Klaipėdos mokytojų bendruomenė demonstruoja vienybę – kitą savaitę trijų dienų streiką rengia daugiau nei pusė visų uostamiesčio mokyklų, rašo dienraštis „Klaipėda“.

Dalyvauti vienoje drastiškiausių protesto akcijų ketina apie dvidešimt Klaipėdos ugdymo įstaigų,

Anot „Klaipėdos“, trijų dienų streikas Lietuvoje, o sykiu ir Klaipėdoje, skelbiamas gruodžio 11-13 d. Tomis dienomis mokytojai į mokyklas ateis, tačiau moksleiviams neves pamokų.

Žinias auklėtiniams jie perteiks pasibaigus streikui. Paklaustas, ar mokytojai nebijo, kad už trijų dienų streiką jiems bus nesumokėtas atlyginimas, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Eugenijus Jesinas tikino, jog streikuotojai reikalaus, kad jiems būtų sumokėta už mokykloje praleistas dienas.

„Jei įstaigų vadovai užsispirs ir mokytojams nemokės už streikuojant praleistą laiką, tuomet reikalausime, kad moksleiviams pamokas, kurių nevedė streikuojantys pedagogai, išdėstytų samdomi mokytojai. Kitaip neįmanoma. Jei mokytojams nemokės, vadinasi, už tas tris dienas jie ir neturės atidirbti“, – aiškino p. Jesinas.

Paklaustas, ar per tris streiko dienas moksleiviai privalės eiti į mokyklą, p. Jesinas teigė, kad tai – ne pedagogų reikalas. Moksleivių užimtumu ir saugumu turi rūpintis mokyklų vadovai.

REKLAMA

Mokytojai trijų dienų streiku reikalaus, kad jau šiais metais jų atlyginimai būtų padidinti 20%, o nuo kitų metų dar 30%. Taip siekiama, kad būtų sumažinti pedagogų darbo krūviai, sukurti įstatymai, ginantys mokytojus nuo agresyvių moksleivių ir jų tėvų.

Tokius pat reikalavimus mokytojai išdėstė ir lapkričio 9 d., kai vyko jų dviejų valandų įspėjamasis streikas. Jame Klaipėdoje dalyvavo trylika bendrojo lavinimo mokyklų, J.Karoso muzikos bei Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokyklos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų