Marija Gabrienė, Giedrius Vitkauskas, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Būstą poilsiautojams nuomojančius palangiškius papiktino gretutinių teisių asociacijos AGATA reikalavimas mokėti už kambariuose esančius televizorius. Asociacijos vadovė teigia, kad tai numatyta autorinių ir gretutinių teisių įstatyme, tačiau Palangos valdžia žada kreiptis į Teisingumo ministeriją dėl šio mokesčio teisėtumo.

Palangiškiai sako, kad asociacijos AGATA atstovai jiems perša pasirašyti sutartis, pagal kurias už kiekvieną nuomojamame kambaryje esantį televizorių per mėnesį tektų mokėti po du litus.

Nesutinkantiems to daryti atstovai esą grasina baudomis.

„Žinote, kai kuriuos žmones tai papiktino. Vyresni išsigando. Buvo žmonių, kad ir kraujospūdis pakilo. Kokie čia veiksmai?“ – retoriškai klausia draugijos „Svetingas šeimininkas“ vadovė Irena Švanienė.

Kone dvidešimt metų kambarius nuomojanti palangiškė sako apie rinkliavą už televizorių išgirdusi pirmą kartą. Per mėnesį jai tektų mokėti po dešimt litų, nes nuomoja penkis kambarius, kuriuose yra televizoriai. Poilsiautojai esą jų nežiūri, nes į Palangą atvyksta ilsėtis prie jūros. Be to, ne visada kambariai būna užimti, o vasarą paprastai juose apsigyvena ir grįžę vaikai.

REKLAMA

Pasipiktinę gyventojai asociacijos AGATA reikalavimą vadina absurdu.

„Nebuvo tokių dalykų nuo pat radijo išradimo, o dabar nori tai apriboti. Jau mokesčių žmogui – [per akis], tad jei dar pridės šitą, jis neturės kuo kvėpuot“, – svarstė palangiškis Edmundas Urbonas.

„Pirmiausia mes esame fiziniai asmenys. Viešoje erdvėje negalima naudotis fonogramomis, jų kopijomis, bet priminsiu, kad čia nėra vieša erdvė. Pirmiausia tai yra privati valda“, – pabrėžia I. Švanienė.

Gretutinių teisių asociacijos vadovė sako, kad nuomojamas būstas yra vieša erdvė ir jei per čia esantį radiją ar televizorių skamba muzika, privalu mokėti. Tai numato Autorinių ir gretutinių teisių įstatymas.

„Mūsų verslininkams vis dar sunku suvokti, kodėl už muziką reikia mokėti. Reakcija, manau, priklauso nuo to, kiek laiko verslininkas vykdo komercinę veiklą. Yra geranoriškų, suprantančių, kad už kitų nuosavybę, jei naudoji, reikia mokėti. Yra ir tokių, kurie sunkiau supranta“ – LRT televizijos naujienų tarnybai komentuoja gretutinių teisių asociacijos AGATA direktorė Agnė Masalskytė.

Kambarius nuomojantys gyventojai su AGATA sutartį privalo pasirašyti prieš tris dienas iki verslo pradžios.


Rašyti komentarą...
G
GNU
2013-06-24 20:19:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
tegu dziaugiasi, kad dar aplamai kas tuos LT kanalus ziuri su idiotiskom laidom ir reklamom.
Atsakyti
0

G
Gintas
2013-06-24 21:07:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
O jei poilsiautojas atsivežtų savo televizorių ar radijo imtuvą, kažkas turėtų mokėt kažkokiai Agotai? tada klausimas, kas? Poilsiautojas, ar šeimininkas? Jei koks pilietis sugalvotų pvz Basanavičiaus gatvėj per savo išmanųjį pasižiūrėt kokią LTV ar pasiklausyt Lietuvos radijo, kas turėtų mokėt? Juk viešoji erdvė..:) P.S.norėčiau sužinot, kaip ta Agota atsiskaito su autoriais...gal ir kokiam pvz Stingui kokį pinigėlį perveda? ar kokiam Kusturicai..:)
Atsakyti
0

V
Vilnietis
2013-06-24 23:41:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seniai nevaziuojame i Palanga, kadangi ten-milijonai mokesciu, ir visi is to pelnosi. Traukiame i Latvija, ten daug kas- nemokamai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų