Besitraukiantis šaltis išvedė iš rikiuotės pagrindinę Alytaus buitinių nuotekų siurblinę. Dėl avarijos alytiškiai nepatogumų nepajuto, nes nuotekos buvo leidžiamos į Nemuną.

Vakar iki 16 val. UAB "Dzūkijos vandenys" darbuotojams nepavyko savo jėgomis likviduoti pagrindinėje Alytaus buitinių nuotekų siurblinėje įvykusios avarijos. Vakarop į pagalbą buvo pakviesti priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai su specialia įranga.

Naktį į antradienį UAB "Dzūkijos vandenys" operatorius pamatė, kad didžiausios Alytaus buitinių nuotekų siurblinės Upelio gatvėje, į kurią suteka nuotekos iš pusės miesto, pagrindinis variklis nebekelia vandens. Netrukus paaiškėjo, kad iš perpildyto rezervuaro nuotekos srūva į siurblių salę, nes dėl vamzdyno ar sklendės gedimo jos neperpumpuojamos į valyklą, iš kurios nukreipiamos į Nemuną.

Į avarijos vietą atskubėjo bendrovės vadovai ir įvairių sričių specialistai. Anot "Dzūkijos vandenų" generalinio direktoriaus Rolando Žako, buvo tik dvi galimybės - nutraukti pusei miesto gyventojų šalto vandens tiekimą arba srūvančias nuotekas nukreipti į Nemuną. Atsižvelgus į minusinę oro temperatūrą buvo pasirinkta antroji išeitis, nes netiekiant šalto vandens ir nepavykus skubiai likviduoti gedimo galėjo susproginėti vandentiekio vamzdžiai.

REKLAMA

"Iš pradžių manėme nuotekas leisti ant ledo, bet paskui, pasitarę su aplinkosaugininkais, nusprendėme, jog nuotekos, bėgdamos tiesiai į vandenį, mažiau skleis nemalonų kvapą", - teigė "Dzūkijos vandenų" direktoriaus pavaduotojas gamybai Rimantas Mockus.

Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus Česlovo Meržvinsko teigimu, buitinių nuotekų leidimas į Nemuną gamtai didelės žalos nepadarys, nes jos yra organinės kilmės taršalai. Kokia tiksliai žala padaryta gamtai, paaiškės gavus tyrimams paimtų mėginių rezultatus. Tada vandens tiekėjams bus skirta bauda.

Vakar, baigiantis darbo dienai, nors didžioji nuotekų, užtvindžiusių siurblių salę, dalis jau buvo išpumpuota, gedimų priežasties įvardyti niekas nesiryžo.

Anot R.Mockaus, avarija tikriausiai įvyko dėl dviejų dalykų. Pirmiausia, siurblinė labai sena, eksploatuoti pradėta prieš 39 metus. Antra, prie incidento prisidėjo šaltis.Rita KRUŠINSKAITĖ


Rašyti komentarą...
A
Anokia čia naujiena...
2010-01-27 08:38:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsakykit man kas nors, kodėl Neris prie Nemenčinės, Verkiuose užšalusi, o per visą Vilnių teka, kaip tekėjus...??? Net ledo lytys plaukia tik kelios ir tos pačios šlykščiai žalsvos spalvos... Nors kasnakt spaudžia 20-30 laipsnių šaltis.... Anksčiau užšaldavo ir prie -8...
Atsakyti
0

2010-01-27 09:00:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
"Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus Česlovo Meržvinsko teigimu, buitinių nuotekų leidimas į Nemuną gamtai didelės žalos nepadarys, nes jos yra organinės kilmės taršalai." - viršūnė. Klausimas - kam iš vis valyti nuotekas?
Atsakyti
0

t
taiga
2010-01-27 10:45:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
perskaičius pavadinimą pagalvojau, kad kalbama apie Kauną
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų