Paluckas iškyrė profesijas, kurioms siūlo įteisinti keturių darbo dienų savaitę

Tų profesijų atstovams, kurie darbe patiria daug įtampos, pavyzdžiui, socialiniams darbuotojams ir slaugytojams, Vyriausybė turėtų įteisinti keturių darbo dienų savaitę, teigia socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

„Darbo krūvis socialiniams darbuotojams ir slaugytojams yra milžiniškas, o jų algos ir skaičius nepakankami nei keliamoms užduotims, nei visuomenės poreikiams. Vyriausybė turėtų užsiiminėti ne vien proginiais dalykais, bet ir ilgalaikiais“, – penktadienį Socialdemokratų partijos išplatintame pranešime cituojamas G. Paluckas.

Kaip BNS anksčiau teigė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė, dabartinis metas yra tinkamas įgyvendinti iniciatyvas, susijusias su trumpesne darbo diena visiems darbuotojams.

„Moksliniais tyrimais ir praktiniais pavyzdžiais įrodyta, kad trumpesnė darbo diena ar savaitė leidžia išlaikyti ilgesnį darbingą amžių, leidžia dirbti efektyviau, naudingiau, nešti didesnį pelną. Jei kalbam apie ekonominį faktorių – ilgesnis savaitgalis ar daugiau poilsio dienų skatina vartojimą, tie patys pinigai, kurie bus išleisti, grįš verslininkams į kišenę“, – kalbėjo ji.

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį pranešė siūlantis pradėti diskusijas dėl dviejų su puse dienos savaitgalio, taip siekiant efektyvinti darbą ir paskatinti vartojimą.

Darbdavių atstovai idėją sutiko atsargiai – jie sako, kad koronaviruso krizė netinkamas metas tokioms diskusijoms.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų