• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus rajone, Baraškių kaime, pareigūnui iš tarnybinio ginklo nušovus psichikos liga sergančią ir agresiją demonstravusią moterį, prakalbo ir „Psichikos sveikatos perspektyvų“ vadovė Karilė Levickaitė.

13

Vilniaus rajone, Baraškių kaime, pareigūnui iš tarnybinio ginklo nušovus psichikos liga sergančią ir agresiją demonstravusią moterį, prakalbo ir „Psichikos sveikatos perspektyvų“ vadovė Karilė Levickaitė.

REKLAMA

„Nušauti žmogų penkiais šūviais, kuris, kaip atrodo, patyrė stiprų psichikos distresą, ir elgėsi agresyviai, demonstruoja milžinišką sisteminę problemą.

Moteris ginkluota peiliu ir kastuvu prieš tiek pareigūnų ir paramedikų?

Ar policijos pareigūnai turi gebėjimų ir žinių, kaip tokiose situacijose elgtis ir tinkamai bendradarbiauti su psichikos sveikatos specialistais? Kokias priemonės tokiose situacijose yra prieinamos? Ne kovinės, o socialinės, psichologinės, medikamentinės?

Žmogaus tokios sudėtingos būsenos neištinka per valandą – kur buvo bendruomenės dėmesys, socialinė ir psichikos sveikatos specialistų pagalba ir parama iki kol situacija taip eskalavosi?

REKLAMA
REKLAMA

Labai gerai, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas, bet sisteminių spragų jis neįvertins, nujaučiu“, – socialiniame tinkle „Facebook“ dalinosi K. Levickaitė.

REKLAMA

Prakalbo apie siaubą prieš mirtiną pareigūno šūvį: moteris klykė, kad ją nori užmušti

Policijos atstovai trečiadienį patvirtino, kad gruodžio 12-ąją, 14 val. 17 min., buvo gautas GMP dispečerės pranešimas, jog minėtu adresu agresyvi moteris (gim. 1972 m.) kastuvu užpuolė atvykusius medikus.

Pridurta, kad kastuvu ji sužalojo paramediką (gim. 1988 m.), kuris, suteikus medicininę pagalbą, yra gydomas ambulatoriškai.

Siautėjusi moteris apgadino greitosios medicinos pagalbos automobilį. Į įvykio vietą atvykusius policijos pareigūnus moteris puolė su peiliu, todėl buvo panaudotos dujos, elektros impulsinis prietaisas „Taser“ (atlikti 4 šūviai).

REKLAMA
REKLAMA

Gindamasis nuo užpuolimo, Specialiosios parengties skyriaus pareigūnas (gim. 1990 m., beveik 10 metų tarnybos stažas) iš tarnybinio pistoleto „Glock 19“ iššovė penkis šūvius į moterį, kuri įvykio vietoje mirė.

Sulaikymo metu buvo sužalotas kitas Vilniaus apskrities VPK Specialiosios parengties skyriaus pareigūnas (gim. 2000 m.), kuris šiuo metu yra gydomas ambulatoriškai.

Paviešinti pokalbiai – prieš pareigūnui nušaunant psichikos liga sergančią moterį medikai buvo netekę kantrybės

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bendrasis pagalbos centras nurodė, kad moters sūnus paskambino pagalbai vidurdienį, tai yra 12.13 valandą. Medikai pirmieji atvyko į pagalbą, bet buvo užpulti kastuvu ir peiliu, pacientė kastuvu apdaužė medikų automobilį. Policijos pareigūnai atvyko apytiksliai 14.47 valandą – apie tai galima spręsti iš to, kad tuo metu pagalbos numeriu skambino pacientė ir aiškino, kad pas ją veržiasi „netikra policija“.

Pati policija praneša, kad pranešimą gavo tik 14.17 valandą.  Į įvykio vietą atvykusius pareigūnus, pasak policijos pranešimo, moteris puolė peiliu, todėl panaudotos dujos ir elektros impulsinis prietaisas „Taser“, iš kurio atlikti keturi „šūviai“. Nepavykus sustabdyti moters dujomis ir tazeriu, pareigūnas paleido 5 šūvius iš tarnybinio ginklo „Glock 19“, todėl moteris įvykio vietoje mirė. Šaudęs pareigūnas buvo gana prityręs, nes turi 10 metų stažą policijoje. Per visą šią epopėją buvo kastuvu sužalotas paramedikas, gimęs 1988 metais, ir policininkas, gimęs 2000 metais, tačiau abu jie sužaloti nesunkiai, nes gydosi ambulatoriškai. 

REKLAMA

12.13 val. Bendruoju pagalbos centro numeriu paskambino vyras, kuris teigė, kad jo mamai diagnozuota šizofrenija ir jai prasidėjo ligos paūmėjimas. Vyras prašė ne tik greitosios medicinos pagalbos, bet ir policijos, nes paprastai greitoji be policijos ten nevyksta. 

„Jis pats pasakė, kad mamai tokie paūmėjimai ne pirmą kartą, kad ji gydyta ligoninėje ir visur. Bet šiaip jinai dirbanti moteris ir jam skambino bei pranešė iš motinos darbovietės, kad jinai pradėjo elgtis agresyviai, kad ligos paūmėjimas. Bet tuo metu, kai jis skambino, jis pats buvo savo darbe, o motina buvo namuose, jis nebuvo šalia motinos. Informacija perduota ir policijai, ir greitajai medicinos pagalbai“, – portalui tv3.lt pasakojo Bendrojo pagalbos centro atstovė Vilma Juozevičiūė. 

REKLAMA

14.16 val. Bendrajam pagalbos centrui skambino iš Greitosios medicinos pagalbos dispečerinės ir pranešė, kad pacientė puola brigadą ir kad įvykio vietoje reikalinga policija. 

14.17 val. pagalbos numeriu skambino į įvykio vietą atvykusi Greitosios medicinos pagalbos brigada ir nurodė, kad pacientė juos vaikosi su peiliu ir vis agresyvėja. 

14.20 val. į Bendrąjį pagalbos centą vėl skambino iš Greitosios medicinos pagalbos dispečerinės bei pranešė, kad pacientė su kastuvu sudaužė automobilį. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Prašė paskubinti policiją, kad atvyktų į įvykio vietą“, – sakė V. Juozevičiūtė.

14.40 val. paskambino Greitosios medicinos pagalbos brigada, kuri buvo įvykio vietoje, ir pranešė, kad vis dar laukia policijos. 

14.47 val. pagalbos numeriu paskambino pati pacientė ir prašė atsiųsti policiją, nes pas ją į namus neva laužiasi netikra policija ir bando ją nužudyti. 

„Galima spėti, kad jau buvo atvykusi policija, bet tiesiog pacientei atrodė, kad pas ją laužiasi netikri policininkai“, – kalbėjo Bendrojo pagalbos centro atstovė. 

REKLAMA

14.47 val. buvo patikslinantis skambutis dėl to, kiek Greitosios medicinos pagalbos brigadų reikia įvykio vietoje. Iš viso įvykio vietoje buvo 2 medikų brigados. 

Daugiau skaitykite čia.

Jeigu turite informacijos apie šį įvykį, prašome pranešti elektroniniu paštu [email protected], anonimiškumą garantuojame.

O kam tie 5 šūviai, gali kas pasakyti? Toks įspūdis, kad buvo šturmuojama Hamas teroristų būstinė.
100% Bilotaites policijos neprofesionalumas. Policija IS ANKSTO zinojo i koki ivyki vaziuoja, bet visai nepasiruose.

Gelbetojai zino, ka reikia daryti, kai kviecia katina is medzio iskelti, ir ka - kai zmones autoavarijoje gelbeti.

Policija to per 30 metu taip ir neismoko.
Na, ar ne keista, kad krūva vyrų nesugeba suvaldyti pamišusios moterėlės???? Ar po ranka nebuvo kokio pagalio? Trenk per tą peilį ir nuginkluosi bet ką. O čia gi moteris, ne koks galiūnas? Atrodo, kad pareigūnai pasiklydę tarp instrukcijų ir nebesugeba atlikti elementarių dalykų; o reikėjo tik sveiko proto .... Penki šūviai į pamišusią moterį????? Kažkoks nukvakimas, dabar visi kalbės apie kažkokias "sistemines" problemas, vieni kaltins, kiti teisins, kai tereikėjo vieno protingo žmogaus ir nebūtų problemos.... Tas pats ir su tuo vaiku- krūva pareigūnų, vaiko teisių ir nesugebama normaliai paimti vaiko, visi irgi "laikosi instrukcijų", bet nesivadovauja sveiku protu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų