Vilkaitis, pats A.Valinskas.

Pasak A.Valinsko, praėjus savaitei nuo paskelbimo apie iniciatyvą, partija jau vienija kelis šimtus narių, o rinkimuose į Seimą “neabejotinai” bus pasiektas 5 proc. rinkėjų palaikymas.

“Aš manau, kad mes nutrauksime pakankamai balsų nuo visų partijų”, - teigia A.Valinskas, kuris sako, kad nauja partija suteiks žmonėms progą eliminuoti kai kuriuos šiandieninius politinės arenos veikėjus. Dabartinę padėtį vidaus politikoje jis vadina “absoliučiu liūnu”.

Daugiausiai mandatų “Tautos prisikėlimo partija” tikisi iškovoti vienmandatėse apygardose - savo kandidatus partija žada kelti kiekvienoje iš 71.News Bridgepix nuotr.

Finansavimas nereikalingas

Anot A.Valinsko, naujoji partija laikysis centro polinių ideologijų spektre. Paklaustas apie potencialius politinius bendradarbius, A.Valinskas pažymėjo, kad partija “neatsiduos bet kam ir už bet ką”. Jis kol kas teigė negalintis vardyti strateginių partnerių, bet užtikrino, kad tarp jų negalės būti V.Uspaskicho vedama Darbo partija ir R.Pakso vadovaujama “Tvarka ir teisingumas”.

Pasak A.Valinsko, “mes nežadame ekonominių stebuklų. Visi žinome, kad po metų pusantrų prognozuojama ekonominė krizė - mes jos nežadame išgyvendinti, bet bent jau rinkėjams su mumis bus linksmiau”.

Gegužės 18 d. rengiamame partijos steigiamajame suvažiavime planuojama priimti partijos programą. Jos gaires numatančios partijos steigimo nuostatos skelbia, kad partija siektų “Lietuvos žmonių gyvenimo kokybės užtikrinimo”. Partija, atspindėdama šios dienos aktualijas, skelbia, kad “išsilavinęs jaunimas yra Lietuvos ateitis, o jos kūrėjas - visuomenėje gerbiamas ir socialiai aprūpintas pedagogas”. Pensinį amžių ketinama paversti “garbingu gyvenimo rudeniu”, o ne metu, kai stovima ištiesta ranka. Užsienio politikoje, pagal “Tautos prisikėlimo partiją”, Lietuva turėtų palaikyti gerus santykius su kaimynais, būti lygiateise ir pilnaverte tarptautinės bendruomenės nare.

REKLAMA

Tokiomis ir panašiomis nuostatomis visuomenei prisistatanti partija taip pat teigia besitikinti pakelti rinkėjų aktyvumą, nors reklamuotis žada mažai, kas esą reiškia, kad “už jų niekas nestovi”.

“Finansavimas mums reikalingas minimalus, mums šito nereikia, mus ir taip visi žino”, - įsitikinęs A.Valinskas.

Politologo Algio Krupavičiaus jau anksčiau išsakytu vertinimu, A.Valinsko bei jo bendraminčių noras kurti politinę partiją rodo šalies politikos nebrandumą. Tuo metu G.Kirkilas yra pareiškęs, kad šiuo metu Lietuvos partinė sistema atspindi visas pagrindines politines bei ideologines nuostatas, todėl norintieji rimtai dalyvauti politikoje galėtų papildyti jau egzistuojančių partijų gretas.

Tarp naują partiją steigiančių esantis ekonomikos mokslų daktaras ir humoristas Vytautas Šerėnas 2002 metais siekė Lietuvoje prezidento posto. Tuomet jis surinko 7,7 proc. rinkėjų balsų. 1993 metais per prezidento rinkimus savo kandidatūrą buvo iškėlęs aktorius Remigijus Vilkaitis, tačiau jis iš rinkimų kovos pasitraukė dar jai rimtai neprasidėjus.News Bridgepix nuotr.

Įžymybių planai glumina

„Balsas.lt“ jau rašė apie A. Valinsko užmačias „paimti“ Lietuvą. Tokie šou verslo atstovo planai glumino ir politologus, kurie klausė, ar Lietuvos politinis gyvenimas virsta visišku cirku, ar, remiantis sąmokslo teorijomis, taip siekiama atimti balsus iš populistinėmis tituluojamų partijų.

Politologas Kęstutis Girnius prisipažino nežinąs, ar gandai apie kuriamą partiją tikri. Tačiau, pasak jo, tokios partijos kūrimas paverstų Lietuvos politiką dar didesniu farsu. Jis teigė nesuprantąs, kas galėtų sieti visus minimus verslininkus ir televizijos žvaigždes ir ar jie tikrai norėtų atsisakyti savo atlyginimų ir pasirinktų palyginti ne taip gerai apmokamą ir tikrai sudėtingą parlamentaro darbą.

K. Girnius teigė girdėjęs ir gandų, jog tokiu būdu stengiamasi atitraukti balsų nuo Darbo bei Tvarkos ir teisingumo partijų, o vėliau juos atiduoti socdemams arba Naujajai sąjungai. Tokiu atveju partijos įkūrimas galėtų turėti ir tam tikros naudos.

REKLAMA

Tuo tarpu politologo Algio Krupavičiaus jau anksčiau išsakytu vertinimu, A.Valinsko bei jo bendraminčių noras kurti politinę partiją rodo šalies politikos nebrandumą. Tuo metu G.Kirkilas yra pareiškęs, kad šiuo metu Lietuvos partinė sistema atspindi visas pagrindines politines bei ideologines nuostatas, todėl norintieji rimtai dalyvauti politikoje galėtų papildyti jau egzistuojančių partijų gretas.

Portalo „Balsas.lt“ kalbinti piliečiai apie A. Valinsko kuriamą partiją atsiliepė nevienodai. Vieni ja džiaugėsi, kiti – piktinosi. Videoreportažas apie tai - straipsnio pabaigoje.

Seimo rinkimai vyks šiemet spalį.


Rašyti komentarą...
V
Valinskui
2008-04-25 18:32:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Būk ramus, Valinskai, kai tik "cirkas" atvažiuos, "cirko" direktorius užims dabartinę tvarkiečio "šiltą" vietelę. Tada bus tikrai juokinga...
Atsakyti
0

T
Tomas B.
2008-04-25 18:37:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau, kad Valinskas ir jo kompanija yra moraliniai iškrypėliai, neturintys nieko apčiuopiamo savyje išskyrus begalinį norą nusimauti kelnes prieš TV kameras ir paimti už tai žvėriškus pinigus. Klaiku, rimtai.
Atsakyti
0

2008-04-25 19:24:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai atseit Valinskas nori būti lietuviškasis Berlusconi...?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų