Panika mieste: gatvėse – galintis užkrėsti ligonis

Šiaulių plaučių ligų ligoninės medikai policijai pranešė, kad į palatą negrįžta atvira tuberkuliozės forma sergantis pacientas. Pradėta paieška, kuri daug nervų kainavo visų pirma patiems medikams.

Laimė, ligonis surastas gan greitai, tik bėda, kad per kelias valandas jis pabendravo su keliolika žmonių, nė neįtariančių, kad gali užsikrėsti.

,,O atsirado, sužinojom iš terapinio skyriaus, visur ieškojom, kad jis guli Šiaulių ligoninės terapiniame skyriuje. Jį ten atvežė greitoji, kadangi žmonės pastebėjo gatvėje suglumusį žmogų, kuris buvo ne visai orientuotas, iškvietė greitąją“, - pasakoja gydytoja Virgainė Bielskienė.

Vilties, kad niekas neužsikrėtė, šį kartą daug, mat ligonis nuo tuberkuliozės gydytas jau apie pusmetį. Incidentas priminė, kad net ir pradėjus gydyti užkrečiamus ligonius, tuberkuliozę jie gali platinti, nes dažnai netęsia gydymo. 

Aplinkiniai, kurių keliai veda pro tuberkuliozės ligoninę, sako, kad žinia, apie laisvai vaikštinėjančius užkrečiamus ligonius sukėlė nerimą.

REKLAMA

Medikai sako, kad įprasta tuberkuliozės ligoninė - tai ne kalėjimas. Vien iš Šiaulių tuberkuliozės ligoninės kasmet pabėga po penkis pacientus. Jie nesulaukia nei medikų, nei kitų ligonių palaikymo. Medikai juos siunčia prievartiniam gydymui, o likimo draugai tiesiog smerkia.

Plačiau apie tai – TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų