Spalio mėnesį tik 2 proc. suaugusių Lietuvos gyventojų buvo tos nuomonės, kad per pastaruosius du mėnesius ekonominė padėtis Lietuvoje pagerėjo. Kiek daugiau nei dešimtadalis - 12 proc. - atsakė, kad ji nepasikeitė. Net 83 proc. nurodė, kad ekonominė šalies padėtis per pastaruosius kelis mėnesius pablogėjo.
Per mėnesį nuo rugsėjo mėnesio viešosios nuomonės apklausos 3 procentiniais punktais padaugėjo teigiančiųjų, kad ekonominė padėtis šalyje blogėja.
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos "Baltijos tyrimai" spalio 26-lapkričio 6 dienomis naujienų agentūros ELTA užsakymu atliktos apklausos duomenimis, prieš metus - 2008 m. spalį - daugiau šalies gyventojų valstybės ekonominę padėtį vertino kaip nesikeičiančią ar gerėjančią.
Prieš metus 21 proc. respondentų ekonominę padėtį šalyje vertino kaip nesikeičiančią, o dar 5 proc. tuomet ją apibūdino kaip gerėjančią.
Teigiančių, kad ekonominė padėtis Lietuvoje blogėja, per metus padaugėjo 13 procentinių punktų. Per dvejus metus - net 30 procentinių punktų.
Toje pačioje apklausoje vertindami šeimos finansinę padėtį respondentai taip pat buvo kritiški ir nusitiekę pesimistiškai.
Spalio mėnesį tik 1 proc. Lietuvos gyventojų atsakė, kad jų šeimos finansinė padėtis per pastaruosius du mėnesius pagerėjo, o beveik trys iš keturių respondentų - 73 proc. - nurodė, kad jų šeimos finansinė padėtis pastaruoju metu pablogėjo. Ketvirtadalis - 25 proc. - gyventojų atsakė, kad jų šeimos finansinė padėtis per tą laiką išliko nepakitusi.
Palyginti su rugsėjo mėnesio apklausa, 5 procentiniais punktais padaugėjo teigiančių, kad jų šeimos finansinė padėtis blogėja.
Prieš metus daugiau gyventojų savo šeimos finansinę padėtį vertino kaip gerėjančią. 2008 m. spalį taip nurodė 6 proc. respondentų - 5 procentiniais punktais daugiau nei dabar.
Kad šeimos finansinė padėtis tuomet blogėjo, teigė 60 proc. šalies gyventojų - 13 procentinių punktų mažiau nei dabar.
Prieš dvejus metus teigiančiųjų, kad jų šeimos finansinė padėtis blogėja, buvo mažiau nei pusė - 45 proc. visų apklaustų namų ūkių.
Šiuo metu savo šeimos finansine padėtimi vienodai nepatenkinti visi gyventojų sluoksniai.