Pareigūnų algos bazinis dydis kitąmet nesikeis

Politikų, teisėjų, pareigūnų ir tarnautojų atlyginimus lemiantis bazinis dydis kitąmet nesikeis ir sieks 130,5 euro.

Seimas ketvirtadienį 80 parlamentarų balsavus už, šešiems buvus prieš ir 17 parlamentarų susilaikius priėmė įstatymą, kuriuo 2017 metams paliktas šiemetinis pareiginės algos bazinis dydis.

Keli „tvarkiečiai“ siūlė kelti pareiginės algos bazinį dydį beveik 12 eurų, tačiau Seimas šiam siūlymui nepritarė. Jis būtų iš biudžeto pareikalavęs ne mažiau kaip 80 mln. eurų.

Didinti pareiginės algos bazinį dydį siūlė ir Vidaus reikalų ministerija, Valstybės tarnybos departamentas, Teisėjų taryba, o Valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinė sąjunga reikalavo jį padidinti iki 138 eurų. Tačiau Vyriausybė tam nepritarė, Seimui pateikusi siūlymą išlaikyti esamą bazinį dydį.

Laikinasis premjeras Algirdas Butkevičius yra sakęs, kad valstybė neturi finansinių galimybių didinti politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir tarnautojų bazinį atlyginimą, tačiau žadėjo, kad šis klausimas bus sprendžiamas ateityje.

REKLAMA

Pastarąjį kartą pareiginės algos bazinis dydis keistas 2009 metais – prasidėjus ekonominei krizei jis buvo sumažintas nuo 142 eurų iki 130,5 euro.

Naudojant minėtą bazinį dydį skaičiuojami atlyginimai valstybės politikams, tarp jų ir Seimo nariams, bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų teisėjams, valstybės pareigūnams, valstybės tarnautojams. Iš viso – maždaug 50 tūkst. žmonių Lietuvoje.


Rašyti komentarą...
k
kaip taip teisejai mirsta is bado ubagau
2016-12-01 14:16:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turtingiausio Kaisiadoriu verslininko Algimanto Radvilos pramogu centre puotave garbus teisejai klimpsta toliau. Nors viesai dievagotasi, kad uz triuksma sukelusias vaises sumoketa, tik neissaugota cekio, aiskeja, kad pinigai neimoketi i kasa.
Puotoje, kuria aprase „Lietuvos rytas“, kartu su desimcia teiseju dalyvaves Apeliacinio teismo pirmininkas Egidijus Zironas tikino, kad uz vaises sumokejo tuometis sio teismo kancleris Juozas Akstinas.

Jis tai patvirtino, bet iskart pasitrauke is pareigu. Ar tik todel, kad, kaip pats sake, neissaugojo cekio? Juk ar buvo atsiskaityta, galima issiaiskinti patikrinus pramogu centro kasa.

Tai ir nusprende padaryti ikiteismini tyrima atliekantys Specialiuju tyrimu tarnybos (STT) pareigunai. Ju pavedimu Finansiniu nusikaltimu tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos skyriaus tyrejai netrukus po garsiojo banketo patikrino pramogu centra „Pas Radvila“.

Preliminariais duomenimis, nustatyta, kad uz teiseju banketa i pramogu centro kasa pinigai nebuvo imoketi.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų