Nelegalių migrantų antplūdis Lietuvoje: skaičiuojama šimtais, neatmeta galimybės pasitelkti kariuomenę Papildyta 15.10 val.

Į Lietuvą per pirmąjį šių metų pusmetį patekti bandė tiek nelegalių migrantų, kiek tą darė per praėjusius trejus metus. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai stiprina sienos apsaugą, nuo liepos į pagalbą ateis ir Europos Sąjungos pareigūnai, tačiau neatmetama, kad gali prireikti ir kariuomenės pagalbos.

„Mes matome, kad nelegalių migrantų srautai auga. Mes neigiamą nelegalios migracijos augimo tendenciją matome nuo praeitų metų spalio-lapkričio mėnesių.

Per pirmą šių metų ketvirtį, galima net sakyti, kad per pirmą šių metų pusmetį mes turime apie 250 nelegalių migrantų, kurie buvo sulaikyti prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos, dalis migrantų buvo sulaikyti šalies viduje“, – kalbėjo VSAT vadas generolas Rustamas Liubajevas.

Jo teigimu, per pirmą 2021 m. pusmetį į Lietuvą patekti bandė tiek nelegalių migrantų, kiek per praėjusius trejus metus kartu sudėjus.

„Tokia tendencija negali neraminti“, – teigė R. Liubajevas.

Pasak jo, penktadienį vyko VSAT ekstremalių situacijų centro posėdis, kuriame numatyti veiksmai, kaip sustiprinti šalies pasienio apsaugą. Pirmiausia, anot R. Liubajevo, padidintas sienos apsaugos lygis.

„Šiuo metu aktyviai dislokuojamos papildomos pajėgos prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos, tuose sienos ruožuose, kur vyksta daugiausiai pažeidimų“, – kalbėjo VSAT vadas.

Jo teigimu, sienos apsaugą stiprina VSAT rezervas, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, nuo penktadienio prisideda šauliai, esant būtinybei, diskutuojama ir apie kariuomenės pasitelkimą.

„Kalbame apie trigubą padidėjimą mūsų žmogiškųjų resursų prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos“, – aiškino VSAT vadas.

R. Liubajevo tvirtinimu, kontrolė bus sustiprinta ir prie Lietuvos-Lenkijos sienos.

VSAT vadovas pasakojo, kad aktyviai diskutuojama ir su Europos sienos ir pakrančių agentūra „Frontex“ dėl galimybių dislokuoti prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos Europos Sąjungos pasienio būrio pareigūnus. Jų turėtų būti apie 30.

REKLAMA

„Iš esmės pasiektas sutarimas ir nuo liepos 1 d. prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos atsiras ES sienos apsaugos pareigūnai“, – teigė R. Liubajevas.

Vėliau VSAT vadas patikslino, kad „Frontex“ pareigūnai bus dislokuoti arba nuo liepos 1 d., arba nuo liepos 14 d.

R. Liubajevo teigimu, iš kariuomenės būtų tikimąsi dviejų tipų pagalbos: pasienio ruožo stebėjimui ir, esant dideliam nelegalių migrantų antplūdžiui, pasinaudoti kariuomenės logistikos elementu, steigiant migrantų stovyklas. Pasak jo, VSAT jau yra nusimačiusi vietą, kur būtų galima tokią stovyklą steigti.

R. Liubajevo tvirtinimu, kol kas VSAT užtenka vietos, nes yra Užsieniečių registracijos centras, migrantus apgyvendinti galima ir pasieniečių mokykloje.

„Jeigu tie skaičiai tikrai bus dideli, viršys mūsų technines galimybes, mes prašysime pagalbos iš Lietuvos kariuomenės“, – kalbėjo VSAT vadas.

Pagalbą aprūpinti migrantus būtinomis priemonėmis teiks ir nevyriausybinės organizacijos.

Iš Baltarusijos plūsta neteisėti migrantai – VSAT pareigūnai sulaikė 52 asmenis

Prie sienos su Baltarusija praėjusią parą Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė 52 neteisėtus migrantus. Pirminiais duomenimis, tai yra Irako, Sirijos, Baltarusijos ir Rusijos piliečiai. Didžioji dalis migrantų – dvi grupės, 45 asmenys – sulaikyti vadinamojoje Dieveniškių kilpoje, Šalčininkų rajone. Dauguma sulaikytųjų pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Pirmą migrantų grupę, 19 asmenų, VSAT Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai sulaikė ketvirtadienį, kuomet ties Šalčininkų rajono Girdžiūnų kaimu buvo aptikti grupės asmenų pėdsakai. Jie vedė iš Baltarusijos į Lietuvą.

Vietovės apžiūrai buvo pasitelktas VSAT Aviacijos valdybos sraigtasparnis bei kinologai su tarnybiniais šunimis. Sulaikyti 19 migrantų neturėjo jokių dokumentų. Užsieniečiai prisistatė Sirijos ir Irako piliečiais. Jie pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

REKLAMA

Antrą didelę grupę, 26 asmenis, pasieniečiai sulaikė penktadienio naktį aptikę jos pėdsakus ties Šalčininkų rajono Dailidžių kaimu. Vietovės patikrai irgi buvo pasitelkti kinologai, į orą buvo pakeltas VSAT pareigūnų valdomas bepilotis orlaivis. Sulaikytieji irgi neturėjo dokumentų ir prisistatė Sirijos bei Irako piliečiais.

Abi šios Dieveniškių kilpoje, juosiamoje Baltarusijos teritorijos, sulaikytos grupės laikinai apgyvendintos įvairiuose VSAT padaliniuose. Migrantams bus atliekami COVID-19 testai.

Dar du neteisėtus migrantus ketvirtadienį sulaikė VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Padvarionių užkardos pareigūnai. Užsieniečiai kirto sieną iš Baltarusijos ties Vilniaus rajono Šakiškių kaimu. Pirminiais duomenimis, tai yra Irako piliečiai. Jie turėjo šios šalies piliečių pasus, iš kurių buvo išplėšti asmens duomenų lapai bei nuotraukos. Sulaikytieji pasiprašė prieglobsčio. Jie laikinai apgyvendinti Lavoriškių pasienio kontrolės punkto patalpose. Šiuo atveju irgi bus atliekami COVID-19 testai.

Penkis asmenis, neteisėtai perėjusius Lietuvos ir Baltarusijos sieną ties Varėnos rajono Strėžiūnų kaimu, ketvirtadienį sulaikė ir Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų užkardos pasieniečiai. Pirminiais duomenimis, tai yra keturi Baltarusijos ir vienas Rusijos piliečiai. COVID-19 testai bus atliekami ir jiems. Penkiukė taip pat pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Šiuo metu kontroliuoti sieną su Baltarusija pasieniečiams padeda papildomos pajėgos iš Viešojo saugumo tarnybos ir Šaulių sąjungos. Čia taip pat komandiruojami VSAT pareigūnai iš kitų padalinių. VSAT imasi papildomų priemonių sienos su Baltarusija apsaugai stiprinti.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti apie pustrečio šimto neteisėtų migrantų, daugiausiai Irako piliečiai. Tai tris kartus daugiau nei per visus 2020-uosius.

VSAT nufilmavo, kaip baltarusių pareigūnai nuslėpė nelegalių migrantų pėdsakus:


Rašyti komentarą...
x
xxL
2021-06-04 16:01:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
jei iš baltarusijos nelegaliai pateko tai juos ten ir gražinti reikia. kokia problema?
Atsakyti
0

O
OPLIA
2021-06-04 14:59:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
prisidirbo lietuvele
Atsakyti
-3

R
Ramzis
2021-06-04 16:49:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul Bilotaite su šluatražiu atvažiavusi vaiko nua pasienio, visa paukštynas tegul kviečiasi į pagelba, su juadom maskem, isigas visi babajai, patys pabeks
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų