Šiandien išmetus burtus paaiškėjo, kad naujuoju opozicijos lyderiu bus partijos Tvarka ir teisingumas frakcijos Seime seniūnas Valentinas Mazuronis. Jis sakė nebijantis, kad „darbiečiai“ gali „išdurti“ jo partiją, kaip „išdūrė“ socdemus.

Opozicinių Seimo Darbo partijos, Tvarkos ir teisingumo frakcijų bei mišriai frakcijai priklausantys Valstiečių liaudininkų sąjungos atstovai praėjusią savaitę pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Šių trijų partijų frakcijų Seimo nariai deklaravo pasiryžimą formuoti naują Seimo opozicinę daugumą.

Po V. Mazuronio rotacijos principu postą perims Valstiečių liaudininkų frakcijos vicepirmininkė Rima Baškienė, o galiausiai kitų metų rudenį  – „darbiečiai“ ir frakcijos Seime seniūnas Vytautas Gapšys.

V. Mazuronis atkreipė dėmesį, kad pirmą kartą per Lietuvos parlamentarizmo istoriją opozicijoje nebus nei konservatorių, nei socialdemokratų. Anot jo, tai bus naujas iššūkis, kuris skatins geriau dirbti.

„Nė vienas valdančiosios daugumos darbas, ypač nevykęs darbas nepraeis be mūsų įvertinimo“, - žadėjo naujasis opozicijos lyderis.

Valstiečių liaudininkų atstovas Ramūnas Karbauskis pažadėjo, kad jie atsisakys opozicijos lyderiui priklausančių privilegijų – automobilio ar apsaugos. V. Mazuronis sakė, kad visais asmeniniais reikalais jis tikrai vyks nuosavo automobiliu, o darbo reikalais gali tekti pasinaudoti ir valstybės skiriamu.

REKLAMA

Visų trijų partijų atstovai vieningai tikino, kad jie sutaria visais klausimais, ir kol kas jokių didesnių nesutarimų nekyla dėl politikos. V. Gapšys teigė manantis, kad nauja opozicinė dauguma yra pati efektyviausia visame Seime. Tačiau tiek V. Gapšys, tiek V. Mazuronis pabrėžė, kad prie trijų partijų kvies jungtis ir kitas politines jėgas, įskaitant ir socialdemokratus.

Opozicija nėra vieninga

Darbiečių atstovas vengė atsakyti, kodėl buvo nutrauktas jo partijos bendradarbiavimas su socialdemokratais – anot jo, Darbo partija buvo nepatenkinta vykdomu 2K projektu.

Darbo partija savaitgalį atmetė Socialdemokratų partijos pirmininko A. Butkevičiaus įtarimus,kad nutraukta Seimo opozicinės daugumos sutartis yra Darbo partijos kerštas. Anot V. Uspaskicho, socialdemokratai nesugebėjo pateisinti opozicijos lūkesčių ir tinkamai atstovauti Lietuvos žmonių interesams.

V. Mazuronis, paklaustas, ar nebijo, kad jo partija liks „išdurta“, kaip Darbo partija „išdūrė“ socialdemokratus, „tvarkietis“ tikino, kad jis pasitiki partneriais ir „nėra ko eiti į politiką, jei bijai“.

Naujosios opozicijos daugumos frakcijų atstovai neigė, kad opozicijoje Seime ryškėja susiskaldymas. „Aš čia matau ne susiskaldymo tendenciją, o vienijimosi ir susitelkimo tendenciją“, - kalbėjo V. Mazuronis.


Rašyti komentarą...
l
lux
2009-06-16 11:13:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
man patinka, kad nomenklatūra nustumta į užrybį. Tegul socdemai parinas ant viškų, taip jiems ir reikia.
Atsakyti
0

m
monteKristas
2009-06-16 11:20:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
geriau jau apsieitumet be tu[is praeities]melo ir kitu nedorybiu-tegul tupi Seimo kampe vieni,dar geriau butu,kad klupetu!
Atsakyti
0

P
Pelis Kanas
2009-06-16 11:35:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visa Seimo opozicija yra tik vienas didelis pyyyyrst!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (27)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų