Pamatę šį katerį, pareigūnai nesuprato, kas negerai – netyčia išsidavė patys

Nemunu iš Baltarusijos atplaukusiame kateryje muitininkai aptiko daugiau kaip 30 dėžių cigarečių, jose buvo 15,4 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių.

12

Pro vaizdingoje Nemuno pakrantėje veikiantį Švendubrės pasienio kontrolės punkto upių postą kasdien plaukia įvairios vandens transporto priemonės: kateriai, pramoginiai laivai, pavienių turistų vairuojamos baidarės.

Kaip skelbia muitininkai, pagal nustatytą tvarką, visi keliautojai, vykstantys šiuo vandens keliu, turi informuoti pasienio tarnybas, apie numatomą laiką, kada planuoja kirsti valstybės sieną.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nemunu plaukusių baltarusių kateryje – daugiau kaip 30 dėžių cigarečių

Švendubrės upių postą aptarnaujantys Vilniaus teritorinės muitinės Raigardo kelio posto muitininkai prieš parą buvo gavę pranešimą iš Baltarusijos pareigūnų apie birželio 23 dieną 20 val. numatomą katerio plaukimą. Muitininkai buvo pasiruošę patikrinti juo vykstančių keleivių bagažą nustatytu laiku.

Tačiau minėtą dieną, Raigardo muitinės posto pamainos viršininkas iš Valstybės sienos apsaugos tarnyboje dirbančių kolegų sulaukė skambučio, kad minėtas kateris atvyko kone 6 valandomis anksčiau.

Kiek nustebintas tokios keliautojų skubos, pamainos viršininkas patikrinti katerio išvyko pats. Už maždaug 25 kilometrų nuo Raigardo posto esantis Švendubrės upių postas jau buvo sulaukęs trijų kateriu iš Baltarusijos atplaukiusių baltarusių.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai jau tikrino jų asmens dokumentus, o muitininkas, prieš tai pasidomėjęs, ar kateriu į Lietuvą keliaujantys vyrai ir mergina negabena jokių draudžiamų ar privalomų deklaruoti daiktų, nusprendė atidžiau apžiūrėti patį laivą.

Patyrusi ilgamečio muitinės pareigūno akis pastebėjo, kad katerio priekinė dalis sujungta gražiomis naujomis kniedėmis. Išsitraukęs su savimi atsivežtą specialų pleištą ir pasišviesdamas žibintuvėliu, pareigūnas žvilgtelėjo už metalo plokštės sienelės ir pamatė ten sukimštus cigarečių pakelius.

Apie tai, kad greičiausiai aptiko stambią cigarečių kontrabandos siuntą, posto pamainos viršininkas informavo tuo metu poilsio dieną turėjusį Raigardo posto viršininką. Šis nedelsdamas priėmė sprendimą tuoj pat vykti į Švendubrės upių postą ir pagelbėti kolegai. Padėti muitininkams traukti kontrabandą ėmėsi ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos Kapčiamiesčio užkardos pareigūnai.

REKLAMA

Kaip pranešė Muitinės departamentas, netrukus paaiškėjo, kad kontrabandinių cigarečių prikimšta ne tik laivo priekyje, bet ir po grindimis dvigubame dugne. Tokie laivai turi nemažai gamyklinių ertmių, todėl kontrabandininkai nepasivargino slėptuvių įrenginėti specialiai ir cigarečių pakeliais tiesiog užpildė laivo konstrukcijos ertmes.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų