• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konservatorių politikei Monikai Navickienei atsistatydinus iš socialinės apsaugos ir darbo ministrės pareigų iš viso atsilaisvino dvi ministro pozicijos, mat ši politikė taip pat ėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrės pareigas. 

Konservatorių politikei Monikai Navickienei atsistatydinus iš socialinės apsaugos ir darbo ministrės pareigų iš viso atsilaisvino dvi ministro pozicijos, mat ši politikė taip pat ėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrės pareigas. 

REKLAMA

Ketvirtadienį premjerė Ingrida Šimonytė susitiko su prezidentu Gitantu Nausėda ir pateikė naujus kandidatus. Prezidentas viešai užsiminė, kad į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją pasiūlyti du kandidatai, o į Socialinės apsaugos ir darbo – vienas. 

Portalo tv3.lt žiniomis, socialinės apsaugos ir darbo ministru siūlomas dabartinis viceministras Vytautas Šilinskas, o į švietimo, mokslo ir sporto – Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir dabartinis ministerijos kancleris Julius Lukošius. 

Šiuos duomenis portalui patvirtino du tarpusavyje nesusiję šaltiniai. 

V. Šilinskas į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją atėjo iš advokatūros, yra darbo teisės ekspertas, ministerijoje buvo atsakingas už darbo rinkos problemų sprendimą. Kolegos V. Šilinską vertina tikrai gerai, dėl jo kandidatūros abejonių tikriausiai nekils.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu dėl švietimo, mokslo ir sporto pozicijos neaiškumų daugiau. R. Morkūnaitė-Mikulėnienė yra patyrusi politikė, premjerės Ingridos Šimonytės komandos žmogus, bet ji Seime vadovauja Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai, o tai yra labai svarbi politinė pozicija, ypač Vyriausybei renkant balsus už atnešamus teisės aktų projektus Seime. 

REKLAMA

J. Lukošius prieš Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją dirbo Valstybės kontrolėje, bet tai labai jaunas specialistas, todėl jo darbo patirtis yra ribota. 

Primenama, kad M. Navickienė iš pareigų atsistatydino paaiškėjus, jog ji su šeima 2023 metų vasario mėnesį skrido atostogų privačiu lėktuvu į Dubajų ir už kelionę nemokėjo. Ministrė nė nepamena, ar jos šeima susimokėjo už gyvenimą Dubajuje. Tai gali būti vertinama kaip nedeklaruota dovana. Kartu skrido sutuoktinio Mindaugo Navicko tolimi giminaičiai ir verslo partneriai – Ieva Trinkūnaitė ir Vilhelmas Germanas.

REKLAMA
REKLAMA

V. Germanas yra teistas už sukčiavimą ir kitus nusikaltimus, net yra atlikęs laisvės atėmimo bausmę ir paskui pasikeitė vardą iš Viliaus Židelio. Būtent dėl santykių su V. Germanu Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija jo gyvenimo draugę I. Trinkūnaitę yra pripažinusi nepatikima investuotoja ir neleido M. Navickienės vyrui parduoti jai Vilniaus aerodromo teritorijoje veikiančios bendrovės „LITLAB“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

I. Trinkūnaitė yra M. Navicko brolio Roko žmonos sesuo ir jai priklauso fintech bendrovės „Foxpay“ akcijos. M. Navickienės sutuoktinis pats anksčiau buvo „Foxpay“ valdyboje, trumpai ėjo direktoriaus pareigas. 

Ši bendrovė pastaruoju metu figūruoja įvairiuose tyrimuose. Pavyzdžiui, patikrinimą atlieka Lietuvos bankas, Specialiųjų tyrimų tarnyba, o Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija jau pabaigusi „Foxpay“ akcininkės vertinimą pagal Informacinės visuomenės plėtros komiteto kreipimąsi dėl laimėto viešojo pirkimo. 

Švietimo, mokslo ir sporto ministro vieta atsilaisvino, kai po vienuoliktokų tarpinių patikrinimų chaoso atsistatydino Gintautas Jakštas, o prieš tai čekučių skandalo įkarštyje iš pareigų buvo pasitraukusi Jurgita Šiugždinienė. 

Piš taip pat turėtų atsistatydinti. Tikrai nesuprantu tų, kurie balsuoja už koncervus. Negi jūs visai nemąstot..
mikulėnienė - dangstė galimą pedofilą bartoševičių, informavo jį apie pradėtą teiseną apeidama įstatymus, viešai visiems melavo, nors ir siuntė jam žinutes. argi tokia politikė gali dirbti ministre? tai kur tada politikų etika ir moralė? Konservatorių partija šiais valdymo metais parodė visišką dugną kompetencijos ir moralės prasme.
Jo morkunienė pati ta!!!Konss su....a!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų