REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ilgos eilės pas gydytojus specialistus – opi šių dienų problema. Vis dėlto atsakingų institucijų atstovai pastebi, kad patys pacientai ne visada išnaudoja visas galimybes pas gydytojus patekti greičiau. Plačiau apie tai, kai užsiregistruoti ten, kur paslaugos reikia laukti trumpiau, aiškina Valstybinės ligonių kasos (VLK) specialistai.

Ilgos eilės pas gydytojus specialistus – opi šių dienų problema. Vis dėlto atsakingų institucijų atstovai pastebi, kad patys pacientai ne visada išnaudoja visas galimybes pas gydytojus patekti greičiau. Plačiau apie tai, kai užsiregistruoti ten, kur paslaugos reikia laukti trumpiau, aiškina Valstybinės ligonių kasos (VLK) specialistai.

REKLAMA

Gyventojai, apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, su galiojančiu siuntimu jame nurodytas gydytojo specialisto paslaugas gali gauti nemokamai. Tiesa, svarbu, kad gydymo įstaiga, į kurią kreipiamasi, dėl minimų paslaugų turėtų sutartį su ligonių kasa.

Siuntimas galioja 60 dienų, per kurias privalu ne atvykti vizito, o užsiregistruoti pas gydytoją. Tais atvejais, kai savoje poliklinikoje reikalingos paslaugos reikia laukti ilgai, tam, kad registracija netaptų iššūkiu, verta įsidėmėti keletą patarimų.

REKLAMA
REKLAMA

Privalo nurodyti bent tris įstaigas

Visų pirma VLK specialistai primena, kad apdrausti pacientai turi teisę rinktis – papildomai nemokėdami gauti reikiamas gydytojų specialistų paslaugas ir atlikti tyrimus ne tik poliklinikoje, kurioje yra prisirašę, bet ir kitose sutartį su ligonių kasomis turinčiose gydymo įstaigose – tiek viešosiose, tiek privačiose. Naudojantis šia galimybe pasirinkimas tampa platesnis.  

REKLAMA

Taip pat apie tai, kur galima gauti paslaugas, vertėtų pasiteirauti siuntimą išrašančio gydytojo. Gaunant siuntimą patartina iš karto klausti gydytojo, kur teikiamos siuntime jo nurodytos paslaugos.

„Siuntimų išdavimo tvarkos apraše nurodyta, kad išduodant siuntimą pacientas turi būti informuojamas, kuriose sveikatos priežiūros įstaigose (nurodyti bent 3) teikiamos atitinkamos, asmeniui būtinos sveikatos priežiūros paslaugos. Pacientas pasirenka, kurioje įstaigoje pageidauja gauti siuntime nurodytas asmens sveikatos priežiūros paslaugas“, – tvarką portalui tv3.lt paaiškino Valstybinės ligonių kasos (VLK) specialistai.

REKLAMA
REKLAMA

Ragina registruotis išankstinės pacientų registracijos sistema

Ligonių kasa primena, kad taip pat verta sužinoti, kur gali būti teikiama reikalinga paslauga. Ligonių kasų interneto svetainės skiltyje „Sveikatos priežiūros įstaigos ir paslaugos visoje Lietuvoje“ pateikiama informacija apie visas gydymo įstaigas, turinčias sutartis su ligonių kasomis.

Pasirinkus ar įvedus norimą paslaugą ir miestą, parodomas išsamus sutartį dėl ieškomos paslaugos turinčių gydymo įstaigų toje vietovėje sąrašas, iš kurio galima rinktis sau priimtiniausias. Ar reikiama paslauga tuo metu teikiama pasirinktoje gydymo įstaigoje, reikėtų pasiteirauti su ja susisiekus tiesiogiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Greičiau patekti pas gydytoją gali padėti ir registracija per išankstinę pacientų registracijos (IPR) sistemą. Užsiregistruoti paslaugoms pacientai gali gydymo įstaigų sistemomis, telefonu arba atvykę į įstaigą. Kai savoje poliklinikoje ilga reikiamos kvalifikacijos gydytojo paslaugų laukimo eilė, praverčia IPR sistema. Joje galima matyti realų gydytojų užimtumą įvairiose sistemą naudojančiose įstaigose ir užsiregistruoti ten, kur pas gydytoją galima patekti greičiau. IPR sistemoje iki einamojo mėnesio 25 dienos skelbiami kito mėnesio paslaugų teikimo grafikai, o suplanuoti apsilankymai gali būti atšaukti, todėl iškart neradus tinkamo laiko, pravartu mėginti registruotis ir kitą dieną. Tiesa, kol kas sistemą naudoja kiek daugiau nei pusė gydymo įstaigų, tačiau jų vis daugėja ir, tikimasi, ilgainiui ims naudoti dauguma.

REKLAMA

Primenama, kad nepavykus rasti reikiamos gydymo įstaigos IPR sistemoje, galima tiesiogiai susisiekti su poliklinika ar medicinos centru iš minėto ligonių kasų skelbiamo gydymo įstaigų, su kuriomis sudarytos sutartys, sąrašo

Būtina atšaukti vizitą, jei negalite atvykti

Jei vis dėlto norima gydymo įstaiga neturi galimybės paskirti paslaugos suteikimo datos ir laiko (pvz., nepaskelbti paslaugų teikimo grafikai), ji turi pasiūlyti pacientą registruoti į laukiančiųjų sąrašą.

REKLAMA

Jei pacientas sutinka, atsiradus laisvam priėmimo laikui gydymo įstaiga į sąrašą įtrauktam žmogui automatiškai paskiria paslaugos gavimo datą ir laiką pagal jo kreipimosi eilę ir apie tai praneša. Bet kokiu atveju, visus pacientus, kurie kreipiasi telefonu ar asmeniškai atvykę, gydymo įstaiga privalo registruoti jų kreipimosi momentu.

Be kita ko, ne mažiau svarbu atšaukti apsilankymą, jei negalime atvykti – visiems kartais tenka keisti planus dėl nenumatytų aplinkybių, tačiau svarbu pasirūpinti, kad dėl to nenukentėtų kiti. Jeigu nėra galimybės numatytu laiku atvykti pas gydytoją, būtina kuo anksčiau apie tai informuoti gydymo įstaigą. Gydytojas veltui negaiš brangaus laiko ir pas jį galės apsilankyti kitas pacientas, ieškantis, kaip medicinos paslaugą gauti greičiau.   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų