Naujausia žinia apie girtą naujagimę Klaipėdoje: bijo skaudžių pasekmių

Penktadienio pavakarę žiniasklaidą apskriejo žinia apie Klaipėdos universitetinėje ligoninėje gimusį girtutėlį kūdikį, kuriam nustatytos 4 promilės girtumo.

Naujienų portalui tv3.lt ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis viską detaliai papasakojo apie naujagimio būklę bei girtą kūdikį pagimdžiusios 35-erių metų moters savijautą.

„Moteris kūdikį pagimdė balandžio 10-ąją. Tai – Anykščių gyventoja, atvežta Telšių rajono greitosios pagalbos automobiliu. Jai nustatytos 2 promilės girtumo. Ji labai greitai pagimdė, natūraliai, vos per pusvalandį“, - komentavo ligoninės atstovas. 

Pasak pašnekovo, gimusiai mergytei nustatyta ilgalaikė intoksikacija, ji viso nėštumo metu gavo ilgalaikę dozę alkoholio.

„Tai pirmasis toks sunkus atvejis. Prieš 12 metų buvo panaši situacija, tačiau gerokai lengvesnė. Tikrai ne tokia baisi ir pavojinga.

Mergytė yra reanimacijoje, jos gyvybę palaiko aparatai. Ji „blaivosi“, kitaip tariant, išeina iš alkoholio intoksikacijos, tikėtina, kad kūdikis gyvens. Reikia kelių savaičių, kad tiksliai žinotume, kokios pasekmės laukia ir kas bus“, – sakė atstovas.

Vis tik, jo teigimu, paprastai tokie dalykai palieka ilgalaikes pasekmes. „Kol kas sunku pasakyti, tačiau dažniausiai tokie atvejai be pasekmių nepraeina. Pasitaiko ir protinis atsilikimas.

Mamos būklė taip pat labai sunki. Ji nėra linkusi bendrauti, neaišku, kur šiuo metu yra ir jos pirmasis vaikelis. Šiuo metu iš jos nesame gavę tikslios informacijos ir dokumentų“,– sakė V.Janušonis.

 


Rašyti komentarą...
A
Audra
2019-04-12 17:33:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokias kales reikia sterilizuoti
Atsakyti
0

J
Jonas
2019-04-12 17:32:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl nėra įstatymo "kastruoti" ir motiną, ir tėvą...
Atsakyti
-1

L
LLL
2019-04-12 18:45:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idomu, kodel niekas nekalba apie tai, kad tokias "motinas" reikia sodinti i kalejima vienareiksmiskai? Tai vaisiaus girdymas ir ilgalaikis zalojimas siekiant atimti jam gyvybe dar nesiojant. Is viso, pastebejus girta motina jau su pilvu, iskart baudziamaja byla tokiai kelt, izoliuot, iki kol isnesios ir kalejiman. Arba durnynan, jei nes tokia priklausomybe jau psichinio pobudzio. Baisu! Ir pikta, ir graudu :(
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (33)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų