Neigia žinią apie neva slaptą susitarimą su mokytojais Papildyta Roko Masiulio komentaru

Pedagogus po streiko grįžti į darbą paskatino laikinai švietimo ir mokslo ministro pareigas einančio Roko Masiulio raštas, kuriame esą žadama, kad pedagogams už streiko metu negautus atlyginimus bus atlyginta iš biudžeto lėšų. Būtent tokia informacija penktadienį pasklido viešojoje erdvėje, tačiau tiek Rokas Masiulis, tiek premjero komanda teigia, kad informacija apie raštą – iškreipta.

33

Po beveik 40 dienų streiko pedagogai į darbą grįžo po to, kai gavo patikinimą, kad už streiko metu negautus atlyginimus bus atlyginta iš biudžeto lėšų, kaip už papildomas konsultacijas moksleiviams, nors jie iš tiesų tik atidirbs praleistas pamokas, savo penktadienį publikuotame tyrime teigia portalas Delfi.

Kaip teigiama publikacijoje, rašte „laikinasis švietimo ir mokslo ministras nurodo, kad vykdant dėl streiko nevykusios ugdymo programos dalies įgyvendinimą, pedagogams privalo būti sumokėta už papildomas konsultacijas bei suintensyvintą programos kurso dėstymą, siekiant, kad moksleiviai pasivytų neišklausytą kursą“.

(33 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Streikuojantys mokytojai ŠMM

Papildomos lėšos mokyklų biudžete atsirado iš sutaupyto streikuojančiųjų mokytojų atlyginimo ir įmokų „Sodrai“. Pagal įstatymą, tokios nepanaudotos lėšos metų pabaigoje privalo būti grąžintos į valstybės biudžetą.

Iškreipta informacija

Pedagogų streiko metu ministras pirmininkas Saulius Skvernelis viešai pareiškė, kad streikuojantiems mokytojams už streiko metu negautas pajamas nebus kompensuojama iš biudžeto lėšų.

(17 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mokytojai palieka ŠMM

Premjero atstovas Tomas Beržinskas portalui tv3.lt patvirtino, kad apie R. Masiulio raštą premjeras žino, tačiau portalo aprašyta „rašto interpretacija neatitinka tikrovės“.

Jam antrina ir R. Masiulio atstovė Vytautė Šmaižytė, teigianti, jog „portalo skelbiamas tekstas yra interpretacija minimo rašto“.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mokytojai, nakvoję ŠMM

„Rašte kalbama tik apie ugdymo proceso kompensavimą, kad nenukentėtų moksleiviai, laikantis Lietuvos Respublikos įstatymų“, – tv3.lt sakė V. Šmaižytė.

REKLAMA

Portalas tv3.lt turi R. Masiulio šalies savivaldybių merams ir valstybinėms mokykloms siųstą raštą. Jame iš tiesų rašoma, kad mokiniai turi teisę į geros kokybė švietimą, kurį privalo užtikrinti mokyklos. Bet rašte neminimi jokie susitarimai ar papildomos kompensacijos pedagogams. Tiesiog patvirtinama, kad už atidirbtą praleistą laiką pedagogai bus apmokami įstatymų nustatyta tvarka.

„Pažymėtina, kad mokytojams organizuojant papildomas ugdymo veiklas (konsultacijas ir pan.) už darbą apmokama Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo nustatyta tvarka, naudojant jau turimus biudžeto asignavimus“, – rašome rašte.

Ministras neigia informacijos tikrumą

Tuo metu pats Rokas Masiulis teigia, kad portalo publikacijoje pateikiama sumaišyta informacija.


Rašyti komentarą...
Z
Zemaite
2019-01-04 12:01:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už melagingą informacija žurnalistai turėtų nešti atsakomybė.
Atsakyti
0

p
paneigei
2019-01-04 12:01:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
- ir ramu. Tarsi akmuo nuo sielos nukrito. Visuomenė šventai tiki.
Atsakyti
-1

G
Gintaras
2019-01-04 12:51:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už streiką ir privalo mokėti minimalų atlyginimą. Ar mokytojai kalti, kad valstybė jų negerbia ir netinkamai su jais atsiskaito už darbą? Mokėkite algas europietiškas, tai ir streikuoti nereikės! O dabar turite mokėti. Mokytojus streikuoti patys privertėte. Kodėl seime gali nebūti darbe pusmetį ir visvien gauti atlyginimą, kanceliarines išlaidas pasidengti? Turėtų būti metami lauk iš darbo, o ne algas gauti. O mokytojai jau kitokie matai. Jie nors ne kurorte gulėjo, kaip seimūnai. Guli sau Maljorkoje, alga eina... nu pasaka. Kiekvienas norėtų neiti į darbą, gauti algą ir niekada nebūti išmestas iš darbo. Ir išeitinės kompensacijos po rinkimų yra neteisėtos. Darbo sutartis terminuota. Terminas baigiasi ir taškas. Be atostoginių nieko nepriklauso mokėti. Patys pinigus plauna kaip išmanydami, o iš žmonių dar pasišaipo. Tokios suknistos valstybės iš viso nereikia pasauliui. Parduokit lenkams ir bus geriau nafik...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų