Nausėda palankiai įvertino Navicką: jis turi įdomių ir inovatyvių idėjų Papildyta 12 val.

Pirmadienį prezidentas Gitanas Nausėda susitinka su paskutiniu kandidatu į ministrus, žemės ūkio ministerijai vadovauti siekiančiu Kęstučiu Navicku. Prezidentas palankiai įvertino kandidatą, o pats K. Navickas pripažino, kad jaučiasi labai laimingas suteikta galimybe vadovauti šalies žemės ūkio sektoriui.

„Susitikimo metu daugiausia dėmesio buvo skirta keliems pagrindiniam prioritetams žemės ūkio srityje. Pirmiausia, mažiems ir vidutiniams, šeimos ir ekologiniams ūkiams.

Taip pat kaimo gyvybingumo didinimui. Buvo nemažai kalbama apie žemės ūkio konkurencingumą. <...> Taip pat apie žemės ūkio transformavimą į aplinkai labiau palankų ir didesnę pridėtinę vertę kuriantį sektorių“, – po susitikimo sakė prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prezidentas susitiko su kandidatu į žemės ūkio ministrus K. Navicku

Pasak jo, nemažai kalbėta ir apie galimo ministro komandą. A. Bubnelio teigimu, prezidentas palankiai vertina K. Navicko kandidatūrą, G. Nausėdos nuomone, neabejotinas jo privalumas – patirtis aplinkos ministru.

„Prezidentas pažymėjo, kad prezidentas turi įdomių ir inovatyvių idėjų, kurios leistų keisti ir transformuoti žemės ūkį“, – teigė A. Bubnelis.

„Susitikimo metu aptarėme pagrindinius klausimus, iššūkius žemės ūkio sektoriuje. Aš iš tikrųjų labai gerai jaučiuosi ir jaučiuosi labai laimingas gaudamas pasitikėjimą iš ministrės pirmininkės vadovauti žemės ūkio sektoriui, dėl to, kad tikslai, vertybės ir siekiai, kurie numatyti šios Vyriausybės programoje, yra tie siekiai, kuriuos aš asmeniškai siekiau tiek kaip aplinkos ministras, tiek savo visuomeninėje veikloje“, – kalbėjo K. Navickas.

Pasak kandidato, nuolatinis ir nuosaikus pokytis link geresnės aplinkos kokybės žemės ūkyje yra labai svarbus.

„Svarbu ne tik gyvajai gamtai, bet svarbu ir mums, vartotojams, siekiantiems turėti kokybišką maistą ir artimesnį socialinį santykį su žmonėmis, gyvenančiais kaime ir gaminančiais mums maistą.

Šioje vietoje mes esame susiję, norime ar nenorime. Nėra „jie“ ar „mes“. Mes dalinamės ta pačia ekosistema, tuo pačiu kraštovaizdžiu. Noriu siekti takoskyros mažinimo tarp aplinkos sektoriaus ir žemės ūkio“, – savo prioritetus vardijo K. Navickas.

REKLAMA

Jis teigė, kad ūkininkams nesiūlys revoliucijos žemės ūkio sektoriuje, tačiau tikino, kad žemės ūkis nestovi vietoje, nes ir šiandien jau yra ūkininkų, kurie savo veikloje naudoja modernias technologijas. K. Navickas pažymėjo, kad nemažai lėšų žemės ūkio modernizacijai skirta ir Europos atsigavimo fonde.

Kandidatas pripažino, kad dar nepradėjo kalbėti su būsimos komandos nariais. K. Navicko teigimu, jis prezidentui pristatė komandos formavimo viziją ir kritinių pastabų iš G. Nausėdos neišgirdo.

„Nenoriu daryti skubių sprendimų, sieksiu rasti vieno ar kito žemės ūkio subsektoriaus lyderių“, – tikino K. Navickas.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai sekmadienį pranešė į žemės ūkio ministrus siūlantys buvusį aplinkos ministrą K. Navicką.

„K. Navicko politinė patirtis, gebėjimas dirbti su bendruomenėmis, dalykinė kompetencija ir ypač Europos žaliojo kurso išmanymas, tikiu, kad padės žemės ūkyje pasinaudoti atsirandančiomis naujomis Europos Sąjungos galimybėmis, pereiti prie aukštesnio žemės ūkio konkurencingumo ir didesnės pridėtinės vertės kūrimo“, – pranešime teigė paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė.

Jos teigimu, greta pažangių technologijų ir kitų išmanių ūkininkavimo bei verslo valdymo sprendimų – robotizavimo, dirbtinio intelekto– diegimo, reikia efektyviau suteikti paramą vidutiniams, šeimos ūkiams, didinti kaimo patrauklumą, sudarant geresnes sąlygas jauniesiems ūkininkams bei įveiklinant vietos bendruomenes.

K. Navickas – antras konservatorių pasiūlytas kandidatas į žemės ūkio ministrus. Prieš tai pasiūlytos dabartinės Žemės ūkio ministerijos kanclerės Dalios Miniataitės kandidatūrą prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį atmetė. 

Šalies vadovas gyrė D. Miniataitę už patirtį žemės ūkio sektoriuje, tačiau teigė iš jos tikėjęsis „ne tik veiksmų trumpuoju laikotarpiu, bet visos kadencijos laikotarpiu“, taip pat ir „žalios Lietuvos“ idėjos įgyvendinimo vizijos. 

REKLAMA

K. Navickas 2016-2018 metais dirbo aplinkos ministru premjero Sauliaus Skvernelio Vyriausybėje.

S. Sknervelis 2018 metų pabaigoje, motyvuodamas poreikiu „perkrauti“ Ministrų kabinetą, atleido K. Navicką iš pareigų kartu su švietimo ir kultūros ministrėmis – Jurgita Petrauskiene ir Liana Ruokyte-Jonsson.

K. Navickas tąkart taip pat buvo pareiškęs, kad nemato galimybės toliau dirbti su S. Skverneliu.  

50-metis K. Navickas Vilniaus universitete baigęs Istorijos bakalaurą, Mykolo Romerio universitete – viešojo administravimo magistrą.

Beveik dešimtmetį jis dirbo ekspertu viešojoje įstaigoje „Baltijos aplinkos forumas“, vadovavo Regioninio aplinkos centro Centrinei ir Rytų Europai biurui Lietuvoje, o pastaruoju metu ėjo bendrovės „Vėjo projektai“ Plėtros ir inovacijų skyriaus pavaduotojo pareigas.


Rašyti komentarą...
A
Ale va
2020-12-07 12:13:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai katras valdininkas daugiau nutuokia apie žemės ūkį? Prichvatizatorius, perdirbantis žemės ūkio produkciją klęsti, o žemdirbys vargsta ,dargi ES diskriminuoja neseniai įsojusias šalis su parama. Tai tęsiasi dešimtmečius.
Atsakyti
0

A
2020-12-07 12:37:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nausėdukas su pačia demonstruoja palankumą, tik ne savo tėvynei!!!
Atsakyti
0

H
Hamas
2020-12-07 17:55:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip visada už tuos įdėjus mokės paprasti žmonės
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų