NVSC neigia, kad prasideda trečioji banga: tai tėra antrosios bangos tęsinys

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) teigia, kad stebimas tam tikrų rodiklių svyravimas yra antrosios koronaviruso bangos tęsinys.

„Specialistų vertinimu, nors stebimas tam tikrų epidemiologinių rodiklių svyravimas, tačiau vis dar matomas antrosios bangos tęsinys“, – rašoma pirmadienį BNS atsiųstame komentare.

Statistikos departamentas pirmadienį įspėjo, kad šalyje šiuo metu prasideda trečioji koronaviruso plitimo banga.

„Panašu, kad pradedame trečiąją pandemijos bangą. Lietuvos trajektorija dviejų pandemijos rodiklių erdvėje apsigręžė ir sugrįžo į senas vėžes, kuriomis važiavo spalio mėnesį“, – pranešime teigė departamentas.

Jo teigimu, naujų paros atvejų skaičius nebemažėja, teigiamų diagnostinių tyrimų dalis (procentas) auga.

Visuomenės sveikatos specialistai savo ruožtu sako, kad pastaruoju metu fiksuotą atvejų skaičiaus mažėjimą galėjo lemti „laboratorinių tyrimų sumažėjimo apimtys, tad situacija turi būti vertinama atsargiai“.

Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų siekia 242,9 atvejo. Tuo tarpu teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 7,8 procento.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 194 tūkst. 333 žmonės.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3178 žmonės. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejama 6180 mirčių.


Rašyti komentarą...
f
fuksas
2021-02-22 13:23:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
oi jojoi
Atsakyti
-2

h
hshs
2021-02-22 13:51:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai didziosiose salyse buvo 3 bangos nes tankis gyventoju didelis ir kitu problemu daugiau su kuriom nesusitvarko tai karantinas 100% ijungtas. Lietuvoj zmoniu mazai, kaip dabar euru dave ir prisiskolino valdyt pandemijai ir trecio karantino nera... Eurai jei jau isleisti, kaip iprasta tam treciam is anksto tai neissisuks niekas lol
Atsakyti
-1

P
PETRAS
2021-02-22 13:59:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol nesibaigs dilinimas pinivų tol bus bangos... skaičius padarys kokius norės...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų