Seimo narys Evaldas Jurkevičius kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Raimondą Šukį dėl gydymo įstaigų vadovų atsakomybės už neteisėtą mokesčių rinkimą šalies poliklinikose ir ligoninėse.

Politikas vadovų atsakomybės pareikalavo, kai po atlikto patikrino visose šalies asmens sveikatos priežiūros įstaigose paaiškėjo, kad net 85-ose iš jų už paslaugas, apmokamas iš biudžeto, buvo nepagrįstai imami papildomi mokesčiai.

„Patikrinimo išvados rodo, kad kai kurie mūsų sveikatos apsaugos įstaigų vadovai pasuko Didžiojo kombinatoriaus pramintais takais. O ministras ir toliau vengia imtis adekvačių veiksmų, kad būtų užkirstas kelias neteisėtiems pasipelnymams ir apgintos pacientų teisės“, – sakė E. Jurkevičius.

Politikas dar 2010 m. kreipėsi į R. Šukį, ragindamas Sveikatos apsaugos ministeriją imtis ryžtingų priemonių, kad gydymo įstaigos neapgaudinėtų pacientų.

Ministras tada savo atsakyme Seimo nariui nurodė raštu pareikalavęs ligonių kasų ir gydymo įstaigų užtikrinti kokybišką pacientų informavimą apie mokamas paslaugas. Ir pabrėžė, kad už mokamų paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarkos pažeidimus ar nevykdymą atsakingas sveikatos priežiūros įstaigos vadovas.

„Tikiuosi ministerija atkreips dėmesį ir tai, kad dirbdami pagal darbo sutartį gydymo įstaigų vadovai įsipareigoja vykdyti visas jiems priskirtas funkcijas. Jie yra tiesiogiai atsakingi už teisės aktų nuostatų vykdymą vadovaujamoje poliklinikoje ar ligoninėje. Darbo pareigų nevykdymas arba netinkamas vykdymas yra darbo drausmės pažeidimas, už kurį turi būti skiriama drausminė nuobauda: pastaba, papeikimas ar net atleidimas iš darbo“, – sakė E. Jurkevičius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų