Orai savaitgalį bus nepastovūs: laukite ir šilumos, ir plikledžio

 Lietuvoje vis dar ruduo arba prasideda pavasaris, juokauja sinoptikas Vytautas Sakalauskas, sakydamas, kad savaitgalį turėtume laukti nepastovių orų: dienomis temperatūra perkops 0 laipsnių padalą, bet kris krituliai. Todėl naktį paspaudus šaltukus susidarys plikledis.

„Temperatūra šeštadienio rytą Lietuvoje visur teigiama – apie 0–2 laipsnius šilumos. Šiek tiek vėsiau buvo pirmoje nakties pusėje. Vyravo temperatūra artima nuliui. Paskui ji po truputį kilo. Krituliai iškrito visoje Lietuvoje. Rytų Lietuvoje daugiausiai krito lietus, o vakaruose – ir linojo, ir krito šlapdriba. Be to, iki vidurnakčio pūtė gūsingesnis vėjas“, – naktį iš penktadienio į šeštadienį apibūdina sinoptikas.

Jo teigimu, tokius nepastovius orus atnešė ciklonas, kuris ir šeštadienį lems mūsų šalies orus. V. Sakalauskas tvirtina, kad visą dieną su pertraukomis kris krituliai, daugiausia – lietus, bet vietomis, ypač kai kuriuose vakariniuose rajonuose, iškris ir šlapdriba.

„Vėjas irgi nesnaus – keis savo kryptį. Iki vidurdienio pūs iš pietryčių, o vėliau – iš pietų, pietvakarių, 6–11 m/s greičiu. Dieną temperatūra, žinoma, bus teigiama – 1–4 laipsniai šilumos. Tik vakare pietų Lietuvoje temperatūra jau svyruos apie nulį, tad pradės formuotis plikledis“, – sako sinoptikas, pridėdamas, kad šeštadienį kai kuriuose šalies regionuose gali pasirodyti ir rūkas.

REKLAMA

Sekmadienį orai išliks tokie patys. Protarpiais kris šlapdriba, sniegas. Išliks vidutinio stiprumo pietvakarių, pietų krypties vėjas. „Pajūryje jis bus gūsingesnis – iki 15 m/s. Naktį beveik visoje šalyje paspaus malonus šaltukas – iki 0–4 laipsnių šalčio. Tik Baltijos pakrantėje išliks teigiam temperatūra. Bus palankios sąlygos formuotis plikledžiui. Sekmadienį dieną plikledį jau naikins 0–3 laipsnių šilumą“, – tvirtina V. Sakalauskas.

Anot jo, orai neturėtų pasikeisti ir kitos savaitės pradžioje. Krituliai turėtų iškristi beveik kasdien, naktimis turėtų šalti, o dienomis termometrai rodys apie 0 laipsnių.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų