Nuteistųjų protestai neužkirs kelio visuomenės saugumą užtikrinančių priemonių diegimui, teigia teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Ministrui nuteistųjų protestai nekelia nuostabos ir jis mano, kad toliau kryptingai įgyvendinant priemones, mažinančias galimybes jiems organizuoti pasipriešinimus, daryti nusikalstamas veikas pasinaudojant ryšio priemonėmis, galima tikėtis tokių akcijų ir daugiau.

Teisingumo ministerijos atstovai antradienį susitiko su Alytaus pataisos namuose bado streiką paskelbusiais nuteistaisiais.

Šeštą dieną badaujantys nuteistieji Teisingumo ministerijos atstovams skundėsi dėl prastos maisto kokybės, didelių kainų nuteistiesiems skirtose parduotuvėse, atliekamomis kratomis ir tariamu kenkimu jų sveikatai naudojant radijo ryšio blokavimo įrangą.

Sveikatos specialistų teigimu, tokia įranga neturi neigiamos įtakos asmens fizinei būklei.

Pastaroji priemonė, iš esmės užkirsianti galimybes nuteistiesiems neteisėtai naudotis mobiliaisiais telefonais ir su jų pagalba galimai rengti nusikalstamas veikas, yra viena pagrindinių priežasčių, keliančių laisvės atėmimo įstaigose esančių asmenų aistras.

Nuteistųjų taip pat netenkina ir kitos priemonės, kurių buvo imtasi siekiant užtikrinti didesnį saugumą laisvės atėmimo įstaigų viduje - išskirstyti nuteistuosius į mažesnes grupes, laisvesniu režimu kalinčių asmenų gyvenamąsias patalpas užrakinti naktimis, apriboti laisvą judėjimą tam tikroje įkalinimo įstaigos teritorijoje ir pan. Šios priemonės Teisingumo ministerijos siūlymu yra įtvirtintos Bausmių vykdymo kodekso pataisose.

REKLAMA

Pagal statistiką, kasmet nuo 2003 iki 2009 metų vidutiniškai laisvės atėmimo vietose buvo randama ir paimama apie 3200 nuteistųjų neteisėtai turimų mobiliųjų telefonų.

Siekiant užkirsti kelią jų naudojimui, šiuo metu radijo ryšio blokavimo įranga jau yra sumontuota Pravieniškių 1-uosiuose pataisos namuose, Pravieniškių 2-uosiuose pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje, Pravieniškių 3-iuosiuose pataisos namuose ir Marijampolės pataisos namuose. Šiuo metu radijo ryšio trukdymo įranga baigiama diegti ir Alytaus pataisos namuose, laipsniškai ji bus sumontuota ir visose kitose laisvės atėmimo įstaigose.

Iš viso Lietuvoje yra 15 laisvės atėmimo vietų.


Rašyti komentarą...
A
ARTOJAS
2010-10-12 20:03:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kalėjimas turi būti auklėjimo ir bausmės atlikimo vieta, o ne sanatorija ar nusikaltėlių kvalifikacijos kėlimo įstaiga.
Geriausias "vaistas" darbas.
Nusikaltėliai turi užsidirti savo egzistavimui, kalinimo išlaidų padengimui ir padarytų skriaudų atlyginimui.
Todėl iš nusikaltėlių turi būti paimtos visos elektroninės priemonės. Kulturiniai renginiai ir tv turi būti bendrose patalpose su auklėjamaja programa.
Visi įkalintieji asmenys turi būti apmokami dirbti paprastą fizinį darbą, kuriuo galėtų pasinaudoti net išėje į laisvę.
Milijonai kubų biokuro- medienos puva miškuose, valstybė brangiai moka už dujas, o kaliniai veltėdžiauja.
Todėl, manau, kad kalinius reikia įdarbinti nustatant normalias darbo dienos normas, metuose 260 darbo dienų,daugiau padarei, išeisi greičiau, prastai dirbai , mažiau padarei, išeisi vėliau, simuliuoji- gausi karcerio ir pan. Darbas žmogų taiso ir padeda suprasti nuo ko priklauso pasmingas gyvenimas. Sėmės teisinguno ministre .
Atsakyti
0

a
antiartojas
2010-10-12 21:05:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
nei as tuos medzius sodinau,nei as kirsiu,srokas ir taip pasibaigs
Atsakyti
0

a
antiartojui ir kitiems panašiems
2010-10-13 01:19:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Oi, kirstum kaip didelis, tiktai džiaukis, kad mūsų nusibezdėjusios valdžiukės labai skystas klynas ir ji nesugeba jokios tvarkelės Lietuvoje įvesti. Prisimink, kaip sakė V.Vysockio komisaras Žeglovas: vagis yra nusikaltėlis ir turi sėdėti kalėjime. O kad ten dykai duonos neėstų, duoti darbo, ir sunkaus darbo, kad daugiau jokio noro nė minties nebūtų kaip nors nusižengti ir atgal į kaliūzę pakliūti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų