Antrajame pakartotinių Seimo rinkimų rate dalyvaujantys vienmandatininkai skirtingai supranta, kam reikėtų atstovauti patekus į Seimą – vieni kalba apie atstovavimą apygardoms, kiti mini visą tautą. Buvęs Konstitucinio Teismo (KT) teisėjas, profesorius Vytautas Sinkevičius primena KT išaiškinimus – „mandatą gavęs Seimo narys yra visos tautos, o ne tam tikros apygardos rinkėjų atstovas“.

„Žmogus tampa artimesnis tai vietovei, kurioje kelia kandidatūrą. Klausimas: ar į vienmandates apskritai reikia leisti kandidatuoti tiems, kurie negyvena toje teritorijoje? Vienmandatininkas sprendžia daugybę buitinių problemų, kurių niekad nesprendžia Seimo narys, išrinktas daugiamandatėje ir kuriam rūpi visa šalis. Kandidatas turi atstovauti apygardai ir taip pat įgyvendinti tos partijos programą, kuri jį iškėlė“, – mano Ukmergės apygardoje pirmaujantis socialdemokratas Kazys Grybauskas.

Konservatorė Janina Galiauskienė, taip pat patekusi į antrąjį pakartotinių Seimo rinkimų ratą šioje apygardoje, įsitikinusi, kad svarbiausia yra dirbti visos Lietuvos rinkėjams, o atstovauti savo apygardos rinkėjams – vienas iš svarbių darbų.

Tuo metu Zarasų-Visagino rinkimų apygardoje kandidatuojantis „tvarkietis“ Algimantas Dumbrava siūlo rasti balansą: „Esi ne tik apygardos, bet Lietuvos Respublikos Seimo narys, todėl pirmiausiai reikia galvoti apie visą Lietuvą. Jei bus gerai Lietuvoje, tai bus gerai ir toje apygardoje. Be abejo, kiekviena apygarda turi specifinių užduočių ar klausimų, į kuriuos reikia atsižvelgti ir nepamiršti, bet jokiu būdu negalima galvoti tik apie ją, negalvojant apie Lietuvą.“

REKLAMA

Teisės profesorius Vytautas Sinkevičius primena, kad KT doktrina šiuo klausimu yra suformuota ir jau kelis kartus pakartota. „Pagal KT, kiekvienas Seimo narys, nežiūrint to, pagal kokią rinkimų sistemą išrinktas – vienmandatėje ar daugiamandatėje apygardoje – yra visos tautos atstovas.


Rašyti komentarą...
a
arvydas damijonaitis
2013-03-08 09:19:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvos lenkų bendruomenė - jokia tautinė mažuma,
Gerbiamieji,
Tarptautinė teisė tautines grupes,turinčiais išorinę valstybę( pvz.lenkai -Lenkiją), nevadina "mažumomis". Todėl Letuvoje yra lenkų tautinė bendruomenė,ne "mažuma",t.y. Lietuvoje nėra lenkų tautinės mažumos. Lietuvoje yra karaimų, totorių tautinės mažumos,rusų,žydų,lenkų tautinės bendruomenės.
Jeigu Lietuvoje būtų lenkų tautinė mažuma,Kremlius būtų įkūręs" Šalčininkų respubliką",kurią Rusija okupuotų ( Abchazijos pavyzdys Gruzijoje).
Gerbiamieji,naiviai vartodamas terminą "tautinė mažuma",darote meškos paslaugą Lietuvai....Kada lietuviai bus atsargesni?
Gineso rekordas – lenkų bendruomenė Lietuvoje turi 120 lenkiškų mokyklų, išlaikomų iš valstybės biudžeto,pvz. JAV nėra nei vienos lenkiškos mokyklos,Rusijoje 9 lenkiškos mokyklos..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų