Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liberaldemokratų netenkina Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovo Povilo Malakausko noras tyrimą dėl 10-ties Lietuvos diplomatų, galimai bendradarbiavusių su KGB ir esą "išsiliustravusių" neformaliu būdu, "užkrauti" Liustracijos komisijai.

REKLAMA

"Mes gavome atsakymus iš VSD direktoriaus, bet mes manome, kad tie atsakymai mus nelabai tenkino. Iš tiesų VSD direktorius visą darbo krūvį tarsi bando perkelti ant Liustracijos komisijos, ant kitų institucijų. Mūsų manymu, tai yra valstybės saugumo klausimas ir VSD privalėtų būti žymiai aktyvesnis", - žurnalistams trečiadienį po susitikimo su VSD direktoriumi sakė liberaldemokratų frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, reikia "šiuos žmones išsiaiškinti ir neleisti jiems dirbti diplomatinėje tarnyboje".

Tuo metu P.Malakauskas 10-ties diplomatų likimo aiškinimąsi linkęs palikti Liustracijos komisijai, kuri realiai šiuo metu nedirba, nes iš 5 narių pastaruoju metu liko tik 3.

"Dėl diplomatų atsakiau, kad VSD nėra tiesioginis liustracijos proceso dalyvis. Pagal Lietuvos įstatymus, žmonės turėjo galimybę prisipažinti dėl bendradarbiavimo su KGB ir tie, kurie tai padarė, jų paslaptį saugo įstatymas ir valstybė. Antra dalis, kurie neprisipažino, sprendimą dėl jų bendradarbiavimo ar nebendradarbiavimo priimą Liustracijos komisija. Jeigu pilietis nesutinka su jos sprendimu, tai tuomet yra kreipiamasi į teismą ir teismas priima galutinį sprendimą", - aiškino VSD vadovas.

Jo teigimu, spalio 11-ąją priėmus įstatymą, kuris numato naują Liustracijos komisijos sudarymo tvarką, išplėsta ir finansinį pagrindą įgijusi komisija bus kaip tik ta institucija, kuri ir turėtų aiškintis, ar buvusio Liustracijos komisijos pirmininko Vytauto Damulio išsakytos abejonės dėl 10-ties dabartinių diplomatų, galimai bendradarbiavusių su KGB, tariamą "išsiliustravimą" buvusio VSD vadovo Mečio Laurinkaus kabinete, atitinka tiesą.

REKLAMA
REKLAMA

Pats P.Malakauskas nesutiko nei patvirtinti, nei paneigti V.Damulio viešų kaltinimų.

Tuo metu liberaldemokratas Petras Gražulis trečiadienį savo, bet ne frakcijos vardu, kreipėsi į P.Malakauską prašydamas patvirtinti arba paneigti, kad Ispanijoje ambasadoriaujantis M.Laurinkus, Lietuvos diplomatinei atstovybei Baltarusijoje vadovaujantis Edminas Bagdonas ir Lietuvos ambasadorius Norvegijoje Alfonsas Eidintas yra kaip nors susiję su buvusiomis Sovietų Sąjungos slaptosiomis tarnybomis.

Pats P.Gražulis tikino kol kas negalįs atskleisti, iš kur gavo šią informaciją, bet tai esą buvęs "žodinis pasakymas" iš aukšto rango valstybės tarnautojų, kurie ilgą laiką ėjo pareigas diplomatinėje tarnyboje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų