Nuotaikos prieš mitingą: yra piktų plakatų, bet protestuotojai prašo selfių su pareigūnais

Penktadienį Vilniaus Katedros aikštėje Lietuvos šeimų sąjūdis rengia mitingą prieš ribojimus galimybių paso neturintiems asmenims. Penktadienio rytą Katedros aikštėje jau stovi scena, matyti ir besirenkantys mitinguotojai. Jie – nešini vėliavomis, prašo nusifotografuoti su policijos pareigūnais.

241

Penktadienio rytą Šeimų maršo organizuojamo mitingo dalyviai pasitiko Katedros aikštėje. Šiandien priešpiet čia vyks mitingas prieš valdžios sprendimus valdant pandemiją.

Jau apie 8 val. ryte Katedros aikštėje buvo matyti pirmieji protestuotojai. Sceną nuo ryto puošia įvairūs plakatai.

„Dž. Sorošą lauk iš Lietuvos!“ – rašoma ant vieno.

„Mažiau Briuselio, daugiau sveiko proto!“ – skelbia kitas plakatas.

„Seimo narys be sąžinės, tauta be ateities“, – rašoma ant dar vieno plakato.

Besirenkantys mitinguotojai į Katedros aikštę atvyksta nešini Lietuvos vėliavomis, matyti ir Žemaitijos vėliava. Mitinguotojai prašo pareigūnų nusifotografuoti kartu su jais.

(241 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje prie Katedros Šeimų sąjūdis rengia mitingą

Seimas, Vyriausybė ir kitos valdžios institucijos dar penktadienį buvo aptvertos metaliniais atitvarais. Policija informavo, kad penktadienį mieste dirbs sustiprintos pareigūnų pajėgos.

„Pareigūnų skaičius bus toks, koks būtinas užtikrinti viešąją tvarką ir saugumą. Dirbs ir uniformuoti, ir civiliai pareigūnai, taip pat dialogo grupė. Į rezervą bus pasitelkti Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai“, – BNS ketvirtadienį sakė Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

Jo teigimu, planuojama apsaugoti svarbiausias šalies institucijas bei šalia mitingo vietos esančią Vidaus reikalų ministeriją. „Planuojama aptverti Seimą ir Vyriausybę. Apsaugoti Vidaus reikalų ministerijos ir Prezidentūros pastatus“, – teigė policijos atstovas.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Ruošiamasi rugsėjo 10-osios mitingui: prie Seimo statoma tvora

Tikisi kelių tūkstančių dalyvių

Organizatoriai spėja, kad renginyje turėtų dalyvauti nuo 5 tūkst. iki 10 tūkst. žmonių.  Vilniaus miesto savivaldybė leidimą renginiui davė nuo 10:30 iki 16 val.

Protesto akcija rengiama prieš numatytus ribojimus galimybių pasų neturintiems asmenims, kaukių dėvėjimą mokyklose, kitas pandemijos valdymo priemones, Partnerystės įstatymą, Stambulo konvenciją.

Lietuvos šeimų sąjūdis siekė mitingą surengti prie Seimo, penktadienį šiam pradedant rudens sesiją, tačiau negavo leidimo rinktis prie parlamento po ankstesnio į riaušes peraugusio mitingo rugpjūčio mėnesį.

Prieš penktadienį vyksiantį mitingą sostinėje mobilizuotos pareigūnų pajėgos, tvoromis aptvertos valdžios institucijos.

Mitingą organizuojantis Šeimų sąjūdis yra paraginęs atvyksiančiuosius į mitingą Katedros aikštėje laikytis įstatymų ir protestuoti taikiai.

Rugpjūčio 10 dieną apie 5 tūkst. žmonių buvo susirinkę prie Seimo protestuodami prieš Vyriausybės tuomet planuotus ribojimus, skirtiems imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Protestas peraugo į riaušes, dėl jų sulaikyta keliasdešimt asmenų, pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Lietuvos šeimų sąjūdis rugsėjo 10 dieną planavo surengti mitingą prie Seimo, tačiau savivaldybė, persvarsčiusi anksčiau išduotą leidimą, nusprendė renginio neleisti.

Ji sprendimą argumentavo per dideliu mitinguotųjų skaičiumi ir žvalgybos perspėjimais apie išaugusią smurtinių išpuolių per protestus tikimybę ir kitus galimus pavojus.


Rašyti komentarą...
e
egle
2021-09-10 09:11:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai tokius turime tautos isrinktuosiu kurie nuo rinkeju apsitveria tvora idomu kada islis pries rinkimus kai nores vel prie valdzios lovio
Atsakyti
-11

S
Sajudiete
2021-09-10 10:05:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
@Oi Kaip neduoda? Kiek lesu gauna ir gavo ivairus apsukruoliai, nesvarbu, kad tas lesas kaupia ir Lietuva , musu anukai tures tas skolas moketi ir moketi, kaip keiciasi Lietuvos ivaizdis i geraja puse ne be Briuselio pagalbos, o kad apsijuose seimas ( musu geriausieji, nes mes juos rinkome) metalais, tai mano manymu, rodo ju silpnuma ir tiek, arba galvosena, kad jie yra kazkokie geresni, ypatingi
Atsakyti
-1

n
nepradėk
2021-09-10 09:00:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
koloradini. Nei tu lietuvis, nei patriotas. Esi putino žiurkė, įleista į Lietuvą
Atsakyti
-16

SKAITYTI KOMENTARUS (26)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų