Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
Birutė Sabatauskaitė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Paskirtoji lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė neatvirauja apie savo asmeninį gyvenimą. Tačiau po replikų Seimo posėdžių salėje dėl jos seksualinės orientacijos viešai pasakė gyvenanti su partnere.

Paskirtoji lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė neatvirauja apie savo asmeninį gyvenimą. Tačiau po replikų Seimo posėdžių salėje dėl jos seksualinės orientacijos viešai pasakė gyvenanti su partnere.

REKLAMA

Ketvirtadienį Seimas slaptu balsavimu pritarė skirti Žmogaus teisių centro vadovę, teisininkę Birutę Sabatauskaitę naująją lygių galimybių kontroliere.

„Šis paskyrimas yra ir ženklas LGBT bendruomenei: nors savo privataus gyvenimo nekomentuoju, tačiau visada atvirai sakiau, kad gyvenu su partnere. 

Tikiu, ateis diena, kai skiriant asmenį į vieną ar kitą postą neklausinės ar dėl negalios gebės įgyvendinti veiklas, ar gebės suderinti darbą ir šeimą, o seksualinė orientacija ar lytinė tapatybė nebus reikšminga ir į šiuos klausimus atsakinėti nebeteks“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė B. Sabatauskaitė.

Taip ji atsiliepė į ketvirtadienį Seimo salėje jai kelių Seimo narių skirtas replikas.

Seimo narys darbietis Mindaugas Puidokas iš Seimo tribūnos tvirtino sulaukęs neįvardintų organizacijų skundų dėl kandidatės į lygių galimybių kontrolieres.

REKLAMA

„Man nekelia abejonių kandidatės ekspertinės, teisinės žinios. Vis tik privalau įgarsinti dalies visuomenės balsą. Į Seimo narius kreipėsi grupė organizacijų, prašydamos nepritarti B. Sabatauskaitės skyrimui lygių galimybių kontroliere.

Asmeniškai taip pat gavau analogiškų raginimų, kuriuose organizacijos ir aktyvūs piliečiai reiškia rimtą susirūpinimą, argumentuodami tuo, kad daugiausiai bus atstovaujama tik viena žmonių grupė“, – Seime ketvirtadienį kalbėjo M. Puidokas.

Jos teigimu, jam adresuotuose laiškuose tvirtinama, kad dirbdama Žmogaus teisių centre B. Sabatauskaitė „aktyviausiai dirbo LGBTQ poreikių srityje“.

REKLAMA
REKLAMA

„Galiausiai iš viešos erdvės buvo pateikta informacija dėl pretendentės 2015 metais galimai sudarytos santuokos su tos pačios lyties asmeniu užsienyje. Tai yra tam tikros abejonės, kurių pati kandidatė iki šiol neišsklaidė. 

Galbūt informacija, paskelbta viešumoje, yra neteisinga. Bet manau, kad mes turime reikalauti iš aukščiausių valstybės pareigūnų atvirumo, skaidrumo, tam, kad žinotume, ar jų veiksmai visada yra teisėti“, – kalbėjo M. Puidokas.

Jis ragino kolegas parlamentarus susilaikyti arba nepalaikyti B. Sabatauskaitės kandidatūros.

Nepalaikyti B. Sabatauskaitės kandidatūros siūlė ir valstietis Valius Ąžuolas.

„Mes gavome daug argumentų, kreipimųsi iš visuomenės, kodėl ši kandidatė nėra tinkama eiti šias pareigas ir kas atsitiks šią kandidatę paskyrus į šias pareigas. Ji gins visų lygias galimybes, o ypač gėjų ir lesbiečių, todėl negalime jos tvirtinti“, – kalbėjo V. Ąžuolas.

Seimo narių Mišrios grupės atstovas Petras Gražulis teigė, kad B. Sabatauskaitė yra „viešoj erdvėj užsiangažavusi kaip homoseksualių asmenų gynėja, labai aktyviai dalyvaudavo įvairiuose renginiuose, kuriuose būdavo propaguojamas homoseksualumas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų