tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Krikštynos – šventė, kuri žmogui būna kartą gyvenime. Pasiruošti vaiko krikštynoms reikia suplanuoti nemažai dalykų: svečiai, dekoracijos, dovanos, vieta, pramogos. Nestebina tai, kad norint šventę paversti originalia, reikia paplušėti iš peties. Didelė pagalba – įvairių švenčių organizatoriai. Kiek kainuoja iškelti įsimintinas krikštynas? 

Krikštynos – šventė, kuri žmogui būna kartą gyvenime. Pasiruošti vaiko krikštynoms reikia suplanuoti nemažai dalykų: svečiai, dekoracijos, dovanos, vieta, pramogos. Nestebina tai, kad norint šventę paversti originalia, reikia paplušėti iš peties. Didelė pagalba – įvairių švenčių organizatoriai. Kiek kainuoja iškelti įsimintinas krikštynas? 

REKLAMA

Apie vaiko krikštynas naujienų portalui tv3.lt sutiko papasakoti viena Vilniuje gyvenanti trijų vaikų mama. Justinos Darulytės šeima išleidusi per 2 000 eurų. Trijų vaikų mama sako, kad neišleido daug vaiko šventiniams rūbeliams, kadangi vaikui tebuvo 3 mėnesiai, tačiau bažnyčia rinkosi kruopščiai. Kiek šiuo metu yra aukojama bažnyčiai? Kaip išsirinkti bažnyčią ir pasiruošti šventei?

Trijų vaikų mama, J. Darulytė pasidalino, kiek jos šeima išleido vaiko Krikštynoms: „Sakyčiau, tai labai individualu, priklausomai, kokios šventės nori. Mūsų šeimai buvo svarbiau pati ceremonija nei „didelis balius“. Bendrai sudėjus, tilpome į 2 000 eurų“. 

REKLAMA

Tačiau moteriai buvo ypatingai svarbi Krikšto ceremonija, todėl bažnyčia rinkosi atsargiai. Vaiko krikštynos vyko vienoje iš Vilniaus bažnyčių. J. Darulytė prisimena jaukias šventines akimirkas, ji sako, kad bažnyčia nedavė suprasti, kiek tiksi aukos, tačiau bažnyčiai 150 eurų auką skyrė krikšto tėvai.  

REKLAMA

„Krikšto ceremonija mums buvo svarbiausias akcentas, todėl rinkomės atsakingai. Krikštas vyko Vilniaus Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje. Turėjome be galo šiltą ir jaukią ceremoniją skirtą tik mūsų šventei (prieš mus išėjo vieni, po mūsų atėjo kiti, nebuvo prieš ar po mišių). Nei brolis, nei raštinė nedavė suprasti, kad tikisi aukos, tačiau mielai tai padarėme savo nuožiūra“, – pasakojo moteris. 

Kiek kainuoja krikšto rūbai ir šventės sutikimas su artimais?

J. Darulytė sako, kad visas pasiruošimas šventei nebuvo brangus. Kadangi vaikui buvo vos 3 mėnesiai, šeima aprengė kukliais rūbeliais, kita krikšto ceremonijos atributika rūpinosi krikšto tėvai: skraiste ir žvake. Vis tik daugiau teko išleisti fotografui ir pietums restorane.

REKLAMA

„Vaiko rūbai nebuvo skirti konkrečiai krikštynoms, kadangi mūsų mažyliui tebuvo 3 mėn., tai rinkomės tiesiog baltus šliaužtinus ir megztuką. Suma neviršijo 40 eurų. Krikšto skraiste ir žvake rūpinosi krikšto tėvai. Fotografas kainavo 300 eurų, vaišės prie bažnyčios – 120 eurų, o pietūs restorane – 16-likai asmenų – 900 eurų. Apranga tėvams ir broliams 200 eurų, o makiažas mamai 30 eurų“, – teigė trijų vaikų mama. 

Vilnietė pasakojo, kad Krikšto tėvai vaikui padovanojo prabangų prisiminimą: „Gavome dovanų auksinę grandinėlę. Krikšto tėvai rūpinosi vaiko skraiste, žvake, auka bažnyčiai, taip pat pasirūpino palinkėjimų knyga, kita atributika“. Moteris priduria, kad po ceremonijos visa šeima ir svečiai nuėjo į Lukiškių aikštę, po to į restoraną šventinių pietų. 

REKLAMA
REKLAMA

„Po ceremonijos nuėjome į Lukiškių aikštę, ten su svečiais kartu pasivaišinome ir tuo pačiu čia turėjome fotosesiją. Pasivaišinome užkandžiais, išgėrėme vyno, visa tai kainavo apie 120 eurų. Vėliau visi kartu su svečiais nuėjome šventinių pietų į restoraną. O pietūs buvo restorane ant viešbučio stogo, rezervuotas stalas, bet ne visa terasa, tai šiek tiek sumažino kainą, nes į terasą galėjo ateiti žmonės ir iš šalies. Susitarimas restorano buvo minimalus biudžetas 50 eurų asmeniui. pietų grįžome namo“, – mintimis dalinosi mama.

REKLAMA

Klaipėdoje gyvenanti Simona sako, kad į sesers sūnaus vaiko krikštynas keliavo ne tuščiomis, išleido per 200 eurų.

„Dalyvavau savo krikšto sūnaus, pirmagimio sūnaus krikštynose. Šventė buvo labai kukli, gražioje, medinėje Veiviržėnų bažnyčioje. Toje pačioje bažnyčioje jie prieš du metus tuokėsi, toks tikrai gražus sentimentas.

Po mišių važiavome į fotosesiją, o po jos jau į šventinę dalį dvare. Toks pasisėdėjimas artimoje aplinkoje: tėvai, seneliai. 

REKLAMA

Dovanas nešiau – vokelį ir minimalų žaisliuką nupirkau. Į vokelį dėjau 150 eurų, vaiko tėvai sakė, kad planuoja pirkti didesnę dovaną iš surinktų pinigų patys – dviratį arba kažką kito, ko vaikas norės. Bet, kad būtų ir vaikui atsiminimas, nupirkau žaislą už 50 eurų.

Žinoma, kainavo pasiruošimas ir kuras. Bet šiaip neišleidau daug – iki 300 eurų“, – sako moteris.

ir susikuriat pinigų taškymus. Fotografai, dekoracijos, baliai iki žemės graibymo ir pamirštat svarbiausia - vaikelio krikštynas, kurios gali būti mielos ir kuklios be išleistų tūkstančių artimiausių žmonių rate.
kas labiausiai patiko tai 900 e. uz piet
kas labiausiai patiko tai 900 e. uz piet
xa xa xa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų