• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos žmogaus teisių teismas antradienį kaip nepagrįstą atmetė kalinių asociacijos "Laisvė" pirmininko, 54-erių panevėžiečio Alvydo Puzino skundą prieš Lietuvą dėl kalinių laiškų cenzūravimo.

REKLAMA
REKLAMA

Buvęs Panevėžio miesto milicininkas A.Puzinas 1992 metais buvo nuteistas už tyčinę žmogžudystę sunkinančiomis aplinkybėmis, jam skirta 13 metų laisvės atėmimo bausmė. Bausmę jis atliko Vilniaus sustiprintojo režimo pataisos darbų kolonijoje.

Pasak Europos žmogaus teisių teismo pranešimo, pareiškėjas, kalėdamas kolonijoje, 1999 metų liepos 9 dieną jo vadovaujamos kalinių asociacijos vardu pasirašė laišką įvairioms valstybės institucijoms ir žiniasklaidai. Laiške jis skundėsi dėl kalinimo sąlygų ir įvairių, jo manymu, neteisėtų pataisos darbų įstaigos administracijos veiksmų. Siekdamas išvengti laiško cenzūros, pareiškėjas jį įteikė pažįstamam asmeniui, išleistam iš kolonijos, per kurį laiškas pasiekė adresatus.

Kolonijos direktorius už tai, kad kalinamas asmuo laišką išsiuntė ne per pataisos darbų įstaigos administraciją, paskyrė jam drausminę nuobaudą - atėmė teisę gauti siuntinį.

Pareiškėjo skundas dėl šios drausminės nuobaudos vėliau buvo atmestas administracinių teismų.

A.Puzinas skundėsi, kad Lietuvos institucijos tokiu būdu pažeidė Europos žmogaus teisių konvencijos 8 straipsnį (teisė į privataus gyvenimo apsaugą ir susirašinėjimo slaptumą), 10 straipsnį (saviraiškos laisvė) ir 11 straipsnį (asociacijos laisvė).

Europos žmogaus teisių teismas atkreipė dėmesį, kad pareiškėjo skundas buvo tinkamai išnagrinėtas administacinių teismų, o skundžiama drausminė nuobauda buvo nesunkaus pobūdžio.

Teismas pabrėžė, kad minėtas pareiškėjo laiškas nebuvo cenzūruojamas pataisos darbų įstaigoje, o jo baiminimasis dėl galimos laiško cenzūros nebuvo pakankamas pagrindas nesilaikyti pagrįstos pataisos darbų įstatymo nuostatos dėl kalinamų asmenų laiškų siuntimo tik per įstaigos administraciją.

Dėl to Teismas vienbalsiai nusprendė, kad pareiškėjo teisių apribojimas šiuo atveju buvo būtinas demokratinėje visuomenėje, sutinkamai su Konvencijos 8 straipsnio 2 dalimi. Teismas nenustatė šio straipsnio pažeidimo, o taip pat nusprendė atskirai nenagrinėti pareiškėjo skundų pagal Konvencijos 10 ir 11 straipsnius.

Europos žmogaus teisių teismas nagrinėja Europos žmogaus teisių konvencijos pažeidimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų