Naujausia žinia apie komos ištiktos mergaitės būklę

Antradienį visą Lietuvą sukrėtė vos 3,5 mėnesių mergytės istorija. Ji į ligoninę buvo atvežta, patyrusi komą ir supurtyto vaiko sindromą. Šiandien medikai pranešė, kokia yra dabartinė mergaitės būklė. 

14

Dar pirmadienį į Vilniaus ligoninę buvo atgabentas komos ištiktas kūdikis. Vos praeitais metais gimusi mergaitė buvo patyrusi komą ir supurtyto vaiko sindromą. Jos tėvas – uždarytas į areštinę.

Susisiekus su Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Vaikų ligoninės atstove J. Normantiene, ji pranešė, kad mergaitės būklėje nėra jokių pokyčių. Ji vis dar komoje. 

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prabilo sunkiai sužaloto kūdikio mama

Gyvybė kabo ant plauko

Dar vakar Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Vaikų intensyviosios terapijos skyriaus vedėja Vilmanta Burokienė patvirtino, kad šiuo metu kūdikio būklė yra labai sunki:

„Kūdikis lieka komoje. Jam yra pajungti dirbtiniai kvėpavimo takai, vaikas ventiliuojamas ir prognozė nėra aiški. Reikia dėti visas pastangas, kad kūdikis išgyventų.“

Gydytojos teigimu, 3,5 mėnesių mergaitė į ligoninę buvo atvežta vakar gilioje komoje su sutrikusiu kvėpavimu.

„Buvo atlikti visi reikalingi gyvybę gelbstintys veiksmai, tada skubi diagnostika ir pagal visus tyrimus nustatytas supurtyto vaiko sindromas. Apžiūrint vaiką buvo konstatuotos dar kelios kraujosrūvos kūne“, – sako V. Burokienė.

Supurtyto vaiko sindromo pasekmės tokiam mažam kūdikiui gali būti negrįžtamos.

„Tai visada uždara galvos smegenų trauma su masyviu galvos smegenų audinio sužalojimu. Vaikas gali likti pilnai arba dalinai aklas, gali likti kurčias, autistu, gali būti elgesio sutrikimai ir pati sunkiausia komplikacija – vegetacinė būklė“, – kalbėjo V. Burokienė.

Tikina, kad vaikas užspringo

Prie kūdikio nuolatos budi mama, ji sutrikusi ir tikina, kad įvykio metu jos namuose nebuvo.

„Buvau išėjusi valandai laiko, grįždama iškviečiau liftą. Atvažiavo liftas ir jame buvo mano vyras su greitosios pagalbos brigada, nešė kūdikį visą mėlyną. Jis sakė, kad kūdikis užspringo, tačiau atvykus į ligoninę paaiškėjo, kad yra supurtyto vaiko sindromas“, – sako kūdikio mama.

REKLAMA

Moters teigimu, vyras ją tikino, kad mergaitė užspringo ir jis gaivindamas ją apvertė aukštyn kojomis, pakratė, kad atspringtų. Mama sako, kad tuo metu buvo poliklinikoje, išėjusi iš namų, valandai paliko sveiką vaiką namuose.

Smurtavo ne pirmą kartą

Paklausus, ar ji tiki vyro pasakojimu, moteris dėl to nebuvo užtikrinta.

„Nežinau, nei tikiu, nei netikiu. Jis anksčiau buvo pakėlęs prieš mane ranką, yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl smurto prieš mane. Tačiau prieš vaiką smurtavęs nebuvo. Dabar dukros būklė labai bloga, negaliu patikėti, kad su manimi viskas vyksta.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų