Nausėda: „Iš naujosios Vyriausybės pirmiausia tikiuosi greitų sprendimų“

Prezidentas Gitanas Nausėda iš penktadienį darbą pradėjusios Ingridos Šimonytės tikisi greitų sprendimų dėl koronaviruso pandemijos suvaldymo, pasiruošimo vakcinacijai ir sveikatos paslaugų užtikrinimo.

„Iš naujosios Vyriausybės pirmiausia tikiuosi greitų sprendimų, įsiklausymo į ekspertų rekomendacijas ir atviros komunikacijos“, – feisbuke penktadienio pavakarę paskelbtame komentare rašo prezidentas.

Antra svarbi užduotis, pasak jo, yra iki sausio pradžios, kai Lietuvą turėtų pasiekti COVID-19 vakcina, užtikrinti sklandžią jos logistiką, parengti medikus, nustatyti aiškų ir skaidrų vakcinacijos eiliškumą.

Vis dėlto, pasak prezidento, taip pat svarbu užtikrinti tinkamą sveikatos paslaugų teikimą.

„Šiandien dėl koronaviruso prarandame daugiau žmonių nei nuo jo. Mūsų brangūs žmonės miršta, nes nepatenka į ligonines, nes laiku negali sužinoti ligos diagnozės ar dėl viruso grėsmės tiesiog vengia vykti į gydymo įstaigas“, – rašo G. Nausėda.

Jis atkreipia dėmesį, kad vien lapkritį Lietuvoje mirė maždaug 1,3 tūkst. žmonių daugiau nei pernai.

„Dalis jų buvo COVID-19 aukos, tačiau skaudžias netektis, panašu, padidino ir pandemijos suvaržyta sveikatos sistema. Nepaisant sudėtingos situacijos gydant koronavirusu užsikrėtusius pacientus, sergantieji kitomis ligomis privalo sulaukti pagalbos – būti laiku diagnozuojami ir tinkamai gydomi“, – pabrėžia prezidentas.

Jo teigimu, siekiant šio tikslo būtina kuo greičiau sumažinti pandemijos plitimą ir gydymo įstaigų darbo krūvį, nes ligoninės ir medikai, pasak prezidento, „šiuo metu patiria beprotišką įtampą“.

„Reiškiu pagarbą ir dėkoju už jų neįkainojamas pastangas. Šiuo metu ligoninėse gydomi beveik 2,2 tūkst. COVID-19 pacientų, tai kas ketvirtas ligoninėse gydomas asmuo. Padėti jiems, o kartu ir savo artimiesiems galime visi kartu – griežtai laikydamiesi ekspertų rekomendacijų, bendraudami tik savo šeimose, nuolat dėvėdami kaukes, plaudami ir dezinfekuodami rankas“, – rašo G. Nausėda.

„Mūsų medikams turi būti suteikta viskas, kartoju – viskas, ko jiems tik gali prireikti kovojant su šia pandemija“, – akcentuoja jis.

REKLAMA

Kaip pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba, I. Šimonytė penktadienio pavakarę dalyvauja nuotoliniame ekspertų pasitarime dėl COVID-19 pandemijos suvaldymo.

Ji anksčiau minėjo, kad naujoji Vyriausybė yra pasiruošusi savaitgalį rinktis į posėdį ir, esant reikalui, patvirtinti papildomus karantino reikalavimus, būtinus viruso plitimui stabdyti.


Rašyti komentarą...
D
Domas
2020-12-11 18:40:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Krito akyse ir prezidentas, kad man brandaus amžiaus žmogeliui suprantama atėjo su jo palaiminimu tie kurie moka vogti iš valstybės milijonais, mus skurdinti ir bauginti.
Atsakyti
0

K
Kukas
2020-12-11 18:08:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks nuobodus gyvenimas ....kaip kokia hipnoze...
Jokios kitokiu naujienu...nugriutu puse lietuvos niekas nespastebetu....
Atsakyti
-2

T
Taigi
2020-12-11 23:26:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Armona jau siūlė uždaryti Klaipėdos birių krovinių uostą, šimtus darbuotojų paleisti į gatvę, padaryti biudžete didelę skylę. Kad bus abejotina ministrė, įtariau, bet kad visiškas nulis ekonomikoje - tai jau mūsų visų bėda
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų