naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rinkimų rezultatų belaukiant į Darbo partijos būstinę Vilniuje atėjo asilo kostiumu apsirengęs komikas Olegas Šurajevas. Įsibrovęs į štabą komikas šokdino partijos narius.

Rinkimų rezultatų belaukiant į Darbo partijos būstinę Vilniuje atėjo asilo kostiumu apsirengęs komikas Olegas Šurajevas. Įsibrovęs į štabą komikas šokdino partijos narius.

REKLAMA

Sekmadienio vakarą, jau rinkimų apygardoms užsidarius, partijos laukti rinkimų rezultatų būrėsi į savo būstines. Darbo partijos štabe, kurį laiką buvo liūdnos nuotaikos, mat pranešta, kad partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas dėl pasireiškusių koronaviruso simptomų rezultatų lauks namie.

Neilgai trukus į Darbo partijos būstinę atėjo asilo kostiumu apsirengęs komikas Olegas Šurajevas.

O. Šurajevo vizito vaizdo įrašas:

Atėjęs į štabą komikas šokdino partijos narius.

Tiesa, komikas ilgai čia neužsibuvo – netrukus iš būstinės buvo išprašytas.

Uspaskichas: tikiuosi bent 20-ies mandatų

Rinkimų rezultatų laukti štabe turėjęs Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas į štabą neatvyko. Jam pasireiškė koronavirusui būdingi simptomai, tad politikas liko namie. Žurnalistams V. Uspaskichas komentavo internetu.

REKLAMA

„Nenorėjau platinti bacilos, šiaip temperatūros nėra, bet noriu apsaugoti jus“, – savo sveikatos būklę komentavo V. Uspaskichas.

Kalbėdamas apie praėjusią rinkimų kampaniją, Darbo partijos pirmininkas sako, kad rezultatų anksčiau tikėjosi geresnių, tačiau dabar savo kartelę nužemino.

REKLAMA

„Galiu pasakyti, kad per karantiną buvo sunku atvažiuoti ir tai davė rezultatą. Kaimo vietovėse 20–40 proc. žmonių iš viso neturi Facebook, socialinių tinklų irgi reikia, tai šioje vietoje buvo problema. Kiek ir kas norėjo sužinoti apie mus ir mūsų programą, tikrai galėjo sužinoti“, – sekmadienį žurnalistams

Prieš rinkimus V. Uspaskichas sakė, kad norėtų gauti 30-50 mandatų Seime. Dabar tikisi gauti bent 20.

„Po pirmo turo tikimės 12–14 (mandatų – aut. past.). Jeigu pavyks pereiti į antrą turą, tai tikimės 20-30 turėti, ne tai, ko norėjome. Programa gera, kampanija nebloga, bet karantinas daug kam sutrukdė“, – žurnalistams skambučio metu sakė Darbo partijos pirmininkas.

REKLAMA

Politikas taip pat negailėjo kritikos ir dabartinei valdžiai.

„Tiesiai šviesiai: buvo nupirkti pensininkai. Galvoja, kad va, kalba, duoda, palaikysiu, dar gal duos“, – sekmadienio vakarą sakė V. Uspaskichas.

Paklaustas, su kokiomis partijomis aglėtų sudaryti koaliciją, V. Uspaskichas sako, kad prioritetu laikytų savo partijos vertybes.

„Vardan postų tikrai neaukosime programos. Nė vienais metais nebuvo tokios geros programos. Žmonės mumis pasitiki ne dėl to, kad Uspaskichas charizmatiškas ar dėl to, kad Puidokas gražus. Tikrai neaukosim programos dėl postų. Sėsim, kalbėsim apie programą, jei negalėsim jos įtraukti, tikrai agituosiu partiją likti opozicijoje“, – žurnalistams komentavo V. Uspaskichas.

REKLAMA
REKLAMA

Vigilijus Jukna: tai, kad dalis rinkėjų negalėjo balsuoti, yra nepateisinama

Darbo partijos sąrašo lyderis Vigilijus Jukna sekmadienio vakare žurnalistams sakė, kad rinkimuose tikisi gerų rezultatų partijai, tačiau yra nustebęs VRK darbu. Jo nuomone, tai, kad ne pas visus rinkėjus atėjo VRK atstovai, yra nepateisinama.

„Girdime problemą, kad ne visi žmonės galėjo prabalsuoti, kurie buvo saviizoliacijoje. Jiems nebuvo sudarytos sąlygos balsuoti. Taip kol kas skaičiau žiniasklaidoje“, – žurnalistams sakė V. Jukna.

REKLAMA

Politikas taip pat komentavo ir tai, kad ne visi užsienyje esantys rinkėjai galėjo balsuoti.

„Taip pat, užsienyje gyvenantiems ne visiems buvo sudarytos sąlygos balsuoti. Skaičiau, lyg ir Laura Matjošaitytė sakė, kad bandys aplankyti dalį žmonių, kurie būdami saviizoliacijoje negalėjo prabalsuoti“, – komentavo V. Jukna.

„Žmonės norėdami negalėjo prabalsuoti. Tikrai neturėtų būti pasiteisinimas, kad nuėjo į namus ir nerado. Galbūt žmogus vonioje buvo, duše ir todėl neatidarė. Nuėjo ir uždėjo kryželį, kad to žmogaus nėra“, – savop mintimis dalijosi V. Jukna.

REKLAMA

Darbo partijos lyderio nuomone, VRK dėl tokio įvykio turėtų imtis veiksmų.

„Neturiu duomenų ir negaliu pakomentuoti, kodėl taip nutiko. Tai turėtų VRK kokį vidinį tyrimą atlikti, kodėl taip įvyko“, – sakė V. Jukna.

Darbo partijos sąrašo lyderio teigimu, tai galėtų būti viena iš žemo rinkėjų aktyvumo priežasčių.

„Matau VRK darbo spragų, tokį ir turim gana žemą, sakykim, aktyvumą“, – komentavo V. Jukna.

Guoga: ateityje partija galėtų norėti 100 mandatų

Darbo partijos kandidatas į Seimą Antanas Guoga sako, kad ateityje partijai tikisi keliskart didesnio mandatų skaičiaus, nei buvo tikimasi iki šiol.

REKLAMA
REKLAMA

„Visada tikiesi pačio geriausio scenarijaus, pačio geriausio rezultato ir normalu, kad pirmininkas norėtų 30-ies mandatų. Aš manau, kad ateityje Darbo partija galėtų norėti 100 mandatų, svarbu dirbti toliau, mums reikia daugiau narių, stipresnių skyrių, išgryninti savo vertybes, dirbti ir kovoti dėl to“, – žurnalistams komentavo A. Guoga.

Paklaustas, kurios srities ministru norėtų būti, A. Guoga sako, kad labiausiai jam skauda dėl švietimo problemų.

REKLAMA

„Esu pasiruošęs būti ministru, viceministru, Seimo nariu, kokios bus aplinkybės, kokią galėsiu vertę sukurti ir ką komanda norėtų, kad veikčiau. Būčiau labai geras ministras. Bet kurį darbą gerai atliksiu. Man labai rūpi švietimas. Manau, kad jis galėtų būti geriau valdomas. {...} O gal būsiu valytojas Seime, nelaukiu jokių postų“, – komentavo A. Guoga.

Pirmoje vietoje daugiamandatėje apygardoje 00:44 VRK duomenimis, yra Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, turintys 20,47 proc., antroje vietoje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, turinti beveik 20 proc, o Darbo partija yra trečioje vietoje su 11,46 proc.

REKLAMA

Kol kas suskaičiuoti rezultatai 1523 iš 1989 apylinkių.

Rinkėjų aktyvumas – 47,6 proc.

VRK duomenimis, šiemet rinkimuose dalyvavo 47,6 proc. visų balsavimo teisę turinčių asmenų.

Iš viso šių metų Seimo rinkimuose savo kandidatų sąrašus iškėlė 17 partijų. Per praėjusius Seimo rinkimus, 2016 m., savo sąrašus kėlė 12 partijų ir dvi koalicijos.

Daugiamandatėje apygardoje į Seima patenka partijos, surinkusios ne mažiau kaip 5 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų. Jei rinkimuose dalyvauja koalicija, jai reikia surinkti 7 proc. dalyvavusių rinkėjų balsų.

REKLAMA
REKLAMA

Antrasis Seimo rinkimų turas vyks spalio 25-ąją. Čia vienmandatėse apygardose varžysis du daugiausiai balsų per pirmąjį turą surinkę kandidatai. Kandidatas laimi jau pirmajame ture, jeigu rinkimuose dalyvavo ne mažiau kaip 40 proc. tos apygardos rinkėjų ir kandidatas surinko per 50 proc balsų arba su mažiau kaip 40 proc. aktyvumu gavęs ne mažiau kaip penktadalį visų tos rinkimų apygardos rinkėjų balsų.

2016 m. Seimo rinkimuose rinkėjų aktyvumas šiek tiek viršijo 50 proc., iš anksto per praėjusius Seimo rinkimus balsavo 6,65 proc. Šiemet išankstinio balsavimo metu savo balsus atidavė 11,64 proc.

REKLAMA

Naujai išrinktas Seimas savo darbą pradeda susirinkęs į pirmąjį posėdį. Išrinkti Seimo nariai įgaliojimus įgyja po priesaikos. Įprastai pirmasis naujojo Seimo posėdis vyksta lapkričio viduryje.

Akimirkos iš Darbo partijos štabo:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų