Paaiškėjo, kaip atrodys mokykla Pilaitėje – atrinkta architektūrinė idėja

Geriausia architektūrine idėja naujai mokyklai sostinės Pilaitės rajone pripažinta komandos „DO architekts“ darbas „Mokslo aikštė“, penktadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

19

Idėja pripažinta geriausia iš 18 pateiktų pasiūlymų. Laimėtojams atiteks 12 tūkst. eurų prizas.

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kaip atrodys nauja Pilaitės mokykla – 18 architektūrinių idėjų

Antrąją vietą konkurse pelnė projektas „Geltonas“ („Kančo studija“), trečiąją – komandos FORMA projektas „Miestelis gimnazisto krepšely“. Jiems atiteko atitinkamai 10 tūkst. ir 8 tūkst. eurų prizai.

Naują keturių aukštų ir beveik 12 tūkst. kvadratinių metrų ploto mokyklą Tolminkiemio gatvėje suprojektuoti planuojama per metus, o kitų metų rudenį pradėti statybos darbus.

Vilniaus mero pavaduotojas Vytautas Mitalas sako, kad konkurso laimėtojams pavyko įgyvendinti reikalavimus sukurti „šiuolaikišką, dinamišką mokymosi aplinką“, sudaryti galimybes dalyvauti Pilaitės bendruomenei.

Kaip skelbia savivaldybė, nauja Pilaitės mokykla, kur galės mokytis apie 1000 moksleivių, išsiskirs savo erdvine struktūra: holą, aktų ir sporto salės branduolį sups klasių žiedas. Žiedo viduje sporto ir renginių salės sudarys pastato „širdį“ – centrinę aikštę. Aikštėje aplink amfiteatrą bus daugiafunkcinė erdvė, kur mokyklos bendruomenė galės susitikti, bendrauti, valgyti ir dirbti.

Pirmasis mokyklos aukštas bus atviras visuomenei ir bendruomenei – jame veiks ir technologijų laboratorijos, ir renginių erdvė, sporto klubas ir biblioteka. Visos šios erdvės turės įėjimus iš gatvės pusės ir galės veikti po mokyklos darbo valandų, čia bus galima laisvai lankytis.

Pastato viduje judant vidiniu žiedu vaizdas atsivers į centrinę erdvę, sporto salę, renginių salę ir vidinius apželdintus kiemelius viršutiniuose mokyklos aukštuose. Klasės ir salės į koridorių atveriamos įrengiant vitrinas bei stiklines duris taip kuriant „klasės be sienų“ koncepciją. Pristatymų ar renginių metu plačiai atvėrus klasės duris erdvė galės išsitęsti ir į koridorių.

REKLAMA

Laimėtojus atrinko ekspertų komisija, kuriai pirmininkavo vyriausiasis miesto architektas Mindaugas Pakalnis.

Šiuo metu Pilaitėje veikia dvi savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklos – Martyno Mažvydo progimnazija ir Pilaitės gimnazija, jose mokosi per 2 tūkst. moksleivių. Tolminkiemio gatvėje gimnaziją anksčiau statyti siekė Katalikų bažnyčia, tačiau nesutarus su vietos bendruomene ir savivaldybe, planų atsisakė.


Rašyti komentarą...
T
Tadas
2019-07-19 13:15:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kyla klausimas ar projekto užsakovas ir vykdytojas turi pakankamą kompetenciją tokiam projektui išposėlėti. Mokykloj 4 aukštai ir jų koridoriai atviri, kaip matosi nuotraukose panaudota bus tik apsauginė tvorelė. Iki nelaimės vienas žingsnis. Vaikam persisvert vieni niekai.....
Tada kalbama, kad į pirmame mokyklos aukšte įsikūrusias erdves bus galima patekti iš gatvės. O kur saugumas. Daugumoj Europos šalių į mokyklą pašaliniai asmenys nepatenka o ir vaikai po pamokų išleidžiami tik su šeimos nariais. Kai tuo tarpu Lietuvoje tokiam mažam gyvenančių žmonių skaičiui atitenka tiek daug nusikaltimų.
Reikėtų pasisempti iš kitų išsivysčiusių šalių patirties apie mokylų projektavimą ir įregimą o ne vien saldainiuka neapgalvotą pastatyt. Matomai pas mus padaro o po to galvoja. Šiaip mintis statyti naują šiuolaikšką mokyklą yra pagirtina, bet tai atsakingas inžinierinis ir architektūrinis projektas ir tame procese reikia tartis su daugeliu specialistų.
Turim pavyzdį kai mokykloj neįrengti kondincionieriai ir langai neatsidaro o vedinimo sistema neefektyvi .......
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų