Oficialu: Lietuva per dvejus metus priims 325 pabėgėlius

Lietuva per dvejus metus priims 325 pabėgėlius, pirmadienį pranešė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

255 pabėgėliai į šalį atvyks iš Italijos ir Graikijos, dar 70 - iš trečiųjų šalių. Daugiausia tai turėtų būti iš Sirijos pabėgę asmenys.

„Bendra suma per abi programas Lietuvai yra 325 asmenys“, - sakė D.Grybauskaitė. Jos komentarą BNS perdavė prezidentės spaudos tarnyba.

Dėl pabėgėlių pasidalijimo apsispręsta Briuselyje vykusiame vidaus reikalų ministrų susitikime.

Iš viso per dvejus metus ES šalys ketina pasidalyti 40 tūkst. Sirijos ir Eritrėjos pabėgėlių, kurie šiuo metu yra stovyklose Italijoje ir Graikijoje, bei 20 tūkst. sirų, gyvenančių stovyklose už ES ribų.

Pasidalyti pabėgėlių našta ES lyderiai sutarė po to, kai bandydami patekti į Europą Viduržemio jūroje nuskendo tūkstančiai žmonių iš Afrikos ir Artimųjų Rytų.

Anksčiau Briuselis Lietuvai siūlė iš viso priimti 710 pabėgėlių, bet formulė buvo pakeista mažesnių šalių naudai.

D.Grybauskaitės teigimu, naują formulę, pagal kurią vertinamas gyventojų skaičius ir bendrasis vidaus produktas, pasiūlė Baltijos šalys.

REKLAMA

„Manau, kad tas skaičius yra realus, mums pakeliamas ir objektyvus. Jis daugiau nei dvigubai mažesnis negu iš pradžių siūlė Europos Komisija“, - sakė Lietuvos prezidentė.

Šio mėnesio pradžioje bažnyčios kvietimu į Lietuvą atvyko 15 Irako krikščionių, kurie bėgo nuo „Islamo valstybės“ grupuotės persekiojimo.

 


Rašyti komentarą...
J
J
2015-07-20 22:52:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir kiekvienas gaus po 500 euru i menesi pashalpos, kai cia zmones dirbdami pilnu etatu gauna 300.. as matau kad lietuvos vyriausybe yra nusistacius vienam tikslui SELF DESTRUCT. Dar graikam aisku milijarda reik skirti vargseliam, nes jie tai tikrai nenori kad ju minimumas butu 300 euru. Nezinau kas per zmones valdo sita sali ir kokiu tikslu jie taip daro. Liudna kai taip elgiamasi su salies zmonemis, o uzsienieciam lenda i subines. Grius lietuva. Pirstai i grybauskaite nors ji tik puppet
Atsakyti
0

J
Je
2015-07-21 08:00:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Je, kažin dar kur tie ES pinigai pabėgėliams nubyrės,ar ne į dalintojų kišenes, kad mūsų vadai taip noriai priima tuos šiltų kraštų afrikiečius?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų