Nemalonumai Skvernelio gatvę aprašinėjusiam vyrui: pateikti įtarimai dėl šmeižto ir viešosios tvarkos pažeidimo

Birželio viduryje premjero Sauliaus Skvernelio gyvenamą Upės gatvę aprašinėjusiam Gediminui Vaitkevičiui siekiama taikyti baudžiamąją atsakomybę – jis sulaukė teisėsaugos įtarimų ne tik dėl viešosios tvarkos pažeidimo, bet ir dėl šmeižto. 

Vilniaus apygardos prokuratūros atstovė Rita Stundienė BNS patvirtino, kad ikiteisminiame tyrime pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius dėl galimo šmeižimo ir viešosios tvarkos pažeidimo įtarimai yra pareikšti vienam asmeniui. Detalesnės informacijos apie tyrimą prokuratūra neteikia. 

„Daugiau nei po dviejų mėnesių tylos (...) pakvietė ir, pasirodo, statusą pakeitė į įtariamojo“, – BNS sakė G. Vaitkevičius. 

Vyras pasakojo, kad jam pateiktuose įtarimuose nurodyta, jog jis „savo veiksmais paskleidė Upės gatve važiuojantiems transporto priemonėmis asmenims ir pėstiesiems apie Saulių Skvernelį tikrovės neatitinkančią informaciją, paniekinančią bei žeminančią jį ir sudarančią prielaidas pakirsti pasitikėjimą juo“. 

„Su kuo aš visiškai nesutinku, nes čia visiškai blogai interpretuojama, čia jokie ne baudžiamieji dalykai, čia politinis protestas ir, atitinkamai, politinis persekiojimas“, – sakė jis. 

Įtarimus G. Vaitkevičius vadina politikavimu ir tvirtina, kad S. Skvernelis piktnaudžiavo tarnyba, daug kartų išsakydamas savo asmeninę nuomonę dėl įvykio, o teisėsaugos institucijos ją įvykdė. 

„Vienas, dėl šmeižto, tai ten grynai politikavimas, nes (...) politikų kritikos ribos yra gerokai platesnės. Yra Žurnalistų etikos inspektoriaus išaiškinimai ir teismų išaiškinimai. Tai, kad policija tai įtraukė, labai keista iš viso“, – teigė vyras. 

„Ir tai, kad viešoji tvarka, kaip baudžiamoji kvalifikuojama, jau ir tai yra absurdas, bet tai, kad dar ir šmeižtą įtraukė, čia išvis. Vadinasi, turbūt, korupcija, kažkas pasakė ir padarė, tokie mano svarstymai“, – kalbėjo jis. 

REKLAMA

Buvęs tuometinio susisiekimo ministro Roko Masiulio patarėjas G. Vaitkevičius sako turėjęs informacijos apie S. Skvernelio galimai vykdomą nusikalstamą veiką, kuri yra susijusi su jo gyvenamos gatvės asfaltavimu už mokesčių mokėtojų pinigus ir savo veiksmais bandęs atkreipti dėmesį į tai. 

„Aš ne jokį nusikaltimą dariau, aš kaip tik norėjau sustabdyti galimai vykdomą nusikalstamą veiką, korupciją, nes aš dirbau Susisiekimo ministerijoje ir turėjau informacijos, iš kurios galėjau spręsti, kad tai vyksta“, – sakė G. Vaitkevičius. 

„Neduoda protestuoti piliečiams, kurie net žino tiesioginę informaciją ir atlikdami pilietinę pareigą vis tiek turi pasipriešinti tokiam, o, matom, persekioja“, – kalbėjo jis. 

Jis teigė, kad premjeras „bando pridengti savo rimtą nusikaltimą, kuris yra naudojimasis tarnybine padėtimi“, todėl ir norėjo atkreipti dėmesį į tai. 

„Esminis dalykas, tai atkreipti visuomenės dėmesį į žymiai svarbesnius, stambesnius korupcijos dalykus. Kaip kitaip protestuosi, jei niekas iš institucijų nekreipia dėmesio“, – įvykį aiškino G. Vaitkevičius. 

Pernai spalio pabaigoje perskirstant Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo lėšas Vyriausybė 300 tūkst. eurų papildomų lėšų skyrė Vilniaus rajonui, nors ši savivaldybė nebuvo pateikusi konkrečios paraiškos, nebuvo nurodžiusi ir prašomos sumos. Portalas 15min.lt pranešė, kad visa ši suma buvo skirta premjero gyvenamos gatvės asfaltavimui. 

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tyrė ar S. Skvernelis nesupainiojo viešųjų ir privačiųjų interesų, tačiau po pusmečio tyrimą nutraukė, taip ir nesurinkusi pakankamai duomenų spręsti vienaip ar kitaip. 

Vilniaus rajone esančios Upės gatvės asfaltas buvo aprašinėtas birželio 10 dieną, ant jo buvo palikti užrašai „vagies namas“ ir „Skvernelis“ bei nupiešta rodyklė. 

Gatvę apipaišiusį 1981-aisiais gimusį vyrą vietoje sulaikė Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai ir perdavė policijai.

Portalas delfi.lt pranešė, kad dėl įvykio yra įtariamas buvęs kadenciją baigusios prezidentės D. Grybauskaitės ir buvusio susisiekimo ministro R. Masiulio patarėjas G. Vaitkevičius.


Rašyti komentarą...
P
Punch
2020-08-27 23:30:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zinoma,kad vagiui nepatinka,kai ji vadina vagimi. Sitas mentpalaikis tai dar vienas lukasenka. Isrinkite ji dar kitai kadencijai ir pamatysit daug daugiau negu per pirmaja. Tos mazos kiaules akutes labai kiauliskos ir jos tikrai nori buti diktatoriumi.
Atsakyti
0

P
P.S.
2020-08-27 15:11:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
ne šiaip negyvas, o labai į domiai negyvas, tai buvo planuojama prieš karantiną, gruodžio mėn. mirė antroj dienoj po karantino neatskinėjant į klausimus, neleidžiant atsisveikinti. Bet jums visvien ačiū.
Atsakyti
0

N
Nesuspėjote sustabdyti
2020-08-27 14:50:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
žmogus negyvas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų